Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Chcem dobrý Tri/monopod s hlavou pre mňa vhodnou do 150 Eur

poetikclick
2016-01-16 10:09:35+01
Ahojte chcel by som Vás poprosiť o radu, za rady som vopred veľmi vďačný nakoľko je toho tak strašne veľa že neviem poriadne vybrať čo by sa mi hodila, možno mi budete vedieť pomôcť.

Potrebujem dobrý Tri/monopod, chcem fotiť monopodom portréty a tripodom krajinky atď. známy mal Giottos VGR 9264-mc ale vraj mu praskla poloobjímka na nohe a rozbilo mu to kameru, neviem, verím že mne by sa to nemuselo opakovať, a takisto hlavu by som potreboval ktorá by mi neprekážala pri fotení monopodom potréty aby som krkom nenarážal do rúky pri fotení, poprípade hlavu ktorá by sa dala jemne pootočiť aby sa to nedialo.

Ak by ste mi vedeli poradiť do sumy 150Eur a nižšej budem veľmi vďačný
 
seifi
2016-01-16 19:53:59+01
ja ti všetko fotím z ruky , známy mi povedal, vykašli sa hneď zo začiatku na 2 veci, na blesk a na statív, a žijem takto 20 rokov ....
 
Marek Vančo
2016-01-17 11:58:40+01
príspevok od: seifi
ja ti všetko fotím z ruky , známy mi povedal, vykašli sa hneď zo začiatku na 2 veci, na blesk a na statív, a žijem takto 20 rokov ....
To je otázne. Ano, hej dá sa žiť bez bleskov, bez statívu, bez monopodu, bez ISO 800+, bez farby... ..niekto fotí už 20 rokov čiernobielo, lebo mu niekto povedal, že "vykašli sa na farebný film..."

Ale je pravda aj to, že všetci máme niekde nejaký statív, ale rozkladať ho niekde nie je vždy vhodné, nie je čas a nálada, prípadne by to dosť rušilo, tak fotíme ďalej z ruky. A to si mal asi na mysli
 
Johnnny
2016-01-17 15:02:33+01
Niektore veci proste bez stativu neodfotis. Resp, neodfotis ich z ruky. To je skratka realita ktoru nema zmysel popierat.

Podobne je to s bleskom.

Skus si pozriet stativy Triopo. Je to cina, no maju slusne ceny a niektore modely sa vedia zmenit na monopod. Jeden od nich mam a v podstate som spokojny. Skusenosti inych uzivatelov su tiez pozitivne.
 
MagickVamp
2016-01-17 16:08:59+01
príspevok od: seifi
ja ti všetko fotím z ruky , známy mi povedal, vykašli sa hneď zo začiatku na 2 veci, na blesk a na statív, a žijem takto 20 rokov ....
ono vykaslat sa da aj na fotak samotny a fotit mobilom, za dobreho svetla ked nechces robit vyrezy a povies postoj chvila, si krasna...tak ak nemas vysoke naroky tak to aj staci ,-)
 
seifi
2016-01-17 17:45:16+01
príspevok od: MagickVamp
ono vykaslat sa da aj na fotak samotny a fotit mobilom, za dobreho svetla ked nechces robit vyrezy a povies postoj chvila, si krasna...tak ak nemas vysoke naroky tak to aj staci ,-)
Ako píše hore predrečník ...Niektore veci proste bez stativu neodfotis ...niektoré, a možno podľa zvoleného prístupu odfotíš všetky; ak chceš mať bielu mydlovú vodu, treba ti statív, to je pravda ... niektorí tým začínajú a aj končia;
a podobne je to aj s bleskom
a čo sa týka nárokov, tak to je na dlhú debatu ...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()