Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Statív a batoh na turistiku

rawan
2019-07-12 08:33:26+02
Ahojte 😊 zvažujem kúpu nového batohu a statívu pre Canon 7D mark2 statív mam aj batoh ale statív ma 3kg a na turistike to dá dosť zabrať a v zloženom stave ma cez 50cm a batoh je tiež dosť veľký a keďže sa chystám letecky na Ukrajinu tak by som niečo menšie a hlavne ľahší statív a aj menší v zloženom stave uvažujem nad týmito : https://www.prolaika.sk/e-shop/lowepro-fastpack-150-aw-ii-cierny/p-3632594.xhtml a statív https://www.mini-max.sk/stativy-monopody-hlavy/stativy/stativy-s-hlavou/genesis-base-abt-kit-stativ-s-hlavou-i je to podľa vás dobrá voľba? Alebo je nejaký typ na niečo lepšie ďakujem
 
jozef84
2019-07-12 10:00:33+02
príspevok od: rawan
Ahojte 😊 zvažujem kúpu nového batohu a statívu pre Canon 7D mark2 statív mam aj batoh ale statív ma 3kg a na turistike to dá dosť zabrať a v zloženom stave ma cez 50cm a batoh je tiež dosť veľký a keďže sa chystám letecky na Ukrajinu tak by som niečo menšie a hlavne ľahší statív a aj menší v zloženom stave uvažujem nad týmito : https://www.prolaika.sk/e-shop/lowepro-fastpack-150-aw-ii-cierny/p-3632594.xhtml a statív https://www.mini-max.sk/stativy-monopody-hlavy/stativy/stativy-s-hlavou/genesis-base-abt-kit-stativ-s-hlavou-i je to podľa vás dobrá voľba? Alebo je nejaký typ na niečo lepšie ďakujem
Mám podobný statív a nesťažujem sa. Občas si dotiahni skrutky na zacvakávacích segmentoch a uchytenie hlavy. Je pomerne ľahký a dostatočne pevný. Čo sa týka batohu, s týmto nemám skúsenosť. Pozri si uchytenie na boku batohu na uchytenie statívu, či je dostatočne pevné a či nestratíš statív. Budeš sa ti viac potiť na chrbát, nemá moc dobre poriešené odvetranie chrbta a širší bedrový pás na odľahčenie, ale celkove je poriešený v pohode a prístupný všade a myslím, že za dobrú cenu.
 
rawan
2019-07-12 10:13:36+02
príspevok od: jozef84
Mám podobný statív a nesťažujem sa. Občas si dotiahni skrutky na zacvakávacích segmentoch a uchytenie hlavy. Je pomerne ľahký a dostatočne pevný. Čo sa týka batohu, s týmto nemám skúsenosť. Pozri si uchytenie na boku batohu na uchytenie statívu, či je dostatočne pevné a či nestratíš statív. Budeš sa ti viac potiť na chrbát, nemá moc dobre poriešené odvetranie chrbta a širší bedrový pás na odľahčenie, ale celkove je poriešený v pohode a prístupný všade a myslím, že za dobrú cenu.
Ak máš v merku nejakú lepšiu variantu batohu tak sem s tým 😁 Takže statív unesie aj 7d Mark 2 úplne pohode
 
koozy
2019-07-12 10:35:46+02
ahoj, riesil som tiez lahke stativy cas dozadu. Zostal som tiez pri Gensis, model C1.
Doporucujem pozriet aj radu Vanguard VEO 2
 
