Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Pomoc s vyberom stativu a hlavy

PeterKovac
2018-03-07 20:31:20+01
Zdravim vospolok,
Vopred sa ospravedlnujem ak som mal pridat svoju prosbu o pomoc do niekotreho prispevku namiesto vytvorenia noveho. Ak treba, napravim to.

Fotim wildlife resp. sa o to pokusam(zacinam,ucim sa) Moja aktualna vybava je : Canon eos 800d, Tamron70-300 a najnovsie Sigma 150-600. Precital som mnozstvo recenzii, for a viac menej som aj tak bezradny . Uz ked som si aj myslel ze mam adepta zas sa objavili nejake proti a podobne.

Co sa tyka planov do buducna urcite teraz vela vela fotit so Sigmou a casom lepsi Lkovy zoom prip Lkovy fix asi 300mm jedine ze by som vyhral loteriu

Hlava : zvazujem medzi videohlavou, gulou a gimbalom. Resp laka ma Manfrotto 393 myslim si ze na zozanemnie s gimablom a pre mna ako zaciatocnika by nemusel byt zly. Nevyhody spominaju velkost, vahu a u tvar co mne osobne neprekaza. Adepti su tam aj Benro ale tam uz skor gh2 na jednotke mi nie je sympaticke uchytenie na bok, na gh3 sice viac nastaveni ale aj dielov tak asi vacsia sanca ze nieco odide skor ako na 2ke ked je v jednom kuse zakladna. Pozeral som aj Lensmaster. Ale asi pomer cena/vykn mi vychadza ta 393 co poviete?

Co sa tyka gulovej tam ked uz tak RSS ale to je predsa len palka. Tam skor rozmyslam vziat nejaku dostupnu alternativu kedze aj casto cestujem a nebral by som gimbal pri ako doplnok k nemu bud Benro(napr. V1E) alebo feisol(CB-40D)

Videohlavu som zvazoval Manfrotto mvh 502ah.

Co sa tyka stativu napisem nejake tie predstavy :
Bez stredoveho stlpika fotim dost casto ak v lahu, nemusi byt extra vysok v uplnom stoji nefotim a meriam len nejakych 175cm, robustnost a stabilita, cim kednoduchu tym lepsi nepotrebujem ziadne extra specialne vychytavky. Vaha tam je to tak pol na pol do lesa nemam problem odniest aj tazsi ak budem niekam letiet tak by nebola zla rozumnejsia vaha prip skladnost Co sa tyka ceny tiez som na vazkach. Jasne kazdy by si najradsej keby mohol kupil najvyssiu radu pd Gitza ale musim sa drzat pri zemi. Predsa len pociatocna investicia bola celkom znacna aspon pre mna. Na zaklade tohto sa mi celkom pozdavalo nieco od feisol. Nasiel som mnozstvo pozitivnych recenzii aj tu aj na inych strankach ale aj nejake negativne ale to asi bude vzdy a so vsetkym tak. Pozeral som aj manfrotto ale od nich som nenasiel ak som dobre hladal ziaden model bez stredoveho stlpika na vacsine uz maju ten 90stupnovy ktory by mi bol na dve veci. Gitzo som pozeral ale neviem tie co by splnali parametre vahu a dlzku objektivu su nad moj momentalny strop prip ak sa mylim opravte ma.

Budem rad za kazdu radu a obzvlast ak sa zapoja aj majitelia niektorych spominanych produktov.
Vopred dakujem a nech vam to vzdy spravne ostri 📸😉
 
PeterKovac
2018-03-16 10:22:30+01
Zdravim vas ,
Tak este jeden pokus.
Co sa tyka hlav na skusku a zoznamenie budem matna skusku od znameho gimbal Triopo dg3. Ak sadne vezmem ju na zaciatok za symb. cenu a casom upgrade za nejake Benro prip uz Wimberley.
Gulovu hlavu som vybral RRS BH-55-pro

Posledne co sa rozhodujem je ktory stativ.
Gitzo GT3543LS vs Gitzo GT5533LS. Neviem sa rozhodnut ci bude seria 3 dostacujca alebo ist do 5.

