Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Statívy genesis ( C1 Kit)

stokinger
stokinger 2016-11-25 07:32:57+01
Zdravím, viem že je to tu už viackrát rozoberané ale potrebujem posunúť. Doteraz som mal statív velbon 750r, ktorý mi kvoli nososti a podobným vecim prestal vyhovovať...momentálne zháňam niečo nové v cene do cca 150e. Našiel som tento statív a ešte statívy triopo.. nie su moc známe a preto sa pýta či sa do nich oplatí isť kedže cena a parametre su bezkonkurenčné. Tiež chcem vyskúšať guľovú hlavu, budem fotiť prevažne wild, hmotnosť zostavy cca 2-4kg, dk
 
Johnnny
2016-11-28 15:39:45+01
príspevok od: Roninus
Keď som to porovnával, triopo a genesis sa dosť na seba podobajú. Genesis je drahší. Ja som kúpil triopo carbon plus hlavu a keď som to doma rozbalil sklamanie. Bojím sa na to postaviť niečo ťažšie
Aj keď ja som hľadal niečo ľahšie na turistiku
Ja som na Triopo cital dost poziitvnych ohlasov, ale osobne mam z nich rovnaky dojem. Ten moj este nejako sluzi, ale znova by som ho nekupil. Genesis podla mna bude velmi podobny.
 
filip.p3k
2016-11-28 16:10:23+01
príspevok od: firefox
Mínusom je váha inak super.Cena statív +hlava 300e. Manfrotto 055XPROB.
Škoda že Manfrotto začal robiť tieto nové modely 055 o pol kila ťažšie ako tie staré. Zháňal som všade na Slovensku ten starší model a nakoniec som ho našiel za 370€ bez hlavy. Tie nové sú sice lacnejšie, no ťažšie
 
stokinger
2016-11-28 21:00:42+01
ja len potrebujem niečo stabilnejšie ako moj starý velbon sherpa 750R a zatial nekradnem ... kamarat ma triopo a nevyzerá to zle..
 
j.matrix
2016-11-28 23:15:29+01
vsak hovorim, chod sa pozriet do obchodu a mozes skusit ako to vyzera. ja som s nim fotil v pohode s a77 a tamronom 200-500. mam uz druhy (prvy sa nerozpadol ale mi ho ukradli

samozrejme ze ta kvalita asi nieje taka ako u drahych znaciek ale tak mne to staci na obcasne pouzitie
 
TheJester
2016-11-29 00:04:16+01
príspevok od: stokinger
ja len potrebujem niečo stabilnejšie ako moj starý velbon sherpa 750R a zatial nekradnem ... kamarat ma triopo a nevyzerá to zle..
ako som pisal vyssie, mam genesis C5 a je dostatocne stabilny. skusal som aj genesis aj triopo (ktory som chcel povodne) a genesis sa mi zda akysi kvalitnejsi a pevnejsi. V predajni mini-max v BA mas 10% zlavu na zakaznicku kartu (o ktoru mozes poziadat a hned aj uplatnit zlavu).
 
stokinger
2016-11-29 05:56:42+01
Vďaka všetkým za príspevky už som sa rozhodol...prajem príjemný deň
 
brki
2016-11-29 15:19:27+01
mám Genesis C1 s panoramatickou hlavou. S triopo nemám skúsenosť, ale keď som ich porovnával v obchode, genesis mi pripadal prepracovanejší. Zatiaľ som s C1 maximálne spokojný. Dobrý statív je ten, ktorý mám so sebou, keď ho potrebujem. Manfrotto rady 190 je super, ale nie na celodenné nosenie. Kým som sa pre genesis C1 rozhodol, porovnával som veľa statívov v cene do 300 €. Buď boli ťažké, alebo mali menšiu nosnosť, alebo sa pri slušnej nosnosti a nízkej váhe nedali vysunúť vyššie ako nejakých 120 cm a moje kríže sa odmietajú zohýbať. Jedine Genesis spĺňal všetky moje požiadavky - slušná nosnosť a stabilita, nízka váha, výška pri zozložení, spratnosť pri zložení, cena, na pohľad slušné spracovanie, pomerne bohaté dokúpiteľné príslušenstvo (arc swiss doštičky) za dobrú cenu...a na to, aké značka je nalepená na statíve si nepotrpím.
 
