Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Joby Gorillapod

Ján Žilla
2017-11-20 09:01:34+01
Ahojte mám otazku. Chcem kupovať Joby Gorillapod 3K a chcem sa opýtať aký je rozdiel medzi
https://www.alza.sk/joby-gorillapod-slr-zoom-ballhead-d4122128.htm?o=2

A

https://www.alza.sk/joby-gorillapod-3k-kit-cerny-sedy-cerveny-d5127063.htm?o=4

Pozeral som a je tam rozdiel len v CM, ale či to nemá nejaké iné este rozdiele.
Za každú radu budem rád
 
PeCh
2017-11-20 09:51:06+01
Keď si pozrieš oficiálnu stránku výrobcu: "GorillaPod 3K 3000g (6.6lbs) (replaces GorillaPod SLR-Zoom)"

Znamená to, že parametrami ide o analogické produkty, aktuálne sa vyrába 3K, SLR-Zoom je predchodca. Osobne si myslím že je jedno ktorý zoberieš, poslúžia rovnako, len budú v iných farbách. Či brať novší alebo starší závisí od toho, či veríš, že výrobca sa nový snažil vylepšiť alebo ušetriť náklady na výrobu .

Osobne mám SLR-Zoom len s inou hlavou (ArcaSwiss platnička). Je super, ale jeden kĺb sa mi už nalomil a je voľný. Chcel by som vedieť, či sa to dá za rozumnú cenu opraviť, alebo ten kĺb zalepim na pevnom.
 
Fuser
2017-11-20 15:26:59+01
Bral by som tu starsiu verziu kedze je menšia - tazisko je nizsie.
Aj ja mam poskodene 2 klby a tym padom sa ten stativ lame uz pri zatazi 1,5kg.

Chystam sa to opravit - kedze je tam prasklina mozem ju len zacelit - ak to stlacim/zlepim nebude to drzat. Ak nepomoze treba klb zalepit, alebo skusit dat "hadicu" na to.
 
marcus_labeo
2017-11-20 16:01:40+01
V zásade Ti už odpovedali kolegovia. Z toho vyplýva, že SLR zoom je lacnejší a teda ako výpredajový model lepšia kúpa. Sám ho mám, na túry, kde ide o každé kilo výborná voľba, aj keď s ohľadom na jeho rozmery je dobré, ak má foťák výklopný displej, aby sa nemusel plaziť po zemi.
 
blahoslav J B Art
2017-11-20 19:40:08+01
príspevok od: PeCh
Keď si pozrieš oficiálnu stránku výrobcu: "GorillaPod 3K 3000g (6.6lbs) (replaces GorillaPod SLR-Zoom)"

Znamená to, že parametrami ide o analogické produkty, aktuálne sa vyrába 3K, SLR-Zoom je predchodca. Osobne si myslím že je jedno ktorý zoberieš, poslúžia rovnako, len budú v iných farbách. Či brať novší alebo starší závisí od toho, či veríš, že výrobca sa nový snažil vylepšiť alebo ušetriť náklady na výrobu .

Osobne mám SLR-Zoom len s inou hlavou (ArcaSwiss platnička). Je super, ale jeden kĺb sa mi už nalomil a je voľný. Chcel by som vedieť, či sa to dá za rozumnú cenu opraviť, alebo ten kĺb zalepim na pevnom.
ja som do poskodeneho klbu vlozil kusok papieta a klb siahol kovovou eska paskou stahovacou ... je to hned 1.zakladny klb pri hlave ... zatial drzi ... teda ohyba sa s dostatocnou tuhostou
 
PeCh
2017-11-21 12:43:54+01
príspevok od: blahoslav J B Art
ja som do poskodeneho klbu vlozil kusok papieta a klb siahol kovovou eska paskou stahovacou ... je to hned 1.zakladny klb pri hlave ... zatial drzi ... teda ohyba sa s dostatocnou tuhostou
U mňa je to tiež prvý kĺb pri hlave. Asi je to "vlastnosť"
 
mirodobi
2017-11-21 15:02:28+01
príspevok od: blahoslav J B Art
ja som do poskodeneho klbu vlozil kusok papieta a klb siahol kovovou eska paskou stahovacou ... je to hned 1.zakladny klb pri hlave ... zatial drzi ... teda ohyba sa s dostatocnou tuhostou
toto by ste mohli odskusat https://www.uni-max.sk/chladiace-zariadenia/kovoobrabanie/ .
Da sa to lubovolne spajat a rozoberat, stacil by ten metrovy kus za 14e. Akurat rozmer treba vediet
a dolepit gumovy kruzok co je po obvode. Su aj v ciernom prevedeni.
 
miky265
2017-12-11 00:52:11+01
ahoj chystám sa na zimne túry, na hory používam malý sony RX100 ( aj keď neviem či na zimu dobra volba)

uvažujem o kúpe Gorillapod Original / Magnetic, myslím že najmenší model ktorý majú. oplatí sa alebo by ste brali niečo stabilnejšie
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()