Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Ake filtre kupit pre moju techniku?

juranest
2016-05-31 19:05:58+02
Zdravim - potreboval by som poradit ake filtre by som si na svoju techniku mal zadovazit. Zatial som ziadne nepouzival ale podla toho co som sa tu docital a co citam aj pri clankoch asi budu potrebne.
Potreboval by som je den UV pre moje pevne skla - 35mm/1.8 a 50mm/1.8 od Nikonu a k nim aj jeden polarizacny nakolko sa mi casto stava, ze pri silnom svetle musim zbytocne priclonit a uz ta foto nieje co by som chcel. Myslim, ze oba objekvity maju rovnaky zavit.
A chcel by som jeden UV/ochranny filter pre moj makro objektiv SIGMU 150mm/2.8 - neviem ktory iny by bol vhodny pre makro fotografiu ale aspon ten UV/ochranny by sa zisiel kedze je to drahsi objektiv...
Niesom profi (fotim s D3100) takze poprosim skor tie lacnejsie poradit. Fotim len portrety(rodinne foto) a makro.

Podla toho co som si precital vo fotoskole viem akurat to, ze by mali mat MC - multi coating.

Vopred dakujem za vsetky rady.
 
garyfisher
2016-05-31 19:42:22+02
Ohladom UV je dlha polemika, to nechame na teba ci chces ci nechces. Ja nemam.
Na makro urcite polarizacny.
Pokial fotis portrety aj v exterieri urcite si si zide ND filter, na foto cez den pokial ches fotit na nizke clony. Polarizacny na portrety netreba.
 
juranest
2016-05-31 19:55:37+02
príspevok od: garyfisher
Ohladom UV je dlha polemika, to nechame na teba ci chces ci nechces. Ja nemam.
Na makro urcite polarizacny.
Pokial fotis portrety aj v exterieri urcite si si zide ND filter, na foto cez den pokial ches fotit na nizke clony. Polarizacny na portrety netreba.
Diki moc,

UV som chcel hlavne ako nejaku ochrannu vrstvu nakolko je ciri snad nezhorsi kvalitu foto. Co sa tyka polarizacneho filtra pre makro - neodobere mi to zbytocne svetlo?

Pozriem aj ten ND filter - v exterieri fotim tiez dost, hlavne ked je teraz uz pekne. A mam rad na foto pekne rozmazane pozadie nech vinikne objekt. Kvoli bokehu som si tie objektivy kupoval
 
garyfisher
2016-05-31 20:00:55+02
príspevok od: juranest
Diki moc,

UV som chcel hlavne ako nejaku ochrannu vrstvu nakolko je ciri snad nezhorsi kvalitu foto. Co sa tyka polarizacneho filtra pre makro - neodobere mi to zbytocne svetlo?

Pozriem aj ten ND filter - v exterieri fotim tiez dost, hlavne ked je teraz uz pekne. A mam rad na foto pekne rozmazane pozadie nech vinikne objekt. Kvoli bokehu som si tie objektivy kupoval
Pri makre nie je svetla nikdy dost. ale kvalitny polarizak sa oplati, castoktrat treba elminovat odlesky a tiez je ceneny pre zvysenie saturacie farieb. To znizenie o cca 2 EV sa da prezit.
A ked nie stale sa da fotit bez neho.
Tvrdi sa ze niektore lacne UVcka maju vplyv na kvalitu foto, neviem potvrdit z osobnej skusenosti.
 
juranest
2016-05-31 20:06:04+02
príspevok od: garyfisher
Pri makre nie je svetla nikdy dost. ale kvalitny polarizak sa oplati, castoktrat treba elminovat odlesky a tiez je ceneny pre zvysenie saturacie farieb. To znizenie o cca 2 EV sa da prezit.
A ked nie stale sa da fotit bez neho.
Tvrdi sa ze niektore lacne UVcka maju vplyv na kvalitu foto, neviem potvrdit z osobnej skusenosti.
Ok skusim ho teda.
To o tom UV som cital tu vo fotoskole od Karola Srnca. Nechcem kupit urcite to najlacnejsie..akurat nechcem davat 60E+ za filter . Len som chcel trosku nieco spravit pre ochranu svojich objektivov.

Diki za rady
 
Roman Point
2016-05-31 20:18:33+02
príspevok od: juranest
Ok skusim ho teda.
To o tom UV som cital tu vo fotoskole od Karola Srnca. Nechcem kupit urcite to najlacnejsie..akurat nechcem davat 60E+ za filter . Len som chcel trosku nieco spravit pre ochranu svojich objektivov.

Diki za rady
Ja som zaplatil za polarizák 128€ a dá sa použiť len na jeden priemer objektívov. 60€ aj 70€ sú podľa mňa výborné ceny.
 
juranest
2016-05-31 21:28:40+02
príspevok od: Roman Point
Ja som zaplatil za polarizák 128€ a dá sa použiť len na jeden priemer objektívov. 60€ aj 70€ sú podľa mňa výborné ceny.
ouch , no budem musiet asi porozmyslat teda ci zainvestovat. Mozno skusim pozriet ci niekto nepredava nieco pouzite...
 