jozef84
2019-07-12 10:50:42+02
príspevok od: rawan
Ak máš v merku nejakú lepšiu variantu batohu tak sem s tým 😁 Takže statív unesie aj 7d Mark 2 úplne pohode
Sklamem ťa. Fotobatohy sú na fotenie a turistické na turistiku. Nenašiel som zatiaľ taký "hybrid" ktorý by plne uspokojil obe záležitosti. Je to o kompromisoch. Ja používam turistický 28l kôli odvetraniu chrbta, pevnosti, váhe a šírke popruhov, bedrového a hrudného pásu. Bedrový ti pekne odľahčí chrbticu a prenesie váhu batoha na bedrá. Tým, že ti uvoľní chrbát, tak sa má pot kde odvetrať a nejde iba do polstrovania. Na zavesenie statívu používam bočné vrecko na fľašu a horný úchyt, s ktorým uchytím hornú časť statívu. Foťák mám uchytený aj s objektívom na niečo ako Peak design na popruhu. Batoh je od firmy Regatta, myslím asi 28-35l na jednodňovú turistiku postačuje. Nevýhodou je horší prístup do batohu, ale aj tak mám všetko poruke, takže rýchly prístup do batohu nepotrebujem. Posledne ale už pomaly nenosím takéto opachy, ale beriem ľahký hliníkový ministatív a Sony RX 100III a pochvaľujem si. Tie kilá dole je cítiť a výstup zo Sony môžem porovnať s lacnejšími zrkadlovkami Canon, alebo staršou generáciou Nikonov. A navyše aj solídne video.
 
pirhi
2019-07-12 12:22:06+02
Ja používam klasický turistický batoh, staručký treksport, a foťák mam v malej brašni pripevnenej na bedroom páse... Ku spokojnosti... Statív som vymenil sa gorila pod, na seriózne fotenie nie je ideál, ale je to lepšie ako nič
 
sharkyyy
2019-07-12 12:35:32+02
Stativ pozri sarui. Uzasne stativy(vraj vetva z manfrotta): 30 cm v zlozenom stave, 1.15kg, pevny-stabilny(ziadna hama), moznost fotit par cm nad zemou...

Vak som zhanal podobny. Tebou spominany fastpack je sam onsebe tazky, aj ked je odolnejsi.
Ja som skoncil u vanguardu veo discovery 46-lahucky, priestranny, drziak na stativ. Neposobi vsak az tak odolne ako tazke 1.5kg a viac vaky.
 
Porubo
2019-07-12 17:33:13+02
Stativ velmi nekomentujem ale pride mi jeho popis velmi zvlastny, az marketingovy: Vazi len 1.2kg ale nosnost ma vraj az 10kg. Nedoverujem tomu, a do hor radsej poriadny stativ, dobry vietor (a na horach na vyhliadkach byva casto) Ti ukaze jeho limity v horsom pripade az po pad na zem v lepsom nebude taky stabilny.

Batoh mi pride absolutne nevhodny, priplat si za poriadny priestranny batoh!
Najlepsie taky co ma zvlast kontajner na foto a okolo/nad dost miesta na turisticke veci

+ extremne maly, kde das dostatok
- vody na pitie (dehydratacia na horach moze byt velmi vazny problem)
- extra oblecenie (okrem rukavic, ciapky treba aj dalsie vrstvy kedze teploty dost klesaju so stupanim a treba rezervu ked pride nahle ochladenie)
+ to ze nema uchytku na stativ az tak nevadi, aspon Ja nosievam stativ zvycajne v puzdre na predlakti alebo cez rameno, len treba s tym ratat ze v pripade chodenia po rebrikoch alebo retaziach a pod hodi sa miesto kde ho uchytit, tu by sa dal aj vodorovne pod tie dva popruhy dole vzadu
+ bedrovy pas je absolutne smejdovy, vobec nema dostatocnu hrubku aby sa dal pohodlne utiahnut a vaha sa z ramien preniesla na bedra, slusne povedane bedrovy pas je tam skor esteticky nez funkcny

Toto je batoh skor na robenie reportaze v meste nez seriozny pohyb po horach.

Spominal si ze mas stativ a iny batoh.
Ja som na to pouzival takyto trik:
Stativ som dal do kufra co siel na "check in", podobne som tam aj vopchal vacsi batoh a do lietadla som dal mensi batoh na telo, objektivy, blesk a potom som po pristani si to len rozlozil a prehodil.
Radsej pouzi co mas a priplat si za check-in. Hlavne ten batoh mi pride nebezpecny do hor, lebo kde budes nosit pri zostupe spotenu vetrovku alebo rezervnu vodu?
 
jozef84
2019-07-12 19:07:47+02
príspevok od: Porubo
Stativ velmi nekomentujem ale pride mi jeho popis velmi zvlastny, az marketingovy: Vazi len 1.2kg ale nosnost ma vraj az 10kg. Nedoverujem tomu, a do hor radsej poriadny stativ, dobry vietor (a na horach na vyhliadkach byva casto) Ti ukaze jeho limity v horsom pripade az po pad na zem v lepsom nebude taky stabilny.

