Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

kompakt okolo 200 eur

Ivan Kajan
Ivan Kajan 2012-09-23 20:55:14+02
Caute, chcel by som kupit frajerke kupit fotak na narodky. Poziadavky su viacmenej len na cvakatko ziadne umelecke ambicie. Chcel by som nieco so sirokym rozsahom. Sirka aspon 26mm dlhy koniec aspon 250. Cena okolo 200 eur. Pozeral som nejake recenzie ale je toho vela na to, aby som ziskal prehlad v tak kratkej dobe. Pozdaval sa mi nikon s9200, canon sx220, fuji 550. Viete mi odporucit nejaky fotak v tejto kategorii? nemusi to byt zrovna jedne z tych co som spomenul. Viacmenej je to len na bezne cvaky pri vychadzke vonku, priroda atd. Samozrejme cena cim nizsia tym lepsie, fotky pojdu max do foldera na pocitaci ako spomienky pripadne na facebook.
 
Peto15
2013-01-06 15:08:10+01
príspevok od: Neschopko
Ahá, nejako som prehliadol, že má ísť o foťák pre "len ženu" Zo skúseností viem, že ženy často fotia lepšie, ako muži, tak mladý muž pozor na slovné spojenie "žene postačí"
A obávam sa, že práve tento foťák parametrovo trošku zaostáva, hlavne svetelnosť je dosť biedna (ak som dobre pozeral) ... no nebudem ho hodnotiť, keď sa v tom vôbec nevyznám. Ja som len pozeral toto vlákno, keďže kamarátka ma oslovila s podobným problémom, či jej nepomôžem pri výbere. Dúfal som, že tu nájdem nejaké dobré nápady, tak budem sledovať ďalej, možno niekto nájde niečo zaujímavé
ale tento je na tom lepšie svetelnost 1.8 http://talkive.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=87083&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1
 
hatamrc
2013-01-06 16:18:19+01
príspevok od: slavmiro
Ak ozelies raw, Nikon P300 (24-100/1.8-4.3VR, 8fps) sa dopredava za dobre ceny.
Dakujem za radu
P 300 uz je komplikovane zohnat, no videl som aj P 310 , nakoniec bola mi tu i odporucena . Zaujala ma vsak aj canon s 95tka, spomenuty tu bol i olympus xz1 , no radsej by som nieco mensie, a ten prelieza uz i tak dost moj financny rozpocet na takehoto drobca. Je to celkom motanica vybrat ten "pravy" pri tolkych produktoch
 
Peto15
2013-01-06 17:43:44+01
príspevok od: hatamrc
Dakujem za radu
P 300 uz je komplikovane zohnat, no videl som aj P 310 , nakoniec bola mi tu i odporucena . Zaujala ma vsak aj canon s 95tka, spomenuty tu bol i olympus xz1 , no radsej by som nieco mensie, a ten prelieza uz i tak dost moj financny rozpocet na takehoto drobca. Je to celkom motanica vybrat ten "pravy" pri tolkych produktoch
podla mna zober ten nikon P310 dobrá svetelnost kvalita manualne rezimi cmos sensor full hd video 16 megapixlov neni velmi podstatne je dost rychly 30 snimok za 1 sekundu proste je to dobry stroj si myslim a je maly a sikovny spratny a dobra vydrz baterky
 
hatamrc
2013-01-07 14:02:41+01
príspevok od: fatality
http://talkive.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=88058&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1
ak chces nieco fakt vreckove..
http://talkive.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=55300&option=com_virtuemart&Itemid=1
ak nieco trosku vacsie..
a vzhladom na to ze EX-1 zdrazel na uroven XZ-1,by som ho vobec neriesil..
Takze trosku som prelustroval ake take recenzie tychto "prckov" a zapozeral som sa do danych parametrov . Cim vias som cital, tym viac som zacal poskulovat po RAW a tym padom som P300 nerad ale vylucil. S95 vyzera zaujimavo, ale zase v na zaklade recenzii mi pride XZ-1 niekde uplne inde. P310nka tiez RAW nepodporuje a tak mi v zasade zostali len dvaja kandidati

Olympus XZ-1
Samsung EX-1 - vyklopny display, vyhoda, nevyhoda ? neviem

V danej cenovej kategorii nic lepsie asi nenajdem, mam pravdu? Planujem obehnut nejake povianocne akcie, pripadne sledovat bazar, kedze sa ho nebojim !
 
