Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Lacnejsi stativ - Mantona Scout ?

Johnnny
2015-09-10 07:43:03+02
Ahojte,

mate skusenosti s tymto stativom ? Potrebujem nieco lacnejsie, rad by som sa zmestil do 100eur a idealne to vyraznejsie podliezol. Recenzie na heureke moc do uvahy neberiem, ale podla nejakych nemeckych testov na tom nie je vobec zle.

http://stativy.heureka.sk/mantona-scout/

Momentalne nie je vela situacii kde ho budem pouzivat (co sa moze zmenit), takze neviem ci ma zmysel investovat do toho viac.

Malo by to byt pre 60d s tym, ze tam do buducna pocitam aj s nasadenim vacsieho skla.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-09-10 08:12:25+02
Kup si radsej rokmi a uzivatelmi ePhota overeny Velbon Sherpa.
 
Johnnny
2015-09-10 08:48:00+02
Takze napriklad nieco taketo ?
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_foto--stativy_VELBON-Sherpa-250_86470.html

O Sherpe viem, ale tych ohlasov nie je tolko, ze som bol rozhodnuty. A najst recenzie tiez nie je jednoduche. Ta Mantona v recenziach vysla celkom dobre, takze preto.

 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-09-10 08:58:36+02
príspevok od: Johnnny
Takze napriklad nieco taketo ?
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_foto--stativy_VELBON-Sherpa-250_86470.html

O Sherpe viem, ale tych ohlasov nie je tolko, ze som bol rozhodnuty. A najst recenzie tiez nie je jednoduche. Ta Mantona v recenziach vysla celkom dobre, takze preto.

Ohlasov na herpy su tu vo fore snad stovky. O nejakom Mountaine nikto nepocul. Ja som som predal Sherp asi za malu dodavku.
 
Johnnny
2015-09-10 09:01:39+02
Ok, takze pojdem zrejme do Sherpy. Paci sa mi, ze je vyssi nez Scout.
 
Johnnny
2015-09-26 18:24:51+02
Takze nakoniec som sa rozhodol, ze si este trochu priplatim. Povedzme, ze by som sa cena mohla pohybovat okolo 150€. Vyuzivat to budem hlavne na krajinky a rad by som fotil panoramy, no tu neviem co presne by som mal v tomto smere od stativu ocakavat.

Idealne aby bol dostatocne tuhy, takze by mal mat (predpokladam) len asi tri sekcie, no zaroven by ma nemrzelo, keby bol aj relativne skladny. Dalsi problem je, ze meriam 192cm, takze zaroven nemoze byt ani uplne nizky. Je vobec mozne najst v tejto cene nejaky kompromis ktory by toto splnal ?
 
Martin P
2015-09-26 20:23:29+02
príspevok od: Johnnny
Takze nakoniec som sa rozhodol, ze si este trochu priplatim. Povedzme, ze by som sa cena mohla pohybovat okolo 150€. Vyuzivat to budem hlavne na krajinky a rad by som fotil panoramy, no tu neviem co presne by som mal v tomto smere od stativu ocakavat.

Idealne aby bol dostatocne tuhy, takze by mal mat (predpokladam) len asi tri sekcie, no zaroven by ma nemrzelo, keby bol aj relativne skladny. Dalsi problem je, ze meriam 192cm, takze zaroven nemoze byt ani uplne nizky. Je vobec mozne najst v tejto cene nejaky kompromis ktory by toto splnal ?
http://www.mini-max.sk/stativy-monopody-hlavy/stativy
 
Johnnny
2015-09-26 20:32:10+02
Ach, na to som sa zabudol opytat. Povodne som planoval nejake Triopo, ale po precitani nazorov na nete som dospel k zaveru, ze nemusia byt idealne. Nemyslim tym, ze by s nimi ludia mali problemy, ale ze je to skor taky zaklad.
 
Martin P
2015-09-26 20:57:23+02
príspevok od: Johnnny
Ach, na to som sa zabudol opytat. Povodne som planoval nejake Triopo, ale po precitani nazorov na nete som dospel k zaveru, ze nemusia byt idealne. Nemyslim tym, ze by s nimi ludia mali problemy, ale ze je to skor taky zaklad.
somarina
ja mam triopo magneziovy a mam vysku 184 cm a nevytahujem ho na plno jedine ked by som mal stolicku alebo rebrik
moj stal okolo 100 euro bez hlavy lebo tych mam plnu skrinu a jednu na krku
mam ho uz relativne dlho asi 3 - 4 roky a ziadny problem
mam ho stale v aute a v obale ked treba vytiahnem a dam na neho hlavu aku potrebujem
a so stativom triopo som nemal este ziadny problem
kamarat si ho tiez kupil hned po mne a je spokojny nemenil by lebo nema dovod aj je lahky aj skladny aj cena bola priazniva myslim stativu nie kamarata
zaklad mozno pre niekoho kto nieje spokojny s nicim ani s gitzom lebo hlada na vsetkom muchy a ver ze ja som ziadnu muchu nenasiel
a to som mal stativov za mojej 40 rocnej fotografickej praxe pozehnane aj drevene aj zelezne aj karbonove aj vselijake velke male stredne lahke tazke a aj ten 100 kilovy atelierovy foba
takze viem porovnavat
treba sa ist osobne presvedcit a nemudrovat od pocitaca a verit kazdej pizdovine co tu napise nejaky rychlokvaseny odbornik
nemusis ani mne verit a presvedcit sa musis sam osobne a nielen na nete a potom si ho nechas poslat domov tak sa potom necuduj ze mozes byt sklamany
topanky si tiez kupujes na nete?
ak ano tak drzim palce aby ti vysla kupa a ty si tu o dva tyzdne nepredaval so stratou nevyhovujuci stativ lebo na nete mal vela lajkov a vsetci o nom pislai uznanlivo ale kazdy nieje ty nikto nevie co potrebujes a jedine ty sam zistis co ti vyhovuje
pan Srnec nema 192 cm takze ti poradi taky aky jemu vyhovuje a ver ze vysoky stativ ma ine parametre ako normalny pre ludi normalneho vzrastu a to nehovorim o aziatoch ktori maju uplne ine poziadavky vzhladom k svojej priemernej vyske sam som sa o tom presvedcil kedysi davno ked som si kupil prvy ozajstny stativ v tuzexe a to je dost davno a bol mi na milu kedves lebo bol presne pre japoncov a objednaval ho asi tiez nejaky europsky japonec lebo on zo svojho pohladu bol ok ale netusil ze 184 alebo tvojich 192 je nieco uplne ine a ze dychame trosku iny vzduch
s tym musis ratat ze kazdy je iny a co vyhovuje jemu nemusi tebe
ja som sa o tom presvedcil vo svojej fotografickej a nielen v nej velmi velakrat
drzim palce