Batoh mi pride absolutne nevhodny, priplat si za poriadny priestranny batoh!
Najlepsie taky co ma zvlast kontajner na foto a okolo/nad dost miesta na turisticke veci

+ extremne maly, kde das dostatok
- vody na pitie (dehydratacia na horach moze byt velmi vazny problem)
- extra oblecenie (okrem rukavic, ciapky treba aj dalsie vrstvy kedze teploty dost klesaju so stupanim a treba rezervu ked pride nahle ochladenie)
+ to ze nema uchytku na stativ az tak nevadi, aspon Ja nosievam stativ zvycajne v puzdre na predlakti alebo cez rameno, len treba s tym ratat ze v pripade chodenia po rebrikoch alebo retaziach a pod hodi sa miesto kde ho uchytit, tu by sa dal aj vodorovne pod tie dva popruhy dole vzadu
+ bedrovy pas je absolutne smejdovy, vobec nema dostatocnu hrubku aby sa dal pohodlne utiahnut a vaha sa z ramien preniesla na bedra, slusne povedane bedrovy pas je tam skor esteticky nez funkcny

Toto je batoh skor na robenie reportaze v meste nez seriozny pohyb po horach.

Spominal si ze mas stativ a iny batoh.
Ja som na to pouzival takyto trik:
Stativ som dal do kufra co siel na "check in", podobne som tam aj vopchal vacsi batoh a do lietadla som dal mensi batoh na telo, objektivy, blesk a potom som po pristani si to len rozlozil a prehodil.
Radsej pouzi co mas a priplat si za check-in. Hlavne ten batoh mi pride nebezpecny do hor, lebo kde budes nosit pri zostupe spotenu vetrovku alebo rezervnu vodu?
Ide na Ukrajinu, nie na Nanga Parbat. . Tam sú tiahle kopce zhruba ako u nás cca Nízke Tatry alebo severovýchod Rumunska. To, čo si popísal je na iný typ kopcov. Ale ten bedrový pás súhlasím, je dosť biedny a pri tiahlych výšlapoch na Ukrajinské kopce sa zíde širší.Šetrí to energiu a chrbát. Ten statív unesie aj 10kg, ale v nízkej polohe. Na hory radšej menší a ľahší statív, ako ťažké a neskladné hovado. Radšej si ľahnem k nemu, alebo kľaknem, oželiem chvíľkové "nepohodlie", že statív nemám v úrovni očí.Stačí aj menší ľahší napr. Rolei 1,2kg. Ak chceš pevnosť, nemusíš ho celkom vysúvať, aj hlava unesie veru dosť.
 
JanM
2019-07-13 06:58:14+02
príspevok od: rawan
Ahojte 😊 zvažujem kúpu nového batohu a statívu pre Canon 7D mark2 statív mam aj batoh ale statív ma 3kg a na turistike to dá dosť zabrať a v zloženom stave ma cez 50cm a batoh je tiež dosť veľký a keďže sa chystám letecky na Ukrajinu tak by som niečo menšie a hlavne ľahší statív a aj menší v zloženom stave uvažujem nad týmito : https://www.prolaika.sk/e-shop/lowepro-fastpack-150-aw-ii-cierny/p-3632594.xhtml a statív https://www.mini-max.sk/stativy-monopody-hlavy/stativy/stativy-s-hlavou/genesis-base-abt-kit-stativ-s-hlavou-i je to podľa vás dobrá voľba? Alebo je nejaký typ na niečo lepšie ďakujem
skus napr aj tu: https://www.amateurphotographer.co.uk/latest/articles/modulars-top-backpacks-revealed-129278
 