Peto15
2013-01-07 14:17:06+01
príspevok od: hatamrc
Takze trosku som prelustroval ake take recenzie tychto "prckov" a zapozeral som sa do danych parametrov . Cim vias som cital, tym viac som zacal poskulovat po RAW a tym padom som P300 nerad ale vylucil. S95 vyzera zaujimavo, ale zase v na zaklade recenzii mi pride XZ-1 niekde uplne inde. P310nka tiez RAW nepodporuje a tak mi v zasade zostali len dvaja kandidati

Olympus XZ-1
Samsung EX-1 - vyklopny display, vyhoda, nevyhoda ? neviem

V danej cenovej kategorii nic lepsie asi nenajdem, mam pravdu? Planujem obehnut nejake povianocne akcie, pripadne sledovat bazar, kedze sa ho nebojim !
vyklopny displey je dobrý na video alebo ked fotíš zo spodu alebo zvrchu tak si ho sklopíš ku sebe alebo ked fotitiš seba z niekym tak si ho otocis ku sebe a vidis nemusis triafat ci bude dobrý zaber
 
NefroniK
2013-01-07 14:18:59+01
P300 je fajn šikovný foťáčik a je naozaj škoda, že do P310 nepridali RAW.
 
hatamrc
2013-01-07 15:09:01+01
NefroniK : Keby je v nom RAW, tak by som asi nevymyslal. Budem sa utesovat tym, ze najdem nejaku povianocnu akciu na XZ-1 , samsungov EX-1 je na bazosi za cenu okolo 200 euro dost . Otazka znie ,ci radsej zobrat EX-1 alebo priplatit asi 70-80 euro za XZ-1 , zislo by sa nejake priame kvalitativne porovnanie tychto modelov, aj ked z hladiska funkcionality su na tom velmi podobne.
 
marcus_labeo
2013-01-07 15:14:52+01
XZ-1 je o niečo lepšia voľba, JPEGy sa mi zdajú o chlp lepšie zvládnuté. V RAW je to rovnaké, ale zase RAWy z EX1 sú zbytočne obrovské (cca. 20 MB, čo je na 10 MPix foťák strašne veľa). Vyvažuje to výborný AMOLED displej, ktorý je navyše plne polohovateľný a robustnejšie (kovové) prevedenie (párkrát mi padol na kameň a prežil).
 
hatamrc
2013-01-07 15:18:27+01
marcus_labeo : Dakujem za mini zhrnutie, vzhladom na rozmery, chcel by som nieco mensie a zaroven "kvalitne, vzhladom na moznosti v danej kategorii" bude asi fakt najlepsia moznost XZ-1, na bazaroch ich je vsak poriedko, takze si budem musiet asi pockat na nejaku vyraznejsiu povianocnu akciu !
 
fatality
2013-01-07 16:54:02+01
príspevok od: hatamrc
Takze trosku som prelustroval ake take recenzie tychto "prckov" a zapozeral som sa do danych parametrov . Cim vias som cital, tym viac som zacal poskulovat po RAW a tym padom som P300 nerad ale vylucil. S95 vyzera zaujimavo, ale zase v na zaklade recenzii mi pride XZ-1 niekde uplne inde. P310nka tiez RAW nepodporuje a tak mi v zasade zostali len dvaja kandidati

Olympus XZ-1
Samsung EX-1 - vyklopny display, vyhoda, nevyhoda ? neviem

V danej cenovej kategorii nic lepsie asi nenajdem, mam pravdu? Planujem obehnut nejake povianocne akcie, pripadne sledovat bazar, kedze sa ho nebojim !
nezatracoval by som ani ten S95..zacina na takmer rovnakej svetelnosti(f2) ako XZ-1 a sice na dlhom konci ju ma horsiu ale zas je u neho max pouzitelne ISO 800 na rozdiel od XZ-1 kde je to 400..ja mam XZ-1 ale vyhrala len o chlp pred S95..a ked ti ide aj o rozmer,ta S95 je asi o 1/3 mensia nez XZ-1,menej vycnieva zasunuty objektiv,takze ju vopchas aj do vrecka kosele..kdezto XZ-1 je predsalen objemnejsi fotak..samozrejme ta nechcem odradzat od XZ-1ky,ked ju zozenes za fajn cenu ber ho,ale ten S95 som nasiel napr na bazosi za 200.- este v zaruke:
http://www.bazos.sk/search.php?hledat=+canon+s95&rubriky=www&hlokalita=&humkreis=25&cenaod=&cenado=&Submit=H%C4%BEada%C5%A5&kitx=ano
 
