Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Multifunkčný trojkomorový fotobatoh - výber

TomasTuris
TomasTuris 2016-01-21 12:24:31+01
Dobrý deň,

prvýkrát ma niečo donútilo založiť tému na ephote a tým je výber fotobatohu.
Neviem si totiž ani za svet vybrať z toho nepreberného množstva a stále mám pocit, že niečo vyhovujúce predsa musia vyrábať.
Cenové obmedzenie už ani neberiem do úvahy.
Skúsil som objednať Vanguard Skyborne 51, ale asi aj ten idem vrátiť, pretože do priestoru pre foto techniku sa objektívy nevojdu s nasadenými clonami, resp. mám pocit, keď nechám aspoň na tom ktorý je na foťáku (Canon EF-S 17-55mm f/2.8) clonu nasadenú, že sa zlomí pod tlakom.

Požiadavky sú teda aby bol 3-komorový (teda môže byť aj dvoj, komora pre notebook, ktorý mám 15,6" nie je úplna nutnosť, ale komora pre osobné veci a jedlo, oblečenie atď. nutná je).
Chcem s ním chodiť hlavne v lete na turistiku, väčšinou jednodňovú. Občas ale aj na nejaké akcie, kde by som uvítal, keby sa foťák dal celkom rýchlo vyberať (aj prepnutie na sling možnosť je fajn ako som videl u Manfrotto 3N1-35 PL).

Okrem toho má mať:
- sieťku alebo niečo na fľašu
- pripevnenie pre statív (mám Vanguard Alta+ 233AP)

A miesto pre nasledujúcu fototechniku, ktorú by som chcel nosiť so sebou:
Canon 70D s nasadeným Canon EF-S 17-55mm f/2.8 a slnečnou clonou
Canon 70-200mm f/4L IS (časom plánovaný upgrade na Tamron 70-200mm f/2.8 VC Di USD - aby sa aj ten vošiel)
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5
blesk Canon 430EX II
a možno ako bonus Canon 85mm f/1.8, Canon 60mm f/2.8 macro, Sigma 30mm f/1.4 ART (aspoň 1-2 z toho, prinajhoršom hodím aj do priestoru pre osobné veci)

Ďakujem za rady.
 
peterson25
2016-02-01 10:59:50+01
príspevok od: TomasTuris
Dobrý deň,

prvýkrát ma niečo donútilo založiť tému na ephote a tým je výber fotobatohu.
Neviem si totiž ani za svet vybrať z toho nepreberného množstva a stále mám pocit, že niečo vyhovujúce predsa musia vyrábať.
Cenové obmedzenie už ani neberiem do úvahy.
Skúsil som objednať Vanguard Skyborne 51, ale asi aj ten idem vrátiť, pretože do priestoru pre foto techniku sa objektívy nevojdu s nasadenými clonami, resp. mám pocit, keď nechám aspoň na tom ktorý je na foťáku (Canon EF-S 17-55mm f/2.8) clonu nasadenú, že sa zlomí pod tlakom.

Požiadavky sú teda aby bol 3-komorový (teda môže byť aj dvoj, komora pre notebook, ktorý mám 15,6" nie je úplna nutnosť, ale komora pre osobné veci a jedlo, oblečenie atď. nutná je).
Chcem s ním chodiť hlavne v lete na turistiku, väčšinou jednodňovú. Občas ale aj na nejaké akcie, kde by som uvítal, keby sa foťák dal celkom rýchlo vyberať (aj prepnutie na sling možnosť je fajn ako som videl u Manfrotto 3N1-35 PL).

Okrem toho má mať:
- sieťku alebo niečo na fľašu
- pripevnenie pre statív (mám Vanguard Alta+ 233AP)

A miesto pre nasledujúcu fototechniku, ktorú by som chcel nosiť so sebou:
Canon 70D s nasadeným Canon EF-S 17-55mm f/2.8 a slnečnou clonou
Canon 70-200mm f/4L IS (časom plánovaný upgrade na Tamron 70-200mm f/2.8 VC Di USD - aby sa aj ten vošiel)
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5
blesk Canon 430EX II
a možno ako bonus Canon 85mm f/1.8, Canon 60mm f/2.8 macro, Sigma 30mm f/1.4 ART (aspoň 1-2 z toho, prinajhoršom hodím aj do priestoru pre osobné veci)

Ďakujem za rady.
ja mám tento Lowepro pro tactic 450, je tam aj komora na 15,6 " notebook a dosť miesta na techniku, takže max spokojnosť...
http://www.fotovideoshop.sk/shop/lowepro-pro-tactic-450-aw/p-2005627.xhtml
 
TomasTuris
2016-02-01 15:17:51+01
Akurát, že to nie je 3 komorový.

// ako sa tu quotuje (cituje) príspevok o niekoľko príspevkov dozadu? Vďaka.
 
filip.p3k
2016-02-01 19:21:05+01
Mozno mimo tuto temu ale chcel by som sa opytat. Nema niekto skusenosti s ruksakom F-Stop Sukha akebo Shinn? Chcel by som to hlavne na turistku, viacdenne tripy s fotakom, nejaky spacak oblecko jedlo. Mal ho moznoat niekto skusit? Ako sedi na chrbte? Diki za postrehy
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()