Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Fotobatoh na Treking a dlhšie vylety

ivaness1
ivaness1 2018-01-04 10:35:04+01
Ahojte neviem či sa tejto téme niekto zaoberal bohviečo som nenašiel ale chcel by som sa spýtať zaháňam nejaký fotobatoh do ktorého by som mohol zbaliť techniku ale aj osobne veci na cca 5 dni máte nejaké skúsenosti alebo radi ? Ďaka za odpoveď
 
filip.p3k
2018-01-06 07:43:55+01
Osobne mám F-Stop Sukha, je to druhý najväčší batoh ktorý vyrábajú, spolu s výplňou ma vyšiel okolo 400€ čo vôbec nie je málo, ale je kvalitne ušitý a vyzerá že vydrží aj viac ako rok dva. Ide ale o to, že do toho ruksaku sa zbaliť na 3-4 dni v horách nedá, áno, je to reálne na možno jednu noc keď nepotrebuješ varič, veľa jedla, a kopec zimného a náhradného oblečenia. Výplň mám ICU Medium Slope a ICU PRO XL- pri slope je v batohu relatívne dosť miesta na jeden deň v prírode, pri PRO XL- tam zbalíš len mikinu a si nahratý. Pravdaže pri ICU XL je dôraz kladený na výbavu a nie oblečenie, čiže v batohu je viac než dosť miesta na foto príslušenstvo. A viacdenné túry riešim tak ako písali vyššie- kvalitný batoh (v mojom prípade Fjallraven Kajka 65) a dnu zbaliť foťák + 1-2 objektívy (samozrejme aj PeakDesign Clip na popruh ruksaku, to je jedno z najlepších gadgetov aké som si kedy kúpil). Nenašiel som zatiaľ žiadne lepšie a iné riešenie ktoré by zahrňovalo viacdennú turistiku a fotografovanie.
 
portvis
2018-01-06 08:43:57+01
príspevok od: Porubo
Je to podobne ako stativmi: Vyber si v com chces aby bol dobry - v cene, v stabilite, v hmotnosti - vyber si dve moznosti a tretiu musis ozeliet. Zakial chces mat realisticku pravdepodobnost ze taky aj vcas zozenies...
Myslim ze to plati vsade (nielen u stativov alebo batohov), inak by drahe vyrobky nemalo cenu vyrabat, odhliadnuc od psychologickych faktorov ako nakup veci za ucelom "ukazania sa pred susedom".
Bohužiaľ tu ani tak nejde o cenu ako skôr o to že to riešenie nexistuje, keby spravili batoh ktorý by k niečomu bol a vyhovoval by týmto požiadavkam mohol by stáť aj 500e a predával by sa, bohužiaľ taký nie je
 
marcel3032
2018-01-06 14:01:01+01
Ja som skúšal normálne batoh na chrbte a foťák v obale na páse naboku, a obal prichytený pútkami o bedrový popruh batohu ale celkom mi to vadilo, že som musel mať jednu ruku položenú na brašni od foťáku, alebo úplne divne od tela. Akú nevýhodu má riešenie, že by mal človek normálny turistický batoh, a obal na foťák vpredu, na hrudi?
 
portvis
2018-01-06 15:33:56+01
príspevok od: marcel3032
Ja som skúšal normálne batoh na chrbte a foťák v obale na páse naboku, a obal prichytený pútkami o bedrový popruh batohu ale celkom mi to vadilo, že som musel mať jednu ruku položenú na brašni od foťáku, alebo úplne divne od tela. Akú nevýhodu má riešenie, že by mal človek normálny turistický batoh, a obal na foťák vpredu, na hrudi?
záleží asi od veľkosti toho obalu ak by to bolo ako tu spominaný jeden batoh Adventure K5v2
tak myslým že hlavne obmedzená pohyblivosť, výhľad pod nohy, asi sa to bude aj natriasať ak tam dáš vyššiu záťaž, určite pri teplejšom počasí to bude aj dosť hriať kedže budeš obložený molitanom
 
