Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Lowepro Primus, Rover, ci nieco ine?

molnart
2011-08-02 11:09:14+02
Ahojte, co by ste odporucili na nosenie fotaku pocas celodennej tury?

Na poslednej dovolenke som mal fotak ulozeny v malom batohu Lowepro Nova. Batoh som nosil v jednoduchom sportovom ruksaku spolu s inymi vecami, v pripade potreby som to teda musel vybrat z dvoch batohov, co mi prislo nephodlne. Potom som si kupil ladvinku Lowepro Inverse 100, ale zistil som ze to tiez nie je ono. Tasku mozem nosit len otocenu smerom dopredu (inac si nemozem dat ruksak), kde ma potom obmedzuje v chodzi ked napriklad leziem na kopec a musim stupit trosku vyssie. Navyse uz po kratkom noseni ma z toho bolia krize...

Takze uvazujem o nejakom fotobahu, ktory by okrem fotovybavy dokazal ponat aj vybavu so stativom na celodennu turu (jedlo, pitie, mikina, bunda apod). Pozeral som Lowepro Primus alebo Rover (pripadne aj verzie na notebook), ale velmi sa mi nepozdava, ze cast pre ulozenie fotoprislusentva a ostatnych veci su oddelene prieckou na suchy zips, takze ak tu hornu cast dobre nalozim, tak mi tie veci budu tlacit na fotak.... navyse mi tie batohy pripadaju dost velke a tazke a podla niektorych recenzii aj vyberanie fotaku je dost obtiazne...

takze so vsetkych rieseni sa mi nakoniec najviac pozdava nosit fotak zabaleny do stareho tricka v turistickom batohu.... len potom neviem co so stativom...

mate nejaky tip ako tie veci mam nosit?
 
dedo Milan
2011-08-02 11:25:57+02
skús pozrieť na tento, zatiaľ dobré skúsenosti:
shop.ephoto.sk/katalog/tasky/batohy/lowepro-pro-runner-450-aw.html
 
LeTuCeR
2011-08-02 12:04:22+02
Lowepro flipside 400AW
 
molnart
2011-08-02 12:11:29+02
príspevok od: dedo Milan
skús pozrieť na tento, zatiaľ dobré skúsenosti:
shop.ephoto.sk/katalog/tasky/batohy/lowepro-pro-runner-450-aw.html
a dam tam nieco okrem fotaku, objektivov a notebooku? lebo na osobne veci tam nevidim velky priestor?
 
FURBO
2011-08-02 12:14:11+02
skus Vanguard UpRise alebo Skyborne
 
dedo Milan
2011-08-02 12:21:33+02
príspevok od: molnart
a dam tam nieco okrem fotaku, objektivov a notebooku? lebo na osobne veci tam nevidim velky priestor?
no záleží na tom aké objektívy. a tiež ako veľa osobných vecí berieš. a práve tiež priestor na nb je možné obsadiť nejakým oblečením. a nakoniec dá sa doň naložiť pomerne veľa, priestor nad poskladanou technikou možno založiť v priemere 5-7cm vrstvou oblečenia.
 
mino.k
2011-08-02 12:26:39+02
príspevok od: molnart
a dam tam nieco okrem fotaku, objektivov a notebooku? lebo na osobne veci tam nevidim velky priestor?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-08-02 12:37:58+02
Ak si z BA, alebo sem budes mat cestu, zastav sa u nas v www.ephotoshop.sk. Batohy tu mame. Najlepsie je si ich pozriet nazivo, mozno zistis, ze prepazka so suchym zipsom nie je problem. Idealne, ak si donesies techniku a odskusas batoh nalozit.
 
medo1
2011-08-02 12:59:31+02
príspevok od: Karol Srnec
Ak si z BA, alebo sem budes mat cestu, zastav sa u nas v www.ephotoshop.sk. Batohy tu mame. Najlepsie je si ich pozriet nazivo, mozno zistis, ze prepazka so suchym zipsom nie je problem. Idealne, ak si donesies techniku a odskusas batoh nalozit.
Trochu odbočím, pohrávam sa s myšlienkou zakúpiť fotobatoh National Geographic NG 5162... Mám C50D+ Tamron 70-300 a 17-50...+ by som chcel do neho tiež nejaké veci na turistiku, pitie, jedlo a nejakú mikinu... vojde sa to tam? Či je to skôr imidžofka
Dík za názor...
 
rbr69
2011-08-02 13:18:28+02
príspevok od: medo1
Trochu odbočím, pohrávam sa s myšlienkou zakúpiť fotobatoh National Geographic NG 5162... Mám C50D+ Tamron 70-300 a 17-50...+ by som chcel do neho tiež nejaké veci na turistiku, pitie, jedlo a nejakú mikinu... vojde sa to tam? Či je to skôr imidžofka
Dík za názor...
to si chod niekde urcite omakat, bo predstavu o non foto prislusenstve potrebnemu k turistike ma kazdy inu a cisto fotobatohy tomu az taky priestor nedavaju ... pri takychto svojich potrebach mozes zistit, ze ti bude dobre mat fotobatoh a na treky turisticky batoh so zameranim na zbalenia aj foto techniky ... zvazuj ci budes trekovat aj v zime a pod.
 
Miro-F
2011-08-02 13:41:37+02
Na foto-tury samozrejme fotobatoh, ale na narocnejsiu turistiku by som skor odporucal nieco na sposob Lowepro Toploaderu + hrudny popruh. Zvysok vybavy zbalit do bezneho turistickeho batohu. Nosit kilovy fotak s objektivom cely den na krku nieje nic prijemne. Tyzdnova tura s Toploaderom na bruchu - ziadny problem. Neskutocne sa mi osvedcil Toploader Pro 70AW. Bocne otvaraie na klip nema chybu. Jednou rukou zaveseny na skale a druhou sa da v pohode manipulovat s brasnou a fotit.

P.S. dodatocne dakujem tymu ephotoshopu za ochotu a dodatocne zaslanie hrudneho popruhu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-08-02 13:51:34+02
príspevok od: medo1
Trochu odbočím, pohrávam sa s myšlienkou zakúpiť fotobatoh National Geographic NG 5162... Mám C50D+ Tamron 70-300 a 17-50...+ by som chcel do neho tiež nejaké veci na turistiku, pitie, jedlo a nejakú mikinu... vojde sa to tam? Či je to skôr imidžofka
Dík za názor...
Najlepsie je si utvorit vlastny nazor. Jedna vec su uvedene rozmery, inak vlastna skusenost s tym, ake su to materialy, akosa tam vklada technika...
 
zeppelin
2011-08-02 16:35:40+02
no, lowepro teraz nedavno predstavil batoh na lahku turistiku (1den) a nosenie jedneho fotaku s nasadenym objektivom + blesk ... a samozrejme turisticka vybava. Ma tiez oddelenie pre "vreco na vodu" - camelbak.
kukni: http://products.lowepro.com/product/Photo-Sport-200-AW,2271,14.htm
ale asi sa u nas zatial neda kupit... mozno redakcia bude vediet kedy (a ci vobec) bude dostupny...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()