Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

XQD vs CF express kompatibilita

poto73
2020-03-30 14:54:06+02
Nikon pridával v posledných firmwaroch podporu CF express kariet do Z6 / Z7. Znamená to, že čítačka / adaptér pre XQD je kompatibilná s CF express, alebo je potreba si zaopatriť originál ? Sedliacky ak môžem CF express kartu vraziť do foťáku, kde normálne mám teraz XQD kartu ...
 
Budy
2020-04-03 18:40:35+02
príspevok od: poto73
Nikon pridával v posledných firmwaroch podporu CF express kariet do Z6 / Z7. Znamená to, že čítačka / adaptér pre XQD je kompatibilná s CF express, alebo je potreba si zaopatriť originál ? Sedliacky ak môžem CF express kartu vraziť do foťáku, kde normálne mám teraz XQD kartu ...
Tak ako to Nikon riešil prostredníctvom firmware, tak by to musel učiniť aj výrobca príslušnej čítačky, ale ako dobre vieme k tomu s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nepríde, takže bude nutná kúpa novej. Najzvláštnejšie sa v tomto smere javí samotná cenotvorba, keď napríklad nedávno predstavená čítačka ProGrade - CFExpress/XQD stojí 137.53€ a dvojslotová CFExpress a SDXC UHS-II zase 89.99€. Zrejme čím drahšia karta, tým drahšia i samotná čítačka.
 
landov
2020-04-04 08:00:31+02
Ja urcite zostavam pri XQD karte v Z6. Nicim ma neobmedzuje pri foteni a video vobec nepouzivam.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()