Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Fotobatoh na Treking a dlhšie vylety

ivaness1
2018-01-04 10:35:04+01
Ahojte neviem či sa tejto téme niekto zaoberal bohviečo som nenašiel ale chcel by som sa spýtať zaháňam nejaký fotobatoh do ktorého by som mohol zbaliť techniku ale aj osobne veci na cca 5 dni máte nejaké skúsenosti alebo radi ? Ďaka za odpoveď
 
yquinox
2018-01-04 10:50:55+01
... turisticky batoh + mala brasna na fotak (pripadne objektivy do ponoziek alebo neoprenove vrecka) ... objem a druh batoha vyber podla tvojich potrieb (tyzden v Alpach / na lyziach / na plazi pri mori) ... osobne mam Lowe Alpine Diran 65/75 na zimne prespavacky + treky v Alpach a Deuter Freerider 26 na jednodnovky Tatry, lyzovacky ci hoci aj po meste ... prides na miesto, zavesis brasnu s fotakom cez plece a viac nemusis lozit do batohu ...
 
portvis
2018-01-04 10:52:34+01
Jediná firma ktorá robí takéto niečo je F-Stop (model shuka 70L/ shinn 80L), cena niekde 300/400e + ešte polstrovanie ) otázka je či by si sa vôbec do takého batohu dokázal na 5 dní zbaliť a či sa to oplatí kupovať, týmto batohom chyba strašne veľa vychytávok oproti klasickým turistickým batohom. Osobne o nich premýšľam ale najviac sa bojím chrbtového systému ako by zvládal veľkú váhu viac dní po sebe. Možno by bola lepšia varianta kúpiť nejaký 65/70l Osprey a vložiť do neho len vložku na foťák a sklá.
Najhoršie je že tie batohy si v podstate nemáš kde odskúšať a pozrieť.
 
ivaness1
2018-01-04 11:00:35+01
Práve toho sa chcem zbaviť tak som to nosil a nevyhovuje mi to nerád som obvešaný ako vianočný stromček brašňa mi sama osobe zavadzá mal som to aj v batohu a tak nosil ale nevyhovovalo lebo dakedy keď potrebuješ rýchlo vytiahnuť aparát tak dokým ho vytiahneš je to dlho to mi vadilo .... hladam niečo rovno určene na fotak idemi oto že to musí prežiť aj cestu lietadlom
 
yquinox
2018-01-04 11:08:58+01
... tak kup taky drziak na popruh batohu - tusim Peakdesign to robi - pripevnis to na popruh a protikus (dosticku na fotak), pride mi to ako celkom rychle riesenie pre pohotove fotenie, ale to sa musi vyjadrit niekto, kto to ma ...
 
ivaness1
2018-01-04 11:16:08+01
príspevok od: portvis
Jediná firma ktorá robí takéto niečo je F-Stop (model shuka 70L/ shinn 80L), cena niekde 300/400e + ešte polstrovanie ) otázka je či by si sa vôbec do takého batohu dokázal na 5 dní zbaliť a či sa to oplatí kupovať, týmto batohom chyba strašne veľa vychytávok oproti klasickým turistickým batohom. Osobne o nich premýšľam ale najviac sa bojím chrbtového systému ako by zvládal veľkú váhu viac dní po sebe. Možno by bola lepšia varianta kúpiť nejaký 65/70l Osprey a vložiť do neho len vložku na foťák a sklá.
Najhoršie je že tie batohy si v podstate nemáš kde odskúšať a pozrieť.
F-stop som pozeral ale cena sa mi nepozdava a aj tiez neviem si prestavit ako by stym nakladali napriklad na letisku a tak ešte som uvažoval ist do Lowepro LOWEPRO Whistler 450 AW
 
ivaness1
2018-01-04 11:28:27+01
ešte som premýšľal len že vzat zo sebou pištolove puzdro na ktore hodím ešte jedno puzdro na obiektiv da sa to dat dopredu je to pri ruke a foták je bezpečí ma stým niekto skúsenosti ?
 