piggee
2013-01-07 16:57:34+01
Tu mas! Mozes si shareovat cez telefon aj na facebooku http://www.canonrumors.com/2013/01/canon-announces-the-powershot-n/
 
markato1
2013-01-07 17:17:35+01
príspevok od: hatamrc
NefroniK : Keby je v nom RAW, tak by som asi nevymyslal. Budem sa utesovat tym, ze najdem nejaku povianocnu akciu na XZ-1 , samsungov EX-1 je na bazosi za cenu okolo 200 euro dost . Otazka znie ,ci radsej zobrat EX-1 alebo priplatit asi 70-80 euro za XZ-1 , zislo by sa nejake priame kvalitativne porovnanie tychto modelov, aj ked z hladiska funkcionality su na tom velmi podobne.
Kludne sa popozeraj aj p S95 ,nema nahusteny snimac pixelmi,vie raw,male kvalitne prevedenie a dfa sa zohnat za dobru cenu
 
hatamrc
2013-01-07 17:32:07+01
príspevok od: fatality
nezatracoval by som ani ten S95..zacina na takmer rovnakej svetelnosti(f2) ako XZ-1 a sice na dlhom konci ju ma horsiu ale zas je u neho max pouzitelne ISO 800 na rozdiel od XZ-1 kde je to 400..ja mam XZ-1 ale vyhrala len o chlp pred S95..a ked ti ide aj o rozmer,ta S95 je asi o 1/3 mensia nez XZ-1,menej vycnieva zasunuty objektiv,takze ju vopchas aj do vrecka kosele..kdezto XZ-1 je predsalen objemnejsi fotak..samozrejme ta nechcem odradzat od XZ-1ky,ked ju zozenes za fajn cenu ber ho,ale ten S95 som nasiel napr na bazosi za 200.- este v zaruke:
http://www.bazos.sk/search.php?hledat=+canon+s95&rubriky=www&hlokalita=&humkreis=25&cenaod=&cenado=&Submit=H%C4%BEada%C5%A5&kitx=ano
Jooj, tak sa mi to zase zamotalo, clovek chce vybrat vzdy to najlepsie co sa v danej cenovej kategorii da. Mam pocit , ze to je tazsie ako pri zrkadle. Tam som vedel ze chcem upgrade na 5D, tak som musel setrit . Tu je moznosti neurekom. Este raz som pozrel teda aj S95, co sa tyka noveho aparatu, cena s XZ-1 je porovnatelna,cize v pripade noveho sa budem asi orientovat na zaklade sympatii, ak si ich budem mat kde "ochytat". Hlavne co sa tyka rozdielu v rozmeroch a vahe. U bazaroveho je problem taky, ze XZ-1 sa nepredava, teda asi minimalne, narozdiel od S95tky (Ako spravny canonista, by som mal ist touto cestou, ale v tejto kategorii znacka premna nehra rolu, skor fukncionalita)
 
blahoslav J B Art
2013-01-07 18:08:00+01
príspevok od: hatamrc
Jooj, tak sa mi to zase zamotalo, clovek chce vybrat vzdy to najlepsie co sa v danej cenovej kategorii da. Mam pocit , ze to je tazsie ako pri zrkadle. Tam som vedel ze chcem upgrade na 5D, tak som musel setrit . Tu je moznosti neurekom. Este raz som pozrel teda aj S95, co sa tyka noveho aparatu, cena s XZ-1 je porovnatelna,cize v pripade noveho sa budem asi orientovat na zaklade sympatii, ak si ich budem mat kde "ochytat". Hlavne co sa tyka rozdielu v rozmeroch a vahe. U bazaroveho je problem taky, ze XZ-1 sa nepredava, teda asi minimalne, narozdiel od S95tky (Ako spravny canonista, by som mal ist touto cestou, ale v tejto kategorii znacka premna nehra rolu, skor fukncionalita)
ja som tiez pred casom riesil tento problem, k zrkadlovke Canon 350 /ktoru zatial nechystam menit/ som mal stary Olympus C-5000 a chcel som nieco novsie. Napokon som sa rozhodol pre Oly XZ-1, aj s jeho minusmi /sum a video/, kde napokon rozhodol taky detail, ako moznost pripojit kablovu spust s casovacom kvoli timelapse foto.
Ale urcite neurobis ziadnu chybu, ak si kupis hociktory z XZ-1, S95 alebo EX-1 z druhej ruky za dobru cenu.
 