DenisBede
2019-07-13 13:43:55+02
Lowepro má fajn fotobatohy na turistiku (Photosport a Powder), závisí aj od toho, čo všetko chceš do batohu dostať. Sú už fajn batohy, ktoré sú špeciálne vymyslené na to, aby popri turistickej výbave odniesli bezpečne a pohodlne aj nejakú fotovýbavu. Podobný batoh som hladal nedávno, nakoniec som kúpil Lowepro Whistler ale preto, že potrebujem nosiť dlhý teleobjektív. Jediné čo mi prekáža, je pevný tvar. Výhoda že batoh aj prázdny pekne stojí sám, nevýhoda zasa, že zaberie v skrini aj všade inde veľa priestoru. No a cena... veľa ľudí to rieši tak, že si kúpi obyčajný turistický batoh a fototechniku nosí v cube inserte ktorý si objedná z netu, alebo v brašni. Aj tak sa dá keď peniaze sú priorita. Skvelé batohy má Shimoda. U nás sa dajú zohnať na megapixel.cz ale sú veľmi drahé.
Čo sa týka statívu, ja mám malý a prenosný MeFoto Globetrotter ako alternatívu k Feisolu, ktorý mám pod teleobjektív.
 
gianmarco1
2019-07-13 18:30:16+02
Podelim sa so skúsenosťou, tiež som cca 2 roky dozadu riešil rovnaký problém.
Rozhodol som sa nakoniec pre batoh lowepro flipside trek bp 350 aw. Pri výstupe na Kôprovsky štít mi perfektne sekundoval jeho široký aj keď nie odnímatelný bedrový pás. Ten nosim zapnuty opačnou stranou cez batoh v pripade, keď jeho funkciu nevyužívam. Bral som so sebou len telo Nikon D7200 s Tokinou 11-16 f2,8. Ostatné objektívy ktoré sa do batohu pohodlne zmestia ostali doma (Nikon 85mm f1,8 a Nikon 35mm f1,8). Na cestu som mal zbalené 2x náhradné tričko, cambelback 1,5l (urobil som si v batohu pre miesto keďže prepážka medzi foto technikou a trek vecami je na suchý zips), jedlo (klasika chleba, sušienky, keksiky, hladom som netrpel), bunda bola celý čas prichytená z vonku kvoli šetreniu miesta + kvoli rýchlej dostupnosti. Taktiež litrova fľaša s vodou si našla miesto v bočnej sietke a bola tak po ruke. V hornej kapse zvýšilo miesto na čelovku, first aid kit, peňaženku, kľúče, mobil, somariny atd + v prednom vrecku si našla miesto mapa. Rozhodne som nešiel full nabalený. Nebudem tvrdiť že je to batoh do Himalají, to určite nie, ale jeden deň v horach da s úctou a rezervou. Foťak bol po ruke hneď ako som zvesil ramenné popruhy a vytočil si batoh okolo svojej osi zavesený na bedrovom pase tak, ako to nájdeš na produktovom videu, veľmi návykové.
Statív Vanguard VEO 235AB zaujal pozíciu na druhej strane batoha, dve z nôh zapichnuté v sieťke a vrch prichytený sťahujúcou klipsňou. Vďaka jeho kompaktnej veľkosti som nevedel že mám statív. Cena oboch produktov nie je najnižšia, ale ako píšu skúsenejši, objektív sa kupuje na 2x a tomu som sa chcel vyhnúť niečim kvalitnejším. Oba produkty spĺňajú moje nie náročne požiadavky.
PS: otvaranie batohu na chrbtovej časti som chcel aj kvoli možnému záujmu zlodejov o techniku.
Snáď som vniesol trochu svetla do tvojho problému, ak budeš mať otázku, tak ma kľudne kontaktuj.
 