 
Johnnny
2015-09-28 09:30:59+02
Zrejme vezmem tento:

http://www.mini-max.sk/stativy-monopody-hlavy/stativy/stativy-bez-hlavy/triopo-ge-3228x8c-karbonovy-stativ-monopod
 
Martin P
2015-09-28 10:11:49+02
príspevok od: Johnnny
Zrejme vezmem tento:

http://www.mini-max.sk/stativy-monopody-hlavy/stativy/stativy-bez-hlavy/triopo-ge-3228x8c-karbonovy-stativ-monopod
nieje to malo? na tvojich 192 cm? hlava s fotakom je plus 15-20 cm
budes sa sklanat pri pozerani do fotaku aj ked ho budes mat uolne vytiahnuty, je to dost nepohodlne
najlepsie je si to vyskusat priamov obchode na ostro so vsetkym tak ako to bude v praxi v terene
 
Johnnny
2015-09-28 10:20:08+02
Urcite si to pojdem vyskusat, ale pocitam s tym, ze viem este vysunut stredovy stlpik.
 
Martin P
2015-09-28 12:07:23+02
mam pocit ze to uvadzaju aj s vysunutym stlpikom
a podla mojich skusenosti vysuvanie stredoveho sllpika je cesta do pekla lebo on tam nesluzi na maximalne predlzenie ale len na doladenie vysky ked treba posunut fotak o par cm
lebo potom pri max vysunuti sa trasie fotak jak drozdovi rit lebo je upevneny len v jednom tenkom bode a funguje paka a pruznost materialu
vyskusal som a obanoval ze som sa spoliehal na plus stlpik
dolezita je vyska stativu a bez stlpika ten je tam ako bonus
 
Johnnny
2015-09-28 12:43:23+02
Tak ja som pocital, ze 153cm je zaklad, cca 15-20cm prida stativ a fotak a sice mam 190cm, ale oci mam kusok nizsie, takze stlpik nemusim vysuvat nadoraz. Rozumiem tomu, ze by to nebolo idealne. Uvidim ked pojdem na predajnu. Maju tam aj 188cm verziu s 5 sekciami, ale radsej by som sa jej vyhol.
 
Martin P
2015-09-28 13:09:55+02
príspevok od: Johnnny
Tak ja som pocital, ze 153cm je zaklad, cca 15-20cm prida stativ a fotak a sice mam 190cm, ale oci mam kusok nizsie, takze stlpik nemusim vysuvat nadoraz. Rozumiem tomu, ze by to nebolo idealne. Uvidim ked pojdem na predajnu. Maju tam aj 188cm verziu s 5 sekciami, ale radsej by som sa jej vyhol.
treba vyskusat a popremyslat a dat si pozor na to, ze vzdy je dobra rezerva a neist vo vsetkom na doraz
 
Johnnny
2015-09-28 13:11:55+02
No uvidim. Vyssi stativ ma dost laka, ale jednak je drahsi a jednak ta stabilita. No uvidim. V kazdom pripade vdaka za tip.
 
Johnnny
2015-10-11 08:27:05+02
Nakoniec som zobral: http://www.mini-max.sk/stativy-monopody-hlavy/stativy/stativy-s-hlavou/triopo-mt-3230x8c-b-2-stativ-a-hlava

Je to magnezium, ale s predavacom sme to porovnavali s karbonom a rozdiel bol nejakych 250g. Okrem toho som tomu karbonu nejak nedoveroval. Nevyzeral tak kvalitne ako ked som sa dival napriklad na karbonove Manfrotto. A predavac sam povedal, ze pri takej vyske by siel do magnezia, kedze ten karbon bol uz moc lahky.

So stativom som zatial spokojny, ale kedze je moj prvy, nemam to s cim porovnat. Hlava so 60D zatial problem nema a tiez som schopny ho relativne rychlo rozlozit.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()