Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Rotator alebo nivelacnu zakladnu pre pano?

miki33
2011-03-29 11:17:07+02
Pekne pozdravujem,

rozmyslam o schodnom rieseni pre pano fotografie. Momentalne si nemozem dovolit pano-sety (500E a viac) . Ale napadaju ma dve riesenia:

1.) na stativ dam nivelacnu zakladnu (alebo nejaku leveling base) a na to gulovy hlavu, ktora sa da otacat. Kedze si nivelacnou zakladnou vyrovnam horizont, otacanie bude vodorovne

2.) dalsie riesenie je na stavit dat gulovu hlavu a na to polozit rotator. Ked si vyrovnam horizont na gulovej hlavne, zamknem ju a mozem v pohode na rotatore tocit fotakom a bude vodorovne vyvazeny.

Co si myslite o tom? Co je podla vas lepsie?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-03-29 11:44:07+02
Nefunguje ani jedno s tebou uvedenzch rieseni. Na nivelacnu yakladnu musis dat nieco, co nema ziadnu volnost pohybu. Preto sa dva na to len ten L-bracket. S hlavou hore ci dole, to nedas do roviny pre otacanie.
 
miki33
2011-03-29 11:53:54+02
takze nivelacna zakladna a rotator je z toho co som napisal naj riesenie, bez gulovej hlavy. Dakujem za odpoved.
 
soulfly
2011-03-29 11:56:44+02
príspevok od: miki33
Pekne pozdravujem,

rozmyslam o schodnom rieseni pre pano fotografie. Momentalne si nemozem dovolit pano-sety (500E a viac) . Ale napadaju ma dve riesenia:

1.) na stativ dam nivelacnu zakladnu (alebo nejaku leveling base) a na to gulovy hlavu, ktora sa da otacat. Kedze si nivelacnou zakladnou vyrovnam horizont, otacanie bude vodorovne

2.) dalsie riesenie je na stavit dat gulovu hlavu a na to polozit rotator. Ked si vyrovnam horizont na gulovej hlavne, zamknem ju a mozem v pohode na rotatore tocit fotakom a bude vodorovne vyvazeny.

Co si myslite o tom? Co je podla vas lepsie?
Nivelacna zakladna moze byt fajn, ale bude ti nanic, ked budes medzi osou objektivu a hladacku menit otacanim uhol a nepomoze ti ani, ze to mas fotak vodorovne..
Pano hlava nodal ninja stoji od cca 200e, takze by som siel asi do toho na tvojom mieste.
 
miki33
2011-03-29 12:00:13+02
príspevok od: soulfly
Nivelacna zakladna moze byt fajn, ale bude ti nanic, ked budes medzi osou objektivu a hladacku menit otacanim uhol a nepomoze ti ani, ze to mas fotak vodorovne..
Pano hlava nodal ninja stoji od cca 200e, takze by som siel asi do toho na tvojom mieste.
ak som pochopil dobre, hovoris o nodal point-e ? Na vyriesene tejto situacie planujem dlhsiu dosticku (plate) a tym padom fotak sa bude dat nastavit na nodal point.
 
soulfly
2011-03-29 12:06:27+02
príspevok od: miki33
ak som pochopil dobre, hovoris o nodal point-e ? Na vyriesene tejto situacie planujem dlhsiu dosticku (plate) a tym padom fotak sa bude dat nastavit na nodal point.
ano pochopil si dobre, hovoril som o nodalnom bode, kedze ten je zakladom kazdej panoramy
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-03-29 12:27:22+02
Rotator je urceny na zjednodusenie otacania po stupnoch a nema nic spolocne s nivelaciou a nodalnym bodom.
 
miki33
2011-03-29 12:40:19+02
príspevok od: Karol Srnec
Rotator je urceny na zjednodusenie otacania po stupnoch a nema nic spolocne s nivelaciou a nodalnym bodom.
hej, to mi je jasne. Este nad tym vsetkym porozmyslam.
 
j.a.r.o.
2011-03-29 14:29:52+02
Skús si pozrieť tieto hlavy:
http://www.qtvrheads.pl/zamowen.htm
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()