Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

svetlá + statív + farba pozadia

s.u.
2019-05-03 15:23:02+02
Zdravím, Zdravím,

chcel by som si spraviť amatérske domáce štúdio pre začiatočníka na fotenie/natáčanie produktov. Fotky budú slúžiť na web eshop a facebook. Fotiť budem produkty typu čiapky, outdoor príslušenstvo a výbava, ruksaky, nejaké oblečenie na figuríne a osobách a pod.

Pre začiatok budem fotiť / natáčať len smartphonom Samsung Note 8. Potreboval by som kúpiť:
- foto pozadie
- trvalé svetlá
- statív na smartphone

Vedeli by ste mi niekto poradiť:
1. aká farba pozadia by bola vhodná?
2. koľko svetiel by som mal použiť? Stačili by 2 napr. tieto pre začiatok alebo sa poobzerať po niečom drahšom a viac? https://www.fomei.com/sk/produkty-basic-hobby-500-500-kit-trvalych-svetiel-terronic-detail-221416
3. vedel by niekto poradiť statív alebo na čo sa pri výbere statívu okrem výšky zamerať?

Ďakujem za prípadné odpovede
 
francesco
2019-05-03 18:53:13+02
príspevok od: s.u.
Zdravím, Zdravím,

chcel by som si spraviť amatérske domáce štúdio pre začiatočníka na fotenie/natáčanie produktov. Fotky budú slúžiť na web eshop a facebook. Fotiť budem produkty typu čiapky, outdoor príslušenstvo a výbava, ruksaky, nejaké oblečenie na figuríne a osobách a pod.

Pre začiatok budem fotiť / natáčať len smartphonom Samsung Note 8. Potreboval by som kúpiť:
- foto pozadie
- trvalé svetlá
- statív na smartphone

Vedeli by ste mi niekto poradiť:
1. aká farba pozadia by bola vhodná?
2. koľko svetiel by som mal použiť? Stačili by 2 napr. tieto pre začiatok alebo sa poobzerať po niečom drahšom a viac? https://www.fomei.com/sk/produkty-basic-hobby-500-500-kit-trvalych-svetiel-terronic-detail-221416
3. vedel by niekto poradiť statív alebo na čo sa pri výbere statívu okrem výšky zamerať?

Ďakujem za prípadné odpovede
Kedze zijeme v roku 2019 chcelo by to aspon led svetla a k nim pripadne nejake difuzory. Dva kusy je minimum, najlepsie tri. To tretie pri figurínach vies pozit na linie zozadu, pripadne ak by bolo rgb vies si sede alebo biele pozadie nasvietit na akukolvek farbu. Telefonom nerozumiem, lebo podla mna su na telefonovanie, ale aby mal manualne nastavenia. Potom nebudes riesit, ze kazda fotka je ina.
 
s.u.
2019-05-04 10:55:21+02
Dík za odpoveď. Vedel by si mi prosím ťa hodiť nejaký link na svetlá, ktoré by si odporúčal?

Pozadie biele alebo šedé, či to je jedno? Bolo by toto ako tak OK? https://www.fotovideoshop.sk/shop/biele-poylpropylenove-pozadie-16m-x-5m/p-2005870.xhtml

Telefónom by som chcel začať. Ten foťák je celkom OK a vraj na foto produktov je najdlezitejsie osvetlenie. Neskôr, ak fotky/video popisy prinesú nejaké výsledky by som chcel určite kúpiť aj foťák. No príde mi nerozumné kúpiť si ho pred tým, ako som s tým vôbec začal.

Ďakujem
 
francesco
2019-05-04 12:55:12+02
príspevok od: s.u.
Dík za odpoveď. Vedel by si mi prosím ťa hodiť nejaký link na svetlá, ktoré by si odporúčal?

Pozadie biele alebo šedé, či to je jedno? Bolo by toto ako tak OK? https://www.fotovideoshop.sk/shop/biele-poylpropylenove-pozadie-16m-x-5m/p-2005870.xhtml

Telefónom by som chcel začať. Ten foťák je celkom OK a vraj na foto produktov je najdlezitejsie osvetlenie. Neskôr, ak fotky/video popisy prinesú nejaké výsledky by som chcel určite kúpiť aj foťák. No príde mi nerozumné kúpiť si ho pred tým, ako som s tým vôbec začal.

Ďakujem
No tak to je na dlhsie, zislo by sa ti zasvatit do produktovek fotografie.
Vyber led svetiel siroky, trebárs nieco typu Godox 260c alebo tak nejako sa to vola.
Pri produktovej fotografii je dolezita velka hlbka ostrosti (cely objekt ostry), v pripade, ze mobilom prides blizsie na nejky maly predmet bude to problem, lebo ten co mas sa neda zaclonit. Min musis manualne nastavit na fotaku wb, cas, iso a idealne aj ostrenie. Uplne inak sa postupuje pri takej figurine alebo ludoch, tam ak chces aby bolo biele pozadie naozaj biele musis ho dosvecovat. No je toho viacej co by si potreboval vysvetlit a odskusat. Na yt je toho kopec.

Urcite by to chcelo zvladnut aj postproces. Vsetko je to o tom na akej urovni to planujes robit.


p.s. Ja som si tiez kupil LG V30 v case kupy jeden z najlepsich fotomobilov. Na prezeranie v mobile ok, ale ked tie fotky skusam na velkom displayi tak dovi. A to fotim do raw, jpegy su strasne zdeformovane.
 
s.u.
2019-05-05 11:39:03+02
Tie LED svetlá majú pozerám výhodu aj s rozmermi. Nemám zas tak moc miesta a sú výrazne plochejšie.