yquinox
2019-07-13 20:28:23+02
príspevok od: gianmarco1
Podelim sa so skúsenosťou, tiež som cca 2 roky dozadu riešil rovnaký problém.
Rozhodol som sa nakoniec pre batoh lowepro flipside trek bp 350 aw. Pri výstupe na Kôprovsky štít mi perfektne sekundoval jeho široký aj keď nie odnímatelný bedrový pás. Ten nosim zapnuty opačnou stranou cez batoh v pripade, keď jeho funkciu nevyužívam. Bral som so sebou len telo Nikon D7200 s Tokinou 11-16 f2,8. Ostatné objektívy ktoré sa do batohu pohodlne zmestia ostali doma (Nikon 85mm f1,8 a Nikon 35mm f1,8). Na cestu som mal zbalené 2x náhradné tričko, cambelback 1,5l (urobil som si v batohu pre miesto keďže prepážka medzi foto technikou a trek vecami je na suchý zips), jedlo (klasika chleba, sušienky, keksiky, hladom som netrpel), bunda bola celý čas prichytená z vonku kvoli šetreniu miesta + kvoli rýchlej dostupnosti. Taktiež litrova fľaša s vodou si našla miesto v bočnej sietke a bola tak po ruke. V hornej kapse zvýšilo miesto na čelovku, first aid kit, peňaženku, kľúče, mobil, somariny atd + v prednom vrecku si našla miesto mapa. Rozhodne som nešiel full nabalený. Nebudem tvrdiť že je to batoh do Himalají, to určite nie, ale jeden deň v horach da s úctou a rezervou. Foťak bol po ruke hneď ako som zvesil ramenné popruhy a vytočil si batoh okolo svojej osi zavesený na bedrovom pase tak, ako to nájdeš na produktovom videu, veľmi návykové.
Statív Vanguard VEO 235AB zaujal pozíciu na druhej strane batoha, dve z nôh zapichnuté v sieťke a vrch prichytený sťahujúcou klipsňou. Vďaka jeho kompaktnej veľkosti som nevedel že mám statív. Cena oboch produktov nie je najnižšia, ale ako píšu skúsenejši, objektív sa kupuje na 2x a tomu som sa chcel vyhnúť niečim kvalitnejším. Oba produkty spĺňajú moje nie náročne požiadavky.
PS: otvaranie batohu na chrbtovej časti som chcel aj kvoli možnému záujmu zlodejov o techniku.
Snáď som vniesol trochu svetla do tvojho problému, ak budeš mať otázku, tak ma kľudne kontaktuj.
... priklanam sa k tomuto batohu, ja v nom mam zbehane feraty v Slovinsku, Taliansku ci Rakusku, toho roku aj trek na Toubkal v Afrike ... je mozne vybrat z troch velkosti (250, 350 a 450) - ja mam 350 a da sa zbalit aj na 4000 kopec ... vyber techniky pri zapnutom bedrovom pase a pretocenim batohu je bezproblemove, odporucam prikupit drziak na popruh od Peak Designu - perfektna vec ... camelback tam vopcham 3l (naplneny tak na 2-2,5l) ... vyhoda batohu - vyzera uplne obycajne ...

... k stativu asi len tolko, tiez som nosil 50cm hebedo, teraz mam "no name" karbon z ciny - zlozeny 25cm, max vyska asi len 60cm - na cestovanie postacuje ...
 
sharkyyy
2019-07-15 07:51:04+02
príspevok od: Porubo
Stativ velmi nekomentujem ale pride mi jeho popis velmi zvlastny, az marketingovy: Vazi len 1.2kg ale nosnost ma vraj az 10kg. Nedoverujem tomu, a do hor radsej poriadny stativ, dobry vietor (a na horach na vyhliadkach byva casto) Ti ukaze jeho limity v horsom pripade az po pad na zem v lepsom nebude taky stabilny.

Batoh mi pride absolutne nevhodny, priplat si za poriadny priestranny batoh!
Najlepsie taky co ma zvlast kontajner na foto a okolo/nad dost miesta na turisticke veci

+ extremne maly, kde das dostatok
- vody na pitie (dehydratacia na horach moze byt velmi vazny problem)
- extra oblecenie (okrem rukavic, ciapky treba aj dalsie vrstvy kedze teploty dost klesaju so stupanim a treba rezervu ked pride nahle ochladenie)
+ to ze nema uchytku na stativ az tak nevadi, aspon Ja nosievam stativ zvycajne v puzdre na predlakti alebo cez rameno, len treba s tym ratat ze v pripade chodenia po rebrikoch alebo retaziach a pod hodi sa miesto kde ho uchytit, tu by sa dal aj vodorovne pod tie dva popruhy dole vzadu
+ bedrovy pas je absolutne smejdovy, vobec nema dostatocnu hrubku aby sa dal pohodlne utiahnut a vaha sa z ramien preniesla na bedra, slusne povedane bedrovy pas je tam skor esteticky nez funkcny

Toto je batoh skor na robenie reportaze v meste nez seriozny pohyb po horach.