portvis
2018-01-06 15:35:23+01
príspevok od: filip.p3k
Osobne mám F-Stop Sukha, je to druhý najväčší batoh ktorý vyrábajú, spolu s výplňou ma vyšiel okolo 400€ čo vôbec nie je málo, ale je kvalitne ušitý a vyzerá že vydrží aj viac ako rok dva. Ide ale o to, že do toho ruksaku sa zbaliť na 3-4 dni v horách nedá, áno, je to reálne na možno jednu noc keď nepotrebuješ varič, veľa jedla, a kopec zimného a náhradného oblečenia. Výplň mám ICU Medium Slope a ICU PRO XL- pri slope je v batohu relatívne dosť miesta na jeden deň v prírode, pri PRO XL- tam zbalíš len mikinu a si nahratý. Pravdaže pri ICU XL je dôraz kladený na výbavu a nie oblečenie, čiže v batohu je viac než dosť miesta na foto príslušenstvo. A viacdenné túry riešim tak ako písali vyššie- kvalitný batoh (v mojom prípade Fjallraven Kajka 65) a dnu zbaliť foťák + 1-2 objektívy (samozrejme aj PeakDesign Clip na popruh ruksaku, to je jedno z najlepších gadgetov aké som si kedy kúpil). Nenašiel som zatiaľ žiadne lepšie a iné riešenie ktoré by zahrňovalo viacdennú turistiku a fotografovanie.
kúpil by si ten batoh znovu ???
a čo hovoríš na chrbtový systém a ramenné popruhy keď do toho naložíš plnú záťaž ?
 
filip.p3k
2018-01-06 15:59:27+01
príspevok od: portvis
kúpil by si ten batoh znovu ???
a čo hovoríš na chrbtový systém a ramenné popruhy keď do toho naložíš plnú záťaž ?
kúpil, na nosenie výbavy na rôzne lokácie je super, kopec miesta, chrbtový systém dobrý, len nie na celodenné veci veľmi no, proste je rozdiel turistický a fotografický ruksak
 
portvis
2018-01-06 16:43:21+01
príspevok od: filip.p3k
kúpil, na nosenie výbavy na rôzne lokácie je super, kopec miesta, chrbtový systém dobrý, len nie na celodenné veci veľmi no, proste je rozdiel turistický a fotografický ruksak
Ai rozumiem, na take vylety a prenašanie techniky prépadne cestovanie lietadlom a podobne fajn, ale nie na nejaké dva dni na chrbte s 15kg záťažou pri prejdení 25km
 
Scout
2018-01-06 21:52:59+01
príspevok od: ivaness1
Ahojte neviem či sa tejto téme niekto zaoberal bohviečo som nenašiel ale chcel by som sa spýtať zaháňam nejaký fotobatoh do ktorého by som mohol zbaliť techniku ale aj osobne veci na cca 5 dni máte nejaké skúsenosti alebo radi ? Ďaka za odpoveď
Ťažko povedať čo by bolo najlepšie, lebo výlet na 5 dní na zimné bivakovanie v Tatrách sa bude líšiť od toho keď budeš prespávať na chate...
Mám za sebou aj zimné bivaky v Tatrách (nie ale 5 dní) a riešim to nasledovne: zbalím veci do batohu, na bok pripevním karimatku na druhý statív, zhora mačky a prilbu a spredu popruhmi pripevním batoh Lowepro Flipside Sport 10L AW + v predu na páse mám malú brašňu s foťákom a širokáčom na momentky počas presunu. Keď mám na chrbte 15-20 kilo tak sa mi nechce dávať batoh hore dolu aj keď by som mal foťák potom vybraný do 5s...
Možnosťou s brašňou a objektívmi v obaloch v batohu som si tiež prešiel, ale mi to nevyhovovalo, najradšej mám všetko pokope, čo je výhoda keď sa už zložíme a ideme fotiť.


 
filip.p3k
2018-01-07 08:09:03+01
príspevok od: portvis
Ai rozumiem, na take vylety a prenašanie techniky prépadne cestovanie lietadlom a podobne fajn, ale nie na nejaké dva dni na chrbte s 15kg záťažou pri prejdení 25km
áno, v podstate máš pravdu, je to vak v prvom rade určený na fotenie, potom na turistiku, pričom turistické ruksaky sú určené na turistiku ale nie sú vôbec prispôsobené na fotenie. Je to proste stále o kompromisoch, ak potrebuješ vak na jednodňové, prípadne výlety na jednu noc a vieš že tam nebudeš musieť šľapať 25km pri 4000m výškových, šiel by som do F-stop, ak ale priorita je turistika a popritom fotenie, išiel by som jednoznačne do turistického vaku. Proste neexistuje jeden ruksak na všetko
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()