Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Fotobatoh na jednodennú pešiu turistiku

PPalo
2016-08-07 10:13:57+02
Prosím o radu pri výbere foto batohu, ktorý by som používal na jednodenné turistické prechádzky.
Požiadavky
Dvojkomorový s rýchlim prístupom k fotoaparátu s možnosťou prichytenia na botoh statívu a turistických paličiek, vodný vak.
Komora pre foto výbavu na telo Canon EOS 70D, objektív 18-35 a 70-200 + na drobné príslušenstvo ako foto spúšť, filtre, čistiacu sadu.
Druhá komora na malú svačinu, náhradné tričko.
Ideálny by bol s ďalším oddeleným malým priestorom pre mobil a peňaženku.
 
reflex8451
2016-08-07 13:02:24+02
manfrotto 3N1-35 PL
 
PPalo
2016-08-07 19:44:41+02
Ďakujem za oba tipy. Je to to čo hľadám. No teraz uvažujem ktorý. Váha je lepšia u Lowepro. No pri jednom komentáre užívateľa tohto batoha ma zaskočilo, že ho po túre s týmto batohom bolel chrbát.
Viacej sa mi páči Manfrotto, no je ťažší.
 
yquinox
2016-08-08 06:32:21+02
príspevok od: PPalo
Ďakujem za oba tipy. Je to to čo hľadám. No teraz uvažujem ktorý. Váha je lepšia u Lowepro. No pri jednom komentáre užívateľa tohto batoha ma zaskočilo, že ho po túre s týmto batohom bolel chrbát.
Viacej sa mi páči Manfrotto, no je ťažší.
Tyzden som bol teraz v Alpach s tou dvestovkou od Lowepro. Kazdy den 1000m+ prevysenie, 350m D ferata, 600m jaskyna a bezna zataz 8-10kg a mal som akurat tak otlaky na nohach . Ten batoh uz so mnou presiel pol sveta. Na jednodenny vylet idealny (uz som s nim robil aj dvojdnovu Velku Fatru).
 
Miro Bartánus
2016-08-08 15:46:59+02
Ahoj riešil som to pred mesiacom, lowepro bol pre mňa malý (bol som si to odskúšať s mojou technikou), aj keď preferujem túto značku.

Nakoniec bezkonkurenčne vyhral Manfrotto Off Road Hiker 30L, https://www.alza.sk/search.htm?exps=Manfrotto%20Off%20Road%20Hiker%2030L, pozri si k tomu presvedčivé video na https://www.youtube.com/watch?v=0iMeG7aAGUo
 
PPalo
2016-08-08 16:58:11+02
príspevok od: Miro Bartánus
Ahoj riešil som to pred mesiacom, lowepro bol pre mňa malý (bol som si to odskúšať s mojou technikou), aj keď preferujem túto značku.

Nakoniec bezkonkurenčne vyhral Manfrotto Off Road Hiker 30L, https://www.alza.sk/search.htm?exps=Manfrotto%20Off%20Road%20Hiker%2030L, pozri si k tomu presvedčivé video na https://www.youtube.com/watch?v=0iMeG7aAGUo
Vyzerá tiež super, asi nemá miesto na vodný vak, ale to je najmenej dôležitá podmienka, ktorá sa dá vyriešiť inak. Vďaka. Rozhodovanie je ešte zložitejšie.
 
landov
2016-08-08 17:54:27+02
príspevok od: PPalo
Vyzerá tiež super, asi nemá miesto na vodný vak, ale to je najmenej dôležitá podmienka, ktorá sa dá vyriešiť inak. Vďaka. Rozhodovanie je ešte zložitejšie.
Tak, aby si to mal este tazsie: ja som 2 roky pouzival Lowepro 200 - je/bol super, ale kupil som battery grip a tam sa mi uz D7200 s gripom nevosla, inac by som nemenil. Kupil som Lowepro Photo Sport Pro 30 (je to model, ktory sa v SK uz nepredava). Je to bomba.
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00C69X7NA/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
 
pirhi
2016-08-08 18:04:16+02
vlastním spomínaný photo sport 200, a som s ním spokojný, na jednodňový výlet v pohode postačuje..tie manfroto vyzerali takmer identicky, až na pár drobností osobne mi viac vyhovuje lowepro, kôli priestoru na vodný vak, kde nosievam book
 