Spominal si ze mas stativ a iny batoh.
Ja som na to pouzival takyto trik:
Stativ som dal do kufra co siel na "check in", podobne som tam aj vopchal vacsi batoh a do lietadla som dal mensi batoh na telo, objektivy, blesk a potom som po pristani si to len rozlozil a prehodil.
Radsej pouzi co mas a priplat si za check-in. Hlavne ten batoh mi pride nebezpecny do hor, lebo kde budes nosit pri zostupe spotenu vetrovku alebo rezervnu vodu?
Narozdiel od teba pisem o niecom co som testoval, sirui stativy su velmi dobre- pomer cena kvalita /cena je 115 eur/.
Samozrejme ze tahsie stativy su stabilnejsie, prakticky vsak som nikdy nezaznamenal rozdiel/v rozbuerenej rieke som este nefotil/.

Je potreba lepsie citat co pozaduje predavajuci. Chce lahkyk stativ a lahky batoh. Nebudem mu predsa radit nieco, co nedopytuje. Lowerpro vaky tactics su dobre vaky, ale tazsie uz same o sebe o 750 g oproti spominanemu vanguardu.
Ak chces lahky batoh, odporucam vanguard alebo hocico podobne. Suhlasim, ze kvalitou sa na lowerpro nechyta, ale opat tu je pomer vaha/ spracovanie.
 
Porubo
2019-07-15 18:05:27+02
príspevok od: sharkyyy
Narozdiel od teba pisem o niecom co som testoval, sirui stativy su velmi dobre- pomer cena kvalita /cena je 115 eur/.
Samozrejme ze tahsie stativy su stabilnejsie, prakticky vsak som nikdy nezaznamenal rozdiel/v rozbuerenej rieke som este nefotil/.

Je potreba lepsie citat co pozaduje predavajuci. Chce lahkyk stativ a lahky batoh. Nebudem mu predsa radit nieco, co nedopytuje. Lowerpro vaky tactics su dobre vaky, ale tazsie uz same o sebe o 750 g oproti spominanemu vanguardu.
Ak chces lahky batoh, odporucam vanguard alebo hocico podobne. Suhlasim, ze kvalitou sa na lowerpro nechyta, ale opat tu je pomer vaha/ spracovanie.
Straw man fallacy... kde pisem o Sirui stativoch!?
Nikde! (Link tam bol na Genesis Base ABT.)
Mam vsak podobnej vahovej kategorie stativ, ktory pouzivam ako sekundarny na hory, ked nesiem aj zrkadlovku aj kompakt, kvoli kompaktu. Skusal som ho dat aj blizko zemi ale nebolo to nic prijemne pri teleobjektivoch. Ak by sa vsak pouzival len na selfie/dokumentaciu pocas zleho svetla - cez den mimo zlatej/modrej hodiny/noci - tak preco nie!?
Mne je jedno co pozaduje v prvej iteracii, pyta sa o radu a snazim sa co najlepsie poradit. (Nebudem hned chvalit a potvrdzovat ze ako si dobre vybral. To si moze rovno kupit a necakat na potvrdenie.) Aby potom netrpel kvoli ergonomii: Nebude mat dost miesta na vetrovku, a tak ju bude vesat/pripinat zvonka co mu bude zavadzat pri vyberani veci alebo ked da batoh na zem aby nezaspinil. Podobne aby nemusel vodu davat nepohodlne asymetricky niekde na bok v obmedzenom mnozstve. Po par desiatkach kilometrov nemusi riesit kde docerpat vodu alebo dehydrataciu.
Radsej mat vacsi batoh a mat vsetko pohodlne a ergonomicky zbalene ako potom si veci vseliak vesat, zboku, zvrchu atd.
 
Jozi Mačutek
2019-07-16 07:59:59+02
Ja osobne na turistiku vo VT užívam Deuter Futuru 32 s fotogtafickou vložkou s Befreečkom stativom... mega spokojnosť
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()