Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Výber statívu pre Nikon D610, makro, krajinky, sériové expozície

A2C
2017-01-31 02:00:54+01
Viem, že tu bolo založených už asi tak 1000 tém ohľadne výberu statívov.
A úprimne strávil som posledné 3 dni kým som si o tom prečítal čo sa dalo.
Mám pár otázok. A súčasne kandidátov.
Začnem takto.
zostava D610 s battery gripom, objektívy momentálne mám najdlhšie 180mm f2,8 a Micro Nikkor 105mm, v budúcnosti plánujem ešte dokúpiť 80-200 f2.8 alebo 70-200 f2.8
Momentálne mám Velbon Sherpa 250R
vadí mi na ňom pár vecí:
- mikrovibrácie keď mám zavesenú zostavu a manuálne zaostrujem makroobjektív.
- nikam ho nenosím lebo výrazne prekračuje obrys batohu (Nest Athena 90)
- nedá sa položiť až k zemi

Hľadám preto statív ktorý bude pevnejší, bude sa dať nosiť stále so sebou vďaka kompaktným rozmerom (max 47cm dlžka), bude sa dať položiť až k zemi (roztiahnuť ako chlbotnica), mal by mať Arca Swiss kompatibilnú hlavu pre neskoršiu kúpu Arca Swiss L kovej doštičky. Samozrejme gulová hlava, pákovú už nechcem. Maximálne 4 dielny. Na celkovej výške mi nezáleží, na váhe mi veľmi nezáleží. Cenovo sa držím pri zemi cca do 150-200€
Mám radšej páčky na nohách než šrobovacie.

Sprvoti mi všetci radili Manfrotto 055, 190 atď. Bohužiaľ tieto statívy boli takmer tak veľké ako Sherpa takže tu by som si nepomohol, naviac mi to už pripadá ako kult Apple (nie si fotograf ak nemáš Manfrotto...)
Napriek tomu som našiel ich nový statív Befree, pozrel som si ho aj osobne v Prolaike, no vzhľadom k tomu že už bol aj "rozhéganý" nedalo sa pozrieť ako je skutočne pevný keďže sa nohy sami zasúvali ako som na neho pritlačil, ževraj predvádzací kus tak je ho treba dotiahnuť.
Zvláštne že také Manfrotto nevydrží spoľahlivo dlhší čas byť dotiahnuté.
Manfrotto som zavrhol.

Potom mi veľmi pomohlo toto forum našiel som značku Triopo a Genesis.
Zvádzala ma myšlienka ísť do karbonového, však na imidž je to krásne. Dlho som hľadal aký je reálny rozdiel medzi karbonovým a magneziovým od Triopa nakoniec som si povedal že tých 200g a + 3kg mi nestoja za takmer 2x takú cenu.

V Pondelok som preto nevydržal a vybehol do mini-maxu aj s celou výbavou.
Zatiaľ moje závery sú takéto
Genesis C1, aj keď statív bol pevný, úprimne bál by som sa na neho niečo dať, vyzeral krehko.
Genesis ABT bohužiaľ nemali ale podľa parametrov je to taký istý krehký typ.
Ak máte niekto Genesis ABT, napíšte prosím Vaše skúseností s ním.
Genesis A3 vyzeral sľubne aj pevne, a láka ma, ak by mal ešte aj pákové nohy tak by som nad ním seriózne uvažoval, ak ho niekto máte prosím napíšte ako ste s ním spokojný.

Poprave od začiatku som uvažoval nad Triopo ME-3228X8C a tu by som najradšej počul Vaše skúsenosti s ním, pretože zatiaľ tieto nohy budú pravdepodobne základom môjho budúceho statívu. Som uchvátený ako bol pevný keď som sa s ním aj snažil triasť.

K tomu sa neviem rozhodnúť nad hlavou, ktorú vziať
Či to bude B2, alebo B3, alebo ich varianty NB2S, NB3S.
Láka ma ísť do väčšej hlavy, ale zabudol som si vyskúšať preklopenie nôh pri nasadenej B3 v minimaxe. Zmestí sa?
Prípadne je tu možnosť ísť do hlavy od Genesis, aké s nimi máte skúsenosti?
BH-34 alebo BH-40
U Genesis ma láka aj tá 6 ročná záruka, ako je to u Triopo?
Ďakujem Vám za pomoc.
 
A2C
2017-02-09 21:27:45+01
ďakujem za všetky Vaše rady, teda za nič.
Kúpil som si Triopo ME-3228X8C a k tomu hlavu Genesis BH-40
Som s ním maximálne spokojný, presne to čo som od statívu požadoval.
Pôvodne som chcel hlavu Triopo B3 ale nezmestila sa hlava medzi nohy zloženého statívu.
Naviac sa mi tá BH-40 aj viac páči, okrem teda vyššej nosnosti aj estetickejšia.
Čo by som si dovolil jej vytknúť je slabé eloxovanie okolo úpínania Arca Swiss.
Už som to stihol trocha oškrtať.
V každom prípade, som spokojný.
 
DenisBede
2017-02-13 09:26:26+01
Škoda že sa tu nenašli nejaké rady a skúsenosti, tiež riešim dilemu statívu ale pod T 150-600. Inak si si veľmi pekne odpovedal a všetko si si bol vyskúšať, to je podľa mňa lepšie ako rady od druhých ktorí nevedia celkom presne čo očakávaš. Mne sa inak šikli tvoje skúsenosti, takže vďaka, ale aj tak asi zabehnem do mini-maxu....
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()