Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Citacka nenacita kartu

norulakp
2012-06-07 22:33:46+02
Zdravim,

kupil som si pouzivanu kartu Compact Flash KINGSTON 32GB 266X ULTIMATE. Vlozil som do fotaku Nikon D300 a v pohode som fotil. Nasledne som vlozil kartu do citacky a nic nenaslo. Vobec nezacala citacka pracovat. Dal som do citacky staru 1GB kartu a tu v pohode naslo. Nerozumiem vobec tomu, kde moze byt chyba. Je to pol rocna citacka APACER podporujuca compact flash I/II. Viete mi niekto poradit? Mam tam fotky, ktore surne potrebujem. Vdaka
 
Misoo79
2012-06-07 22:41:20+02
príspevok od: norulakp
Zdravim,

kupil som si pouzivanu kartu Compact Flash KINGSTON 32GB 266X ULTIMATE. Vlozil som do fotaku Nikon D300 a v pohode som fotil. Nasledne som vlozil kartu do citacky a nic nenaslo. Vobec nezacala citacka pracovat. Dal som do citacky staru 1GB kartu a tu v pohode naslo. Nerozumiem vobec tomu, kde moze byt chyba. Je to pol rocna citacka APACER podporujuca compact flash I/II. Viete mi niekto poradit? Mam tam fotky, ktore surne potrebujem. Vdaka
Ak ich tak súrne potrebuješ, nebude jednoduchšie (a hlavne rýchlejšie) fotky hodiť do pc káblom?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-06-07 22:42:13+02
príspevok od: norulakp
Zdravim,

kupil som si pouzivanu kartu Compact Flash KINGSTON 32GB 266X ULTIMATE. Vlozil som do fotaku Nikon D300 a v pohode som fotil. Nasledne som vlozil kartu do citacky a nic nenaslo. Vobec nezacala citacka pracovat. Dal som do citacky staru 1GB kartu a tu v pohode naslo. Nerozumiem vobec tomu, kde moze byt chyba. Je to pol rocna citacka APACER podporujuca compact flash I/II. Viete mi niekto poradit? Mam tam fotky, ktore surne potrebujem. Vdaka
Nie je dolezita podpora CF I/II ale podpora karty podla velkosti kapacity. So zvysujucou kkapacitou sa menia protokoly. Moze to ale byt aj chyba citacky, napr. ohnuty pin.
 
norulakp
2012-06-08 08:01:19+02
asi skor, ze nepodporuje velkost. Hocijaku inu kartu v pohode precita. Aj 1 GB, aj 4 GB, aj 8 GB. Takze piny aj kabel su urcite v poriadku. Kupoval som citacku pred par mesiacmi. Karta je uz rok stara. Ze by to bolo sposobene nekompatibilitou?
 
bear
- moderator
2012-06-08 08:09:43+02
Mam 2 rovnake 32GB kingston karty (600x), jedna z nich mi v jednej citacke nefunguje (Apacer) a tiez obcas blbne na 5D mark III. .... Uz mi obcas zacala blbnut aj ta druha ... kingston bola kedysi top znacka medzi pamatami, ale tie casy su uz asi prec
 
norulakp
2012-06-08 08:29:36+02
pohrabal som sa trosku na nete. Tu je link na citacku:

http://emea.apacer.com/en/products/Mega_Steno_AM500_specs.htm

Pise ze: Transfer Rate up to 480 Mbps

A samotna karta ma prenos 45 MB/s. Takze nerozumiem tomu vobec. Karta vo fotaku pracuje tak ako ma. Cize je v poriadku. Hocijaka ina karta v citacke funguje v poriadku. Len akurat kombinacia 32 GB Kingston a citacka nejde. Budem asi musiet napisat do Apaceru
 
