Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Canon 60D - trvalé napájanie AC

remco
2016-01-19 15:09:24+01
Ahojte,

potrebujem poradiť. Chystáme sa realizovať jednu stavbu a chcel by som spraviť timelapse z jedného miesta. Chcel by som snímať každých 10 min po dobu 30 dní. Pokiaľ ide o miesto na karte tak stačí (64gb vo full JPEG bez RAW). Nastvil som cey Magic lattern nekonečné snímanie len problém je ako to napájať. Videl som že existuje adaptér originál Canon ACK-E6 ale je dosť drahý a hlavne by som to potreboval ako je zvykom čo najskôr. Existuje nejaka dostupná náhrada alebo spôsob ako napájať 60d trvalo zo siete?

vďaka za tip.

prípadne ak mate niekto ten origo n apredaj alebo požičiať na mesiac tak tiež budem vďačný

Martin

0907725475
 
remco
2016-01-19 16:03:00+01
Prípadne Šlo by to spraviť tak, že napojím na bateriove svorky (AA) adapter v gripe priamo plus a minus y výstupu nabíjačky (8,4V .... 1,2 A) ?

 
PeCh
2016-01-19 16:19:39+01
príspevok od: remco
Prípadne Šlo by to spraviť tak, že napojím na bateriove svorky (AA) adapter v gripe priamo plus a minus y výstupu nabíjačky (8,4V .... 1,2 A) ?

Keby si na tie svorky pripojil zdroj príslušného napätia, tak by to malo napájať.
Neviem, že je na to vhodná nabíjačka, resp. či sa dá nabíjačka v tomto prípade brať ako vhodný zdroj napätia.. Nie som fyzik, ale ten prúd nabíjačka "tlačí" ako akumulátora, kde sa ukladá, aby si ho neskôr mohlo niečo zobrať. Fotoaparát však podľa mňa nemá stály odber 1,2 A (resp. 10 W), tak by si ho mohol odpáliť. Podľa mňa je to potrebné pripojiť len k zdroju napätia (ak je správnych tých 8,4 V) - teda nejaký transformátor, akumulátor... a nechať si ho potiahnuť, čo bude potrebovať (predpokladám, že ak je akumulátor stavaný na max. odber 8,4V*1,2A=10W, tak by 10+W transfromátor s výstupným napätím 8,4V mal stačiť..
 
remco
2016-01-19 16:49:07+01
Takže v podstate do Battery gripu ide 6x1,5V baterierk to je 9V, takže ak na ten adapter na baterky ktory tam ide pripojím klasicky sieťový adaptér 9V tak by to malo napájať nie?

http://www.didaktikelectronic.sk/media/catalog/product//i/m/image_35840.jpg
 
remco
2016-01-19 18:30:16+01
reapektive by sa to dalo spravit tak, ze by som ten grip naplnil nabijatelnymi AA bateriami a pripojil trvalo na nabijacku?
 
PeCh
2016-01-19 21:38:54+01
príspevok od: remco
reapektive by sa to dalo spravit tak, ze by som ten grip naplnil nabijatelnymi AA bateriami a pripojil trvalo na nabijacku?
Neviem, či to dokážeš tak urobiť, aby si ich súčasne dobíjal a aj ich súčasne používal.
 
PeCh
2016-01-19 21:43:08+01
príspevok od: remco
Takže v podstate do Battery gripu ide 6x1,5V baterierk to je 9V, takže ak na ten adapter na baterky ktory tam ide pripojím klasicky sieťový adaptér 9V tak by to malo napájať nie?

http://www.didaktikelectronic.sk/media/catalog/product//i/m/image_35840.jpg
Teoreticky áno, ak dodržíš polaritu. 13W výkon by mal stačiť. Napätie je mierne vyššie ako si písal pre akumulátor, ale ak to 9V zvláda z battery gripu, tak by to mohlo fungovať. Vyskúšaj. V krajnom prípade odpáliš foťák. Ale pokiaľ nebudeš mať odvahu to vyskúšať, tak nezistíš. V každom prípade sleduj, či sa ti to neprehrieva - krátkodobo by to mohlo fungovať, dlhodobo by sa mohol prehriať.
 
rk.
2016-01-19 22:31:55+01
a neoriginal ack-e6? na ebay za 15€
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()