stokinger
2016-11-29 19:29:27+01
príspevok od: brki
mám Genesis C1 s panoramatickou hlavou. S triopo nemám skúsenosť, ale keď som ich porovnával v obchode, genesis mi pripadal prepracovanejší. Zatiaľ som s C1 maximálne spokojný. Dobrý statív je ten, ktorý mám so sebou, keď ho potrebujem. Manfrotto rady 190 je super, ale nie na celodenné nosenie. Kým som sa pre genesis C1 rozhodol, porovnával som veľa statívov v cene do 300 €. Buď boli ťažké, alebo mali menšiu nosnosť, alebo sa pri slušnej nosnosti a nízkej váhe nedali vysunúť vyššie ako nejakých 120 cm a moje kríže sa odmietajú zohýbať. Jedine Genesis spĺňal všetky moje požiadavky - slušná nosnosť a stabilita, nízka váha, výška pri zozložení, spratnosť pri zložení, cena, na pohľad slušné spracovanie, pomerne bohaté dokúpiteľné príslušenstvo (arc swiss doštičky) za dobrú cenu...a na to, aké značka je nalepená na statíve si nepotrpím.
dík za koment už som si to vyriesil beriem C1tku mam moznost dobrej cen takže nie je čo riešiť...
 
Ľubomír.novák ٿ
2016-11-30 20:00:07+01
Ja mam tento http://www.mini-max.sk/stativy-monopody-hlavy/stativy/stativy-s-hlavou/genesis-base-a3-kit-stativ-s-hlavou-bh-34 som snim spokojny kym nevysunies stredovy stlpik na max tak je velmi stabilny ... prevedenie je kvalitne co sa tyka stativu aj hlavy ... ale mam hlinik - kedze ten z karbonu sa mi zdal viac labilny .. a nejaky zavratny rozdiel vo vahe to nieje ..takze som vybral hlinik
 
min0sys
2016-12-01 10:50:50+01
príspevok od: ferio
Začínam tiež rozmýšľať že vymením môj hliníkový giottos statív. V podstate je fajn , len mi začína vadiť váha a transportné rozmery. Po analýze trhu som bohužial (alebo chválabohu) došiel do záveru , že 100-percentne mi vyhovie asi len nejaky Gitzo rady traveler , čiže už len čakám na okamih kedy mi prepne a pôjdem do toho
Co takto Feisol ? Karbon, lahke, skladne a dost vydrzi.
 
ferio
2016-12-01 12:26:19+01
príspevok od: min0sys
Co takto Feisol ? Karbon, lahke, skladne a dost vydrzi.
Ono aj to by bola moznost , ale cenovo su vlastne na jednej urovni s gitzom , cize tam je to jedno...
 
makul
2018-05-20 09:53:04+02
príspevok od: stokinger
dík za koment už som si to vyriesil beriem C1tku mam moznost dobrej cen takže nie je čo riešiť...
Chcem ťa poprosiť ako si s tou C1 od Genesis-u po cca 2 rokoch spokojný? Plánujem ho kúpiť. Ďakujem.
 
vd
2018-05-21 10:48:13+02
ja používam tripo s gulovou hlavou. je pevny, nohy 4 sekcie, výšku neviem, ale pri plnom výsuve mám hladáčik vyššie, ako je potrebné..ca3 kg zostavu mam odskúšané, Spokojnost.
 
makul
2018-05-23 12:40:56+02
príspevok od: vd
ja používam tripo s gulovou hlavou. je pevny, nohy 4 sekcie, výšku neviem, ale pri plnom výsuve mám hladáčik vyššie, ako je potrebné..ca3 kg zostavu mam odskúšané, Spokojnost.
Ďakujem. Pomohlo.
 
stokinger
2018-05-23 13:08:26+02
príspevok od: makul
Chcem ťa poprosiť ako si s tou C1 od Genesis-u po cca 2 rokoch spokojný? Plánujem ho kúpiť. Ďakujem.
ahoj ja som bral nakoniec A3 lebo ten carbon sa mi zdal akysi roztrasený...a gulovu hklavu som vymenil za gimbal
 
makul
2018-05-23 15:18:15+02
príspevok od: stokinger
ahoj ja som bral nakoniec A3 lebo ten carbon sa mi zdal akysi roztrasený...a gulovu hklavu som vymenil za gimbal
Ďakujem. Ak smiem tak akú konkrétnu hlavu-gimbal? Je to lepšie pri fotení napríklad z fotostanu? Ďakujem moc.
 
stokinger
2018-05-23 22:32:40+02
príspevok od: makul
Ďakujem. Ak smiem tak akú konkrétnu hlavu-gimbal? Je to lepšie pri fotení napríklad z fotostanu? Ďakujem moc.
kupil som acný šmejd z číny za 50e a paráada na moju 300ku 2.8 s prehľadom postačuje..
 
makul
2018-05-24 12:38:13+02
A smiem ťa ešte poprosiť o link na ten "šmejd v Číny", alebo presný názov. Pozrel som viaceré gimbal hlavy a všetko je ťažké a drahé, alebo "neodskúšané". Ja mám 100-400 a 80D Canon. A tiež chcem niečo pokiaľ možno ľahké, aj na úkor výbornej stability a za rozumnú cenu. Odskúšaný "šmejd" môže byť skvelá voľba. Ďakujem.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()