yquinox
2018-01-04 11:53:29+01
príspevok od: ivaness1
ešte som premýšľal len že vzat zo sebou pištolove puzdro na ktore hodím ešte jedno puzdro na obiektiv da sa to dat dopredu je to pri ruke a foták je bezpečí ma stým niekto skúsenosti ?
... vsak som ti to pisal vyssie, ze brasna (pistolove puzdro) a objektivy do batohu ... ma to aj tu vyhodu, ze ked nepotrebujes nutne cely batoh niest so sebou, tak beres len puzdro s fotakom na lahko (pamiatky, prechadzka a pod.) ...
 
portvis
2018-01-04 12:15:15+01
Ten F-stop má výhodu že to púzdro vnútorné si vieš vybrať aké ti vyhovuje prípadne zobrať menšie/väčšie podľa toho koľko ostatných vecí berieš a rovnako to púzdro vieš vybrať a mať ho ako príručnú batožinu... LOWEPRO Whistler 450 AW má cenu dosť podobnú a neviem či sa dá ta vložka vybrať alebo zvoliť ako pri F-stop... k tomu clipu Peakdesign, ej to fajn, ale nesmieš na to dať niečo ťažké lebo pri kráčaní do kopca ti to bude aj tak poskakovať, hlavne na opasku, na batohu je to lepšie len záleží ake má popruhy, osobne som to prestal používať kvoli tomu že to lietalo dosť.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-01-04 12:37:07+01
príspevok od: ivaness1
F-stop som pozeral ale cena sa mi nepozdava a aj tiez neviem si prestavit ako by stym nakladali napriklad na letisku a tak ešte som uvažoval ist do Lowepro LOWEPRO Whistler 450 AW
Whistler ma len malo miesta na osobne veci, je to fotobatoh + prislusenstvo tak na 1 den.
V branzi som uz viac ako 20 rokov. Zatial nikto nenavrhol perfektny velky turisticky batoh, ktory by bol zaroven prakticky pre fototechniku. AKo ti tu pisu, turisticky batoh + vlozka na fototechniku. Fotak pripnut Peak design Capture Clip na popruh, ked ho potrebujes poruke.
 
keimin
2018-01-04 13:21:42+01
mne sa najviac osvedcila kombinacia batoh Deuter Aircontact pro 70+15 a vlozka F-stop. padne donho ako uliata, pripadne sa da vlozit aj do spodneho priestoru na spacak ale kvoli bezpecnosti ju davam do stredu batohu. tiez som uvazoval naf F-stop batohom ale staci sa pozriet na ramenne popruhy a bedrak , vsetko strasne tenucke a chrbatovy system tiez nic moc. s Deuterom sa to neda ani porovnat a este ma to vyslo lacnejsie
 
portvis
2018-01-04 14:58:58+01
další problém je že keď ideš niekam na viac dní potrebuješ dobre poskldať batoh, čiže najťažšie veci musia byť pri chrbte pri bedrách, takže aj tak tu vložku so sklami budeš musieť tam umiestniť a prístup k nej nebude vôbec pohotový ako ty potrebuješ, ešte by sa to dalo trochu vykompenzovať batohom ktorý sa dá otvoriť ako kufor, čo je veľmi praktická vec ale bohužiaľ sa dá len u veľmi málo značiek... ja toto riešim už dlho a proste nejaká schopná kombinácia neexistuje. Tí čo majú F-Stop si to pochvaľujú ale je to batoh tak na dva dni max. na dlhe pochody neviem či by som mu veril,,, musle by som si ho vyskúšať aký je ten chrbát a popruhy, len nie je kde ...
 