Mohol by si prosím ťa kuknúť na toto? Toto je ten Godox, 86USD/ks + drobné za dopravu:
https://www.amazon.de/Godox-LED-Videoleuchte-Lithiumbatterie-LED-Videobeleuchtung-DC-Fernbedienung/dp/B07L51F4X5/ref=sr_1_fkmrnull_1?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=Godox+260c&qid=1557048440&s=gateway&sr=8-1-fkmrnull

A FOMEI (u nich mám VO zľavu) má niečo takéto:
https://www.amazon.de/Godox-LED-Videoleuchte-Lithiumbatterie-LED-Videobeleuchtung-DC-Fernbedienung/dp/B07L51F4X5/ref=sr_1_fkmrnull_1?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=Godox+260c&qid=1557048440&s=gateway&sr=8-1-fkmrnull

Ktoré by si byť mnou bral? Zobral by som zatiaľ 2ks, vyskúšal ako to vyzerá a ak by bolo treba, dokúpil by som tretie. Cena by zrejme vyšla o niečo nižšia na tom FOMEI + by som musel dokúpiť napájacie káble.

Úroveň? No začal by som proste na hobby úrovni, určite by to boli lepšie fotky, ako mám doteraz (občas musím niečo odfotiť sám, keď dodávateľ nemá foto). Teraz sú produkty otrasne nasvietené, vo photoshope vždy orežem tiene, ale aj tak to vypadá otrasne, lebo to svetlo kazí celý produkt, odráža sa na ňom...

 
francesco
2019-05-06 15:05:50+02
príspevok od: s.u.
Tie LED svetlá majú pozerám výhodu aj s rozmermi. Nemám zas tak moc miesta a sú výrazne plochejšie.

Mohol by si prosím ťa kuknúť na toto? Toto je ten Godox, 86USD/ks + drobné za dopravu:
https://www.amazon.de/Godox-LED-Videoleuchte-Lithiumbatterie-LED-Videobeleuchtung-DC-Fernbedienung/dp/B07L51F4X5/ref=sr_1_fkmrnull_1?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=Godox+260c&qid=1557048440&s=gateway&sr=8-1-fkmrnull

A FOMEI (u nich mám VO zľavu) má niečo takéto:
https://www.amazon.de/Godox-LED-Videoleuchte-Lithiumbatterie-LED-Videobeleuchtung-DC-Fernbedienung/dp/B07L51F4X5/ref=sr_1_fkmrnull_1?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=Godox+260c&qid=1557048440&s=gateway&sr=8-1-fkmrnull

Ktoré by si byť mnou bral? Zobral by som zatiaľ 2ks, vyskúšal ako to vyzerá a ak by bolo treba, dokúpil by som tretie. Cena by zrejme vyšla o niečo nižšia na tom FOMEI + by som musel dokúpiť napájacie káble.

Úroveň? No začal by som proste na hobby úrovni, určite by to boli lepšie fotky, ako mám doteraz (občas musím niečo odfotiť sám, keď dodávateľ nemá foto). Teraz sú produkty otrasne nasvietené, vo photoshope vždy orežem tiene, ale aj tak to vypadá otrasne, lebo to svetlo kazí celý produkt, odráža sa na ňom...

Dal si rovnaky odklik, ale v podstate na toto co popisujes si vyber sam, len pozor aby to malo solidny vykon ak sa jedna o vacsie predmety. Na malicke staci aj fotostan.
Svetlo treba podla moznosti co najviac zmakcovat difuzormi, zvlast ak sa jedna o reflexne povrchy. Treba vsak ratat ak tam das difuzor resp. dazdnik svetlo zmakci ale uberie na intenzite.
Napr. toto je fotene led svetlom cez difuzor+male led svetlo do odrazky:
 
MaxGamut
2019-05-06 16:33:13+02
francesco, toto sa vola produktova fotka?!

s.u., nechcem, ale musis - aj tak by Ti to tu casom niekto napisal - robit produktovu fotografiu
mobilom a totalne bez znalosti osvetlovania ... to je teda riadne fusherstvo.
Kolko platia 8€ /den ?!

Namiesto rychleho a efektivneho fotenia s dobrym vysledkom to budes mat rocnu fotoskolu... a vysledok najprv hnus, a neskor podpriemerny az priemerny. Tomuto sa venuje kopec ludi, co s tym maju vela skusenosti (uz len svietenie je veda). Preco nezavolat niekoho taketo. Obchod, co nema peniaze na shop?
 
francesco
2019-05-06 20:31:45+02
príspevok od: MaxGamut
francesco, toto sa vola produktova fotka?!

s.u., nechcem, ale musis - aj tak by Ti to tu casom niekto napisal - robit produktovu fotografiu
mobilom a totalne bez znalosti osvetlovania ... to je teda riadne fusherstvo.
Kolko platia 8€ /den ?!

Namiesto rychleho a efektivneho fotenia s dobrym vysledkom to budes mat rocnu fotoskolu... a vysledok najprv hnus, a neskor podpriemerny az priemerny. Tomuto sa venuje kopec ludi, co s tym maju vela skusenosti (uz len svietenie je veda). Preco nezavolat niekoho taketo. Obchod, co nema peniaze na shop?
Nuz ja na produkty blyskam a nie svietim 😊
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()