PPalo
2016-08-08 18:10:13+02
príspevok od: landov
Tak, aby si to mal este tazsie: ja som 2 roky pouzival Lowepro 200 - je/bol super, ale kupil som battery grip a tam sa mi uz D7200 s gripom nevosla, inac by som nemenil. Kupil som Lowepro Photo Sport Pro 30 (je to model, ktory sa v SK uz nepredava). Je to bomba.
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00C69X7NA/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
Začiatkom budúceho týždňa ho musím objednať. Vidím, že musím počkať do poslednej chvile
Vďakaza tip.
 
PPalo
2016-08-08 20:29:45+02
príspevok od: pirhi
vlastním spomínaný photo sport 200, a som s ním spokojný, na jednodňový výlet v pohode postačuje..tie manfroto vyzerali takmer identicky, až na pár drobností osobne mi viac vyhovuje lowepro, kôli priestoru na vodný vak, kde nosievam book
Najväčšie plus tohto batoha je váha. Je o pol kila ľahší ako ostatné.
 
pirhi
2016-08-08 20:57:33+02
príspevok od: PPalo
Najväčšie plus tohto batoha je váha. Je o pol kila ľahší ako ostatné.
garantujem ti že keď ich napakuješ technikou a vecami, rozdiel vo váhe tých batohov zistíš jedine na váhe pocitovo tých 500g nezaváži...
 
Miro Bartánus
2016-08-09 09:12:54+02
príspevok od: pirhi
vlastním spomínaný photo sport 200, a som s ním spokojný, na jednodňový výlet v pohode postačuje..tie manfroto vyzerali takmer identicky, až na pár drobností osobne mi viac vyhovuje lowepro, kôli priestoru na vodný vak, kde nosievam book
Ten Manfrotto je podľa mňa porovnateľný s Lowepro Off Road Hiker 30L. Photo Sport 200 je podstatne menší a nepáčilo sa mi spracovanie a materiály. Keď som ho držal v ruke mal som z neho pocit že sa najneskôr do roka rozpadne. Chcel som tam naládovať full frame zrkadlovku a dva zoom f/4 objektívy a nedalo sa.

Ale ak máš APS-C treba si to ísť skúsiť na svojom sete a kúpiť v kamennom obchode, mirrorless môže byť v pohode aj bez skúšky.

Do spodnej komory Manfrotta dám D810, 16-35, 24-120 a 35/1.8.

A vychytávka s odľahčením foťáku na krku je na nezaplatenie
 
Marcel Rebro
2016-08-09 10:49:25+02
príspevok od: pirhi
garantujem ti že keď ich napakuješ technikou a vecami, rozdiel vo váhe tých batohov zistíš jedine na váhe pocitovo tých 500g nezaváži...
To máš tak ... tu odignoruješ 500g, tu 250, tu ďalších 500 ... a ani sa nenazdáš a vláčiš pár kilečiek navyše. Cestujem veľa a snažím sa minimalizovať hmotnosť výbavy kde sa len dá.
 
Marcel Rebro
2016-08-09 10:54:06+02
príspevok od: Miro Bartánus
Ten Manfrotto je podľa mňa porovnateľný s Lowepro Off Road Hiker 30L. Photo Sport 200 je podstatne menší a nepáčilo sa mi spracovanie a materiály. Keď som ho držal v ruke mal som z neho pocit že sa najneskôr do roka rozpadne. Chcel som tam naládovať full frame zrkadlovku a dva zoom f/4 objektívy a nedalo sa.

Ale ak máš APS-C treba si to ísť skúsiť na svojom sete a kúpiť v kamennom obchode, mirrorless môže byť v pohode aj bez skúšky.

Do spodnej komory Manfrotta dám D810, 16-35, 24-120 a 35/1.8.