Jozep
2016-05-31 21:45:57+02
Z môjho subjektívneho hľadiska sú dobrý pomer cena/výkon napríklad obyčajné hoya hmc filtre. Lacne filtre ako hama a pod. nekupovať.
 
tomis.ales
2016-06-01 00:04:26+02
Je jedno aky drahy UV filter pouzijes, pokial nefotis v protisvetle. Navyse UV filter nema ziaden efekt na vyslednu DIGITALNU fotku. Takze je iba ako mechanicka ochrana predneho clenu objektivu.
Polarizak Kenko z Ebay.
 
zvonec
2016-06-01 00:22:08+02
príspevok od: tomis.ales
Je jedno aky drahy UV filter pouzijes, pokial nefotis v protisvetle. Navyse UV filter nema ziaden efekt na vyslednu DIGITALNU fotku. Takze je iba ako mechanicka ochrana predneho clenu objektivu.
Polarizak Kenko z Ebay.
Mozem iba potvrdit, islo mi cez ruky svojho casu jedno pekne videjko onej stranke tytrubka.com
https://www.youtube.com/watch?v=P0CLPTd6Bds
 
Roman Point
2016-06-01 02:06:24+02
príspevok od: zvonec
Mozem iba potvrdit, islo mi cez ruky svojho casu jedno pekne videjko onej stranke tytrubka.com
https://www.youtube.com/watch?v=P0CLPTd6Bds
Uv filtre robia z niektorých skiel sklá odolné voči prachu a vode. Tam sú akékoľvek testy zbytočné. Chceš odolné sklo? Nasad uv filter.
 
Tibor78
2016-06-01 07:08:52+02
Pouzivam uv filter Hoya HMC a som spokojny.Rozdiel v kvalite fotky nevidim.Hl.ak fotim vonku a fuka celny vietor.Som kludny, ze mi poletujuci piesok ci ine drobne smietky neposkrabu predny clen
 
drummer54
2016-06-01 12:40:59+02
Na vsetky skla UV-filter ako ochranu pred poskodenim, okrem toho potlacaju UV-ziarenie. Plati zasada, na drahe sklo adekvatne kvalitny filter. Mne sa osvedcila Hoya. Na sirokac radsej verziu Slim s tensou obrubou, aby ti to nevinetovalo. Polarizak rovnako - cim drahsi tym spravidla lepsi. Mozes si vybrat ci System Cokin alebo nieco podobne alebo samostany skobovaci. Nevyhnutny je pre krajinkara, ale aj pre Makro, a napr. aj pre dosiahnutie dlhsieho casu, ak potrebujes napr. rozmazat vodu. Ak chces fotit s dlhsimi casmi, rozmazanu vodu, oblaky a pod. tak ti treba aj ND filter.
 
juranest
2016-06-01 14:27:42+02
Dakujem Velmi pekne za rady vsetky. Idem spravit nakup
 
blahoslav J B Art
2016-06-01 14:40:22+02
príspevok od: juranest
Dakujem Velmi pekne za rady vsetky. Idem spravit nakup
ovela dolezitejsie, ako UV filter je mat VZDY nasadenu slnecnu clonu na objektive kvoli ochrane pred poskodenim ... aspon tak tvrdil profesionalny fotograf portretov na www.kurzyzive.cz
 
zvonec
2016-06-01 23:53:45+02
príspevok od: Roman Point
Uv filtre robia z niektorých skiel sklá odolné voči prachu a vode. Tam sú akékoľvek testy zbytočné. Chceš odolné sklo? Nasad uv filter.
Ved hej, urcite, nepopieram, ja som dal link na to video, ciste preto, ze nech si spravi kazdy nazor sam. Pre mna staru konzervu so starou tetou EOS 3 este UV filter vyznam ma....

Ono to co pises, tak priekak budu mat vsetci co si kupia canon EF 11-24mm F/4... Tam si moc s ochrannym filtrom nepomozu, jedine zo zadu....
 
Roman Point
2016-06-02 01:56:36+02
príspevok od: zvonec
Ved hej, urcite, nepopieram, ja som dal link na to video, ciste preto, ze nech si spravi kazdy nazor sam. Pre mna staru konzervu so starou tetou EOS 3 este UV filter vyznam ma....

Ono to co pises, tak priekak budu mat vsetci co si kupia canon EF 11-24mm F/4... Tam si moc s ochrannym filtrom nepomozu, jedine zo zadu....
Na sklo za tri litre sa dáva ridny pozor tam uv filter netreba
 
PeCh
2016-06-02 11:31:08+02
UV filter je na tebe. Pri cene tých objektívov tam UV filter nepotrebuješ (ak je reálna cena objektívu 100 €, tak je zbytočné kupovať filter za 60 €), pokiaľ s nimi nefotíš niečo ako motocross, kde by ti mohol do objektívu vletieť kameň.

Polarizačný je otázny, väčšina ľudí ho aj tak nevie používať. Kvôli eliminácii clonenia by si skôr využil neutrálny šedý ND8.
 
drummer54
2016-06-02 12:19:35+02
príspevok od: blahoslav J B Art
ovela dolezitejsie, ako UV filter je mat VZDY nasadenu slnecnu clonu na objektive kvoli ochrane pred poskodenim ... aspon tak tvrdil profesionalny fotograf portretov na www.kurzyzive.cz
S tym napr. ja moc nesuhlasim. Ale je to individualne, pre niekoho je to mozno dolezite. Mne sa tie clony nechce nosit v brasni, zaberaju vela miesta. Pri foteni si clonim rukou. Ale to je len moj zvyk.
 
goldenzero
2016-07-12 09:23:16+02
ja pouzivam filtre Vffoto a spokojnost
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()