Zvazoval som aj lacnejsie verzie ale po vsetkom co som precital sa vacsina zhodla ze keby kupuju znovu rovno vezmu vyssie rady, kvalitnejsie produkty a celkovo usetria. Plus ak by som nedaj boze skoncil s fotenim skor predam dalej kvalitnu vec ako nieco v nizsejj kvalite,menej zname atd
Tak ak vas mozem poprosit majitelia gitzo stativov o radu,pomoc,skusenost velmi by mi teraz pomohla. Snad teraz sa niekto ozve.
Pekny den vsetkym
 
kevo7
2018-03-16 13:52:43+01
Skús byť konkrétnejší, takto ti nikto nepomôže. Alebo môžeš použiť aj vyhľadávanie vo fóre
www.ephoto.sk/forum/vyhladavanie/?filter=on&q=stat%C3%ADv&search_in=topics

alebo konkrétne.

www.ephoto.sk/forum/10/8725/stativova-hlava-na-wildlife/
 
miki33
2018-03-16 14:05:43+01
Pekne pozdravujem,

volakedy som tiez po lacnom stative za par E co som mal chcel nieco kvalitnejsie. Zohnal som si Gitzo GT3530LS (som relativne vysoky, 185cm, tak chcel som vyssi staviv aby som sa nekricil stale). Vtedy to stalo nieco medzi 700-800E. Som maximalne spokojny.
Nie som odbornik, len mozno ked noha stativu ma viac clankov, radsej by som bral taky co ma iba 3 clanky. Na druhej strane, ked ma viac clankov je to spratnejsie a mensie. Chcel som stabilny stativ na dlhsie expozicie velkost mi nevadila, bral som s 3 clankami.

S inou znackou nemam skusenosti, ale gitzom sa asi neda nic pokazit. Len ta 5tkova rada uz je dost draha vec. To uz nie. Radsej za ten rozdiel z 3jkovej rady investovat do poriadnej hlavy. Rozdiel je asi iba v max. vyske, ci sa myslim?

Stativova hlava bola u mna jasna - gulova. Vyhrala Arca-swiss monoball P0 (akurat menil som upinaci system, ten "standartny "quick release sa mi nejak pokazil, uz si nepamatam ako). Chcel som nieco male.

Na wildlife asi nieco z tych gimbal aby sa dala rychlo prehodit kompozicia a sledovat zvierata "za behu". Gulova asi nie je vhodna.


 
PeterKovac
2018-03-16 14:19:42+01
Ok spytam sa teda takto chcem co mozno najpevnejsi, najstabilnejsi stativ aky mozem mat v tej cenovej relacii. Predsa len je to riadna palka tak uz by som radsej priplatil este nieco naviac ako v buducnosti riesit ze som mal vziat vyssiu radu ako je 3kova. Nosnost riesit nejdem naplno nevyuzijem ani tych 25kg tym padom 40kg uz vobec. Skor som cital ze treba zvazit aj torznu stabilitu. 3kova rada sa odporuca pre ohnisko do 400mm pre vyssie sa odporuca 4kova alebo 5kova. Poznam viacero ludi co pouziva aj na vyssie ohniska 3kovu radu zaroven su to vsak ludia co z ruky spravia lepsiu fotku ako ja zo stativu. Cize vela robia aj skusenosti atd. Cize ci vziat 3kovu radu a brat ju ako kompromis prip ako plne dostacujuci alebo ist do vyssej rady.

Je mi jasne ze spickovy bude ci vezmem ten alebo ten ale predsa len ked uz to je investicia aka je a na dlho tak chcem vybrat co najlepsie a zohladnit kazdy detail
 
PeterKovac
2018-03-16 15:58:43+01
príspevok od: miki33
Pekne pozdravujem,

volakedy som tiez po lacnom stative za par E co som mal chcel nieco kvalitnejsie. Zohnal som si Gitzo GT3530LS (som relativne vysoky, 185cm, tak chcel som vyssi staviv aby som sa nekricil stale). Vtedy to stalo nieco medzi 700-800E. Som maximalne spokojny.
Nie som odbornik, len mozno ked noha stativu ma viac clankov, radsej by som bral taky co ma iba 3 clanky. Na druhej strane, ked ma viac clankov je to spratnejsie a mensie. Chcel som stabilny stativ na dlhsie expozicie velkost mi nevadila, bral som s 3 clankami.