TheJester
2018-01-04 21:26:15+01
skus pozriet NANEU Adventure K5 V2:
https://naneubags.com/product/adventure-k5v2-photo-backpack-80l/
 
portvis
2018-01-05 08:46:23+01
príspevok od: TheJester
skus pozriet NANEU Adventure K5 V2:
https://naneubags.com/product/adventure-k5v2-photo-backpack-80l/
Vyzerá to zaujímavo, aj keď mi to príde dosť nemotorné a neviem si v tom predstaviť kráčať, musí to aj dosť ukrojiť z miesta v batohu, a v podstate takto by si si vedel pripevniť hocijakú brašňu... Nevidia sa mi ale popruhy, na 80l batoh trochu biedne
 
Porubo
2018-01-05 16:26:33+01
Mne sa osvedcil takyto:
http://clikelite.com/product/backpacks/contrejour-40-2-0/
Uz roky pouzivam mensiu verziu (35 mk i miesto 40 mk ii), podla mna je vyborny na hory a cestovanie vlakom. Je velmi odolny, zozadu sa da pripnut stativ, voda sa da uchopit hned za chrbat do vaku, miesto na fotovybavu je tak akurat velke (plus fotak ide vybrat aj zboku a na opacnej strane sa dobre nosi mapa). Da sa pouzit aj na prenasanie fotovybavy, velkeho notebooku plus oblecenia (mam odskusane so 15.4" notebookom, pre istotu ho davam este do takej malej aktovky a tu tam vsuniem zvrchu). Bedrovy popruh je pre mna velmi siroky a pohodlny.
Samozrejme otazka znie co tam vsetko chces prenasat, ci aj spacak atd. a odhadovany objem nefotografickeho prislusenstva, lebo takto tazko poradit.
 
yquinox
2018-01-05 18:03:55+01
príspevok od: Porubo
Mne sa osvedcil takyto:
http://clikelite.com/product/backpacks/contrejour-40-2-0/
Uz roky pouzivam mensiu verziu (35 mk i miesto 40 mk ii), podla mna je vyborny na hory a cestovanie vlakom. Je velmi odolny, zozadu sa da pripnut stativ, voda sa da uchopit hned za chrbat do vaku, miesto na fotovybavu je tak akurat velke (plus fotak ide vybrat aj zboku a na opacnej strane sa dobre nosi mapa). Da sa pouzit aj na prenasanie fotovybavy, velkeho notebooku plus oblecenia (mam odskusane so 15.4" notebookom, pre istotu ho davam este do takej malej aktovky a tu tam vsuniem zvrchu). Bedrovy popruh je pre mna velmi siroky a pohodlny.
Samozrejme otazka znie co tam vsetko chces prenasat, ci aj spacak atd. a odhadovany objem nefotografickeho prislusenstva, lebo takto tazko poradit.
... za tie prachy sa ten batoh musi sam zbalit, odniest, vybalit a este mi aj nachystat bivak ... (tym nehovorim, ze je zly) ...
 
portvis
2018-01-05 18:42:33+01
príspevok od: yquinox
... za tie prachy sa ten batoh musi sam zbalit, odniest, vybalit a este mi aj nachystat bivak ... (tym nehovorim, ze je zly) ...
no na viac dní si neviem predstaviť ako by si sa do neho zbalil...
 
yquinox
2018-01-05 19:16:18+01
príspevok od: portvis
no na viac dní si neviem predstaviť ako by si sa do neho zbalil...
... podla toho kam, na tyzden do Chorvatska neni problem, na tyzdenny trek do Dolomitov sotva ... stale mi to vsak pride trosku overkill dat 280 USD za batoh, to aby som mal o neho vacsi strach ako o fotak ...
 
portvis
2018-01-05 19:49:19+01
Tak nejak by sa to dalo povedať .... f-Stop je ale rovnako cenovo na tom.
 
Porubo
2018-01-05 21:13:38+01
Je to podobne ako stativmi: Vyber si v com chces aby bol dobry - v cene, v stabilite, v hmotnosti - vyber si dve moznosti a tretiu musis ozeliet. Zakial chces mat realisticku pravdepodobnost ze taky aj vcas zozenies...
Myslim ze to plati vsade (nielen u stativov alebo batohov), inak by drahe vyrobky nemalo cenu vyrabat, odhliadnuc od psychologickych faktorov ako nakup veci za ucelom "ukazania sa pred susedom".
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()