A vychytávka s odľahčením foťáku na krku je na nezaplatenie
Mám ho (Lowepro 200) tretí či štvrtý rok. Turtistika, lezenie, cestovanie ... používam ho aj na viacdňové tripy a drží. Čo sa objemu na foto výstroj týka, uznávam že je to pre niekoho málo. Ja tam nosím 2 x OM-D EM-10, 5 objektívov (7-14, 14-45, 45-150, 45/1.8, fisheye). Nahádzané trochu na hromade, ale zmestí sa.
 
yquinox
2016-08-09 11:54:58+02
príspevok od: Marcel Rebro
Mám ho (Lowepro 200) tretí či štvrtý rok. Turtistika, lezenie, cestovanie ... používam ho aj na viacdňové tripy a drží. Čo sa objemu na foto výstroj týka, uznávam že je to pre niekoho málo. Ja tam nosím 2 x OM-D EM-10, 5 objektívov (7-14, 14-45, 45-150, 45/1.8, fisheye). Nahádzané trochu na hromade, ale zmestí sa.
... suhlasim ... Photo Sport 200 je neznicitelny batoh (taktiez ho nicim uz 4. rok) ... na druhej strane vsak 10 litrov navyse, ktore ponuka Manfroto, je velky plus ... skor ma deprimuje neschopnost vyrobcov navrhnut zmysluplne upevnenie stativu na batohoch podobneho vyuzitia - mestske batohy to maju, turisticke nie ....
 
PPalo
2016-08-09 15:59:56+02
Pravdepodobne som sa rozhodol pre Manfrotto Off Road Hiker 30L. Rozhodol objem. Doteraz som využíval klasický turistický vak s objemom 28 l a podľa toho som usúdil, že potrebujem 30 l a nie 20 l. Všetkým ďakujem za komentáre a doporučenia. Táto diskusia mi veľmi pomohla pri výbere.
 
landov
2016-08-10 16:49:47+02
príspevok od: reflex8451
manfrotto 3N1-35 PL
Bol som si ho dnes len zo zaujmu pozriet na zivo. Musim konstatovat, ze na Lowepro Photo sport 200 ani Lowepro Photo Sport Pro 30 sa nechyta: ovela menej odkladacích kapsiciek (napr. Lowepro ma 2 na bedrovom pase, co je super vychytavka na peniaze a ine drobnosti), absentuje bocne vrecko na flasku - to je fail, ktory sa pri batohu na fototuristiku neda prepacit. Popruhy ramenne su strasne hrube atd...jedine + vidim v lepsie organizovanej casti a pristupe k fototechnike.
 
kundas
2016-08-10 20:40:51+02
Podelim sa aj ja o svoju skusenost

Som spokojny majitel Manfrotta, ten batoh si neviem vynachvalit.
Mal som moznost porovnat s Lowepro photo sport 200/300 aw(novsia verzia).
Lowepro malo nespocetne mnozstvo malych prepazok na rozne somariny, dokonca som nasiel aj na pamatove karty. Ma prepazku na hydro vak, co manfrotto nema, no ja som to vyriesil flaskou a hadickou od Source. Manfrotto je celkovo robustnejsie, materialy mi pridu o dost pevnejsie a kvalitnejsie. Vmestim tam skromnu D5100+16-85+Tamrona 70-300, plechovku piva a chrumky. To bol oddiel na fotoaparat. Hore dam bundu, tricko, uterak, spodnu bielizen, 6 plechovic piva, flasu vodky slapky a este nejake snacky. Do prednej ladvinky vmestim Note 3 s penazenkou a do druhej okuliare, kluce, hodinky, maly nozik a toto asi vse. Zospodu stativ, zozadu sa bez problemov daju uchytit palicky. Na tie gumicky sa da fakt povesat vselico ked sa vyhras. Ceresnicka na torte je popruh na zachytenie fotaku ako spominal kolega hore.

Asi taka skusenost s tymto batohom, prajem pevny chrbat.
 
PPalo
2016-08-13 09:35:00+02
Tak je doma. Kúpil som Manfrotto Off Road Hiker 30L. Veľká spokojnosť. Keď ma manželka sledovala, ako ho obdivujem, tak sa ma spýtala, či s ním budem aj spať. Už len zbaliť a vyraziť do terénu. Ďakujem všetkým za pomoc pri výbere.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()