S inou znackou nemam skusenosti, ale gitzom sa asi neda nic pokazit. Len ta 5tkova rada uz je dost draha vec. To uz nie. Radsej za ten rozdiel z 3jkovej rady investovat do poriadnej hlavy. Rozdiel je asi iba v max. vyske, ci sa myslim?

Stativova hlava bola u mna jasna - gulova. Vyhrala Arca-swiss monoball P0 (akurat menil som upinaci system, ten "standartny "quick release sa mi nejak pokazil, uz si nepamatam ako). Chcel som nieco male.

Na wildlife asi nieco z tych gimbal aby sa dala rychlo prehodit kompozicia a sledovat zvierata "za behu". Gulova asi nie je vhodna.


Co sa tyka hlav ako som pisal na vyskusanie mam gimbal uvidim ako sa mi s nim bude robit. Momentalne pouzivam gulovku co bola ma stative triopo a v ramci moznosti sa da resp gulova ma urcite svoje vyhody a pri wl a mnohi na nu nedaju dopustit. Samozrejme bavime sa o tych lepsich. Preto aj volba padla u mna na RRS bh55pro. S tou uz planujem zostarnut. Hlavne bude variabilnejsia ako gimbal.

Z toho co som cital som mal rovnaky nazor ze 3sekcny je stabilnejsi ako 4 ale viacero ludi potvrdilo ze pri novsich modeloch a seriach uz tam rozdiel nie je prip velmi maly ci u gitza alebo onych znaciek. Co sa tyka ceny palka to bude tak ako tak prave preto uz nech radsej dam teraz o 130e . Oficialne odporucania na gitzo stranke su nad 400mm ist do serie 4/5 aj vela ludi na forach to odporuca. Tak som chcel vediet aj nazor clenov tohto fora. Ci niekto neriesil podobnu dilemu a ako sa prip rozhodol


 
juraj.kratky
2018-05-23 23:32:09+02
príspevok od: PeterKovac
Co sa tyka hlav ako som pisal na vyskusanie mam gimbal uvidim ako sa mi s nim bude robit. Momentalne pouzivam gulovku co bola ma stative triopo a v ramci moznosti sa da resp gulova ma urcite svoje vyhody a pri wl a mnohi na nu nedaju dopustit. Samozrejme bavime sa o tych lepsich. Preto aj volba padla u mna na RRS bh55pro. S tou uz planujem zostarnut. Hlavne bude variabilnejsia ako gimbal.

Z toho co som cital som mal rovnaky nazor ze 3sekcny je stabilnejsi ako 4 ale viacero ludi potvrdilo ze pri novsich modeloch a seriach uz tam rozdiel nie je prip velmi maly ci u gitza alebo onych znaciek. Co sa tyka ceny palka to bude tak ako tak prave preto uz nech radsej dam teraz o 130e . Oficialne odporucania na gitzo stranke su nad 400mm ist do serie 4/5 aj vela ludi na forach to odporuca. Tak som chcel vediet aj nazor clenov tohto fora. Ci niekto neriesil podobnu dilemu a ako sa prip rozhodol


Ahoj, neviem, si uz ti Gitzo hovori Pane, ale ak nie, tak skus PMG ProStix 343L. Je to dovoz z USA, recenzie su skvele a moje prve skusenosti viac ako pozitivne. Je to 10x karbon, trojsekcny, nosnost 27kg. Mam 180cm a ked na nom mam gulovu hlavu, tak mi vyskou vyhovuje.
Zacali ich vozit uz aj na Slovensko, tak skus guglit info.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()