Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Základná výbava začiatočníka

zuzulinka
zuzulinka 2011-07-12 22:46:28+02
Neviem, či to tu už bolo, nenašla som.. lebo som veľmi nehľadala.. Môj prvý foťák s objektívom mám objednaný.. Čo mi ešte treba? Brašňu, kartu.. Ešte niečo? Raďte plz, vopred vďaka
 
conan7
2011-07-13 15:00:20+02
čo treba? kontakty
 
Saas
2011-07-13 15:44:28+02
príspevok od: Iygor
Pred rokmi mi stačili k Zenitu len dva objektívy 58mm a 135mm. Možno preto že ani nebolo na výber mnoho príslušenstva, možno preto že sa človek na internete nedočítal čo všetko ešte nemá a "nevyhnutne " potrebuje mať.
Presne tak

Hlavne nech zakladateľka témy splní, čo sľúbila, t.j. že tu nebude chodiť, lebo bude fotiť.
 
Fatty
2011-07-13 16:26:23+02
príspevok od: inkubbus
to co treba aj tak nikde nekupis
koment týždňa, mesiaca, možno aj roka
a ešte k tomu pravdivý
 
werdza
2011-07-13 16:44:19+02
príspevok od: zydo
Rozdiel je v tom ze jednak fotis iny zaner ako uzivatel na ktoreho si posielal link a rovnako sa aj viac hrajka s fotografiami v PS. V tom je ten cely rozdiel.
Tomasovych par fotiek som videla este vo fotaku na koncerte a nieje to o fotosope, aj ja som mu dost niektore zavidela Je to hlavne o videni a o tom videni, tu inkubbus napisal super prispevok- To co treba, ajtak nekupis...
 
werdza
2011-07-13 16:44:32+02
príspevok od: Misoo79
D90- lepšia ergonómia a zabudovaný motorček na AF
D5100- výkonnejší snímač
Nemám vlastnú skúsenosť, ale človek sa to naučí naspamäť, keďže sa presne toto rieši každý deň v nejakom vlákne

A k otázke autorky témy:
Čo treba kúpiť tu už bolo spomenuté, ale nezabúdaj, že technika ani omylom nieje všetko. Včera som tu našiel človeka, ktorý s D7000 + 18-105 f/3,5-5,6 robí fotky o akých sa mne ani nesníva, napriek tomu, že mám doma tú istú zostavu. Schválne si porovnaj moje a jeho www.ephoto.sk/uzivatel/uzivatel-167631790041119/ fotky...
Tomasovych par fotiek som videla este vo fotaku na koncerte a nieje to o fotosope, aj ja som mu dost niektore zavidela Je to hlavne o videni a o tom videni, tu inkubbus napisal super prispevok- To co treba, ajtak nekupis...
 
andreewp
2011-07-13 18:06:17+02
dnes už každá fotografka nosí zrkadlovku v kabelke, to je proste IN nezabudni na skvelý portrétový objektív Canon EF 400mm F/5.6, stím, keď sa odfotíš pred zrkadlom tak aj vyhráš Miss Leta v Novom čase.. GL
 
zuzulinka
2011-07-13 18:16:59+02
príspevok od: jbelak
Ďakujem za radu
Aj ja som váhala presne medzi týmito dvomi, napokon som sa rozhodla pre D5100 z dvoch dôvodov: 1. financie, 2. vlastná skúsenosť (teda dobrá skúsenosť s výklopným displejom, ktorý by mi mohol chýbať; plus žiadna so stavovým displejom, ktorý doposiaľ nechýba ani veľa kamarátom fotografom). Nebyť týchto dvoch limitov, asi by som brala D90, kvôli motorčeku.. a D90 sa tu tuším predáva s lepším objektívom za dobrú cenu.
 
zuzulinka
2011-07-13 18:21:11+02
Vďaka ešte raz všetkým, takže sada na čistenie sa minimálne časom hodí, to som vôbec neriešila, to čudo, čím som fotila doteraz, som vždy iba vyleštila handričkou na okuliare
 
zuzulinka
2011-07-13 18:28:00+02
príspevok od: andreewp
dnes už každá fotografka nosí zrkadlovku v kabelke, to je proste IN nezabudni na skvelý portrétový objektív Canon EF 400mm F/5.6, stím, keď sa odfotíš pred zrkadlom tak aj vyhráš Miss Leta v Novom čase.. GL
škoda, že neviem, či mi radíš z vlastnej skúsenosti, alebo si muž..
 
Misoo79
2011-07-13 18:29:08+02
príspevok od: zuzulinka
Aj ja som váhala presne medzi týmito dvomi, napokon som sa rozhodla pre D5100 z dvoch dôvodov: 1. financie, 2. vlastná skúsenosť (teda dobrá skúsenosť s výklopným displejom, ktorý by mi mohol chýbať; plus žiadna so stavovým displejom, ktorý doposiaľ nechýba ani veľa kamarátom fotografom). Nebyť týchto dvoch limitov, asi by som brala D90, kvôli motorčeku.. a D90 sa tu tuším predáva s lepším objektívom za dobrú cenu.
Stavový displej ti ani chýbať nemôže, ak s ním nemáš skúsenosť...A na výklopný displej buď pri D3 zabudli, alebo nieje až taký dôležitý.
 
zuzulinka
2011-07-13 18:40:30+02
príspevok od: Misoo79
Stavový displej ti ani chýbať nemôže, ak s ním nemáš skúsenosť...A na výklopný displej buď pri D3 zabudli, alebo nieje až taký dôležitý.
poradie mojich dôvodov je aj poradie dôležitosti
 
Fatty
2011-07-13 18:56:05+02
príspevok od: Saas
Presne tak

Hlavne nech zakladateľka témy splní, čo sľúbila, t.j. že tu nebude chodiť, lebo bude fotiť.
ale bude sem chodiť, neboj.......o pár dní pribudne téma, niečo ako - "prosím poraďte, mám fľaky na fotkách, neviete čo to môže byť?"
alebo podobná klasika
 
jbelak
2011-07-13 19:09:08+02
príspevok od: zuzulinka
Aj ja som váhala presne medzi týmito dvomi, napokon som sa rozhodla pre D5100 z dvoch dôvodov: 1. financie, 2. vlastná skúsenosť (teda dobrá skúsenosť s výklopným displejom, ktorý by mi mohol chýbať; plus žiadna so stavovým displejom, ktorý doposiaľ nechýba ani veľa kamarátom fotografom). Nebyť týchto dvoch limitov, asi by som brala D90, kvôli motorčeku.. a D90 sa tu tuším predáva s lepším objektívom za dobrú cenu.
Cena je tam podobná, viacmenej som priklonený už k D90 práve za motorček. Už som poškuľoval aj po D7000 ale to by som musel predať nejaký orgán aby som nato mal .
 
zydo
2011-07-13 22:50:57+02
príspevok od: werdza
Tomasovych par fotiek som videla este vo fotaku na koncerte a nieje to o fotosope, aj ja som mu dost niektore zavidela Je to hlavne o videni a o tom videni, tu inkubbus napisal super prispevok- To co treba, ajtak nekupis...
JA sa nehadam ten kto vie pracovat so svojou technikou a ma dobre videnie spravi aj kvalitnu fotografiu.Ale doladovacky tam urcite su nevravim ze velke
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()