Krtko fotografom
2012-06-08 08:57:53+02
Vyskusaj, co ti hovori Misoo79. Presne tento spobom pouzivam ja. Citacku nikdy nepouzivam.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-06-08 09:16:36+02
príspevok od: bear
Mam 2 rovnake 32GB kingston karty (600x), jedna z nich mi v jednej citacke nefunguje (Apacer) a tiez obcas blbne na 5D mark III. .... Uz mi obcas zacala blbnut aj ta druha ... kingston bola kedysi top znacka medzi pamatami, ale tie casy su uz asi prec
no pekne mne za sD4 nechcela zobrať dve 16GB Apacer
 
bear
- moderator
2012-06-08 09:36:32+02
príspevok od: norulakp
pohrabal som sa trosku na nete. Tu je link na citacku:

http://emea.apacer.com/en/products/Mega_Steno_AM500_specs.htm

Pise ze: Transfer Rate up to 480 Mbps

A samotna karta ma prenos 45 MB/s. Takze nerozumiem tomu vobec. Karta vo fotaku pracuje tak ako ma. Cize je v poriadku. Hocijaka ina karta v citacke funguje v poriadku. Len akurat kombinacia 32 GB Kingston a citacka nejde. Budem asi musiet napisat do Apaceru
Ja mam taku istu (tu problemovu).
 
norulakp
2012-06-08 10:14:22+02
mam ju este v zaruke. Je to podla vas dovod na reklamaciu? Alebo ma poslu do teplych krajin s tym?
 
steve2211
2012-06-08 10:39:18+02
príspevok od: bear
Mam 2 rovnake 32GB kingston karty (600x), jedna z nich mi v jednej citacke nefunguje (Apacer) a tiez obcas blbne na 5D mark III. .... Uz mi obcas zacala blbnut aj ta druha ... kingston bola kedysi top znacka medzi pamatami, ale tie casy su uz asi prec
Tak to si ma potešil Michal Ja mám jednu 32GB a druhú 16 233x . Tak dúfam, že nebude ten istý scénár. A Kingston kupujem práve preto, že to je aj podľa mňa TOP medzi pamäťami. Pamätám, keď mával Kingston doživotnú záruku od dovozcu. To už teraz nie je....
 
bear
- moderator
2012-06-08 10:51:02+02
príspevok od: steve2211
Tak to si ma potešil Michal Ja mám jednu 32GB a druhú 16 233x . Tak dúfam, že nebude ten istý scénár. A Kingston kupujem práve preto, že to je aj podľa mňa TOP medzi pamäťami. Pamätám, keď mával Kingston doživotnú záruku od dovozcu. To už teraz nie je....
Dnes uz radsej Lexar a Sandisk
 
Mano5
2012-06-08 13:44:08+02
Ako pise bear - Sandisk (vlastna pamat aj radic). Z toho Kingstona som nemilo prekvapeny aj ked by som sa skor priklonil k tomu, ze karta je dobra ale natrafil si, na nekompatibilitu APACER - KINGSTON.
 
slavmiro
2013-06-26 21:28:41+02
ved vravim, co vlakno to perla, yes!
 
norulakp
2013-06-26 22:13:29+02
príspevok od: slavmiro
ved vravim, co vlakno to perla, yes!
Slavmiro, ty si normalne chory na hlavu, tak ti poviem na rovinu ako je. Aj si sa niekedy zamyslel nad sebou? Takmer nikdy nikomu nic uzitocne neporadis, len tu kecas dristy. Ziadne argumenty, len prazdne kecy. Skus si pozriet zahranicne fora, ako to tam vacsinou chodi. Napr. na DPreview. Ak niekto vie, poradi, ak nevie, drzi zobak. Tu na Ephoto by som uviedol priklady Srnca a Peniaka. Ked vedia, vacsinou poradia, vysvetlia, obcas so sarkazmom, ked uz im dochadza trpezlivost. A ked nevedia alebo nechcu odpovedat, tak su ticho. Len ty tu ako taky zamotany dement to iste dokola. A viete kto je norulakp, to je ten co reklamoval svadobne fotky. Jezisi maria, ako si to mohol dovolit. Takto sa dotknut fotografa, ved fotograf na SLovensku je nedotknutelny, nieco ako krava v Indii.

Pevne dufam, ze co si slubil, to aj dodrzis a v juli sa zdekujes do psej matere. Myslim, ze nebude vela takych, co vyronia slzu za tebou. A kedze tema je uz zablokovana ohladne D3S, tak mi aspon tu odpovedz. Ked si spominal, ze PTP a Mass storage ma kazdy v menu, len ja nie. Daj mi prosim ta vediet, kde presne to najdem. Ty mudrlant. Hovno vies, len tu kraviny vypisovat.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()