hatamrc
2013-01-07 18:19:15+01
Dakujem za vsetky reakcie, celkovo mi to vychadza ze najlepsie modely v danej kategorii su spominanne XZ-1 , S95 a EX-1 , kazdy ma svoje vyhody i nevyhody, nic lepsie asi v tejto kategorii uz nenajdem a mal by som sa rozhodnut pre jeden z tychto troch !
 
fatality
2013-01-07 19:03:25+01
príspevok od: hatamrc
Jooj, tak sa mi to zase zamotalo, clovek chce vybrat vzdy to najlepsie co sa v danej cenovej kategorii da. Mam pocit , ze to je tazsie ako pri zrkadle. Tam som vedel ze chcem upgrade na 5D, tak som musel setrit . Tu je moznosti neurekom. Este raz som pozrel teda aj S95, co sa tyka noveho aparatu, cena s XZ-1 je porovnatelna,cize v pripade noveho sa budem asi orientovat na zaklade sympatii, ak si ich budem mat kde "ochytat". Hlavne co sa tyka rozdielu v rozmeroch a vahe. U bazaroveho je problem taky, ze XZ-1 sa nepredava, teda asi minimalne, narozdiel od S95tky (Ako spravny canonista, by som mal ist touto cestou, ale v tejto kategorii znacka premna nehra rolu, skor fukncionalita)
asi 2tyz dozadu som videl na bazosi aj XZ-1 za cca 200.-,takze ak sa rozhodnes pren a nevyhovuje ti shop price,chvilu si pockaj,najma po uvedeni viacerych novych(ale zaroven drahsich) premiovych kompaktov sa ludia budu nejakych zbavovat..
 
hatamrc
2013-01-07 21:25:39+01
Jasne nechcem to uponahlat, 300euro za novy kompaktik sa mi nechce davat, takze pockam a uvidim ci bude v dobrej cene na bazare : xz-1, s95, ex-1 . Keby bolo nejake priame porovnanie tychto troch aparatov, to by bolo najlepsie, asi by som nasiel jasneho vitaza, no nic podobne som nenasiel.
 
fofoja
2013-01-07 21:28:10+01
príspevok od: hatamrc
Jasne nechcem to uponahlat, 300euro za novy kompaktik sa mi nechce davat, takze pockam a uvidim ci bude v dobrej cene na bazare : xz-1, s95, ex-1 . Keby bolo nejake priame porovnanie tychto troch aparatov, to by bolo najlepsie, asi by som nasiel jasneho vitaza, no nic podobne som nenasiel.
http://www.datart.sk/Digitalny-fotoaparat-OLYMPUS-E-PL3-Kit-14-42-mm-black-black.html?utm_source=heureka.sk&utm_medium=priceindexer&utm_campaign=feed
 
fatality
2013-01-07 21:35:30+01
príspevok od: hatamrc
Jasne nechcem to uponahlat, 300euro za novy kompaktik sa mi nechce davat, takze pockam a uvidim ci bude v dobrej cene na bazare : xz-1, s95, ex-1 . Keby bolo nejake priame porovnanie tychto troch aparatov, to by bolo najlepsie, asi by som nasiel jasneho vitaza, no nic podobne som nenasiel.
najdi si na dpreview.com recenziu(napr) XZ-1..chod na zaverecnu kapitolu conclusion a dole v zhrnuti si zapni ten cudlik "compare to" a cez "add" si pridaj S95 a EX1(tam sa vola TL500)..kurzorom prechadzaj po jednotlivych fotakoch a ono ti to velmi prehladne porovna..by me z toho najhorsie vychadza ten samsung..a je to fotoaparat na ktory som pocul/cital(dokonca aj tu na ephoto-problemy s asymetrickou vinetaciou) najviac staznosti..predsalen aj ked samsung ruluje v mnohych oblastiach,nema take skusenosti s fotooblastou ako olympus alebo canon/nikon..
 
Paulie
2013-01-07 21:42:00+01
príspevok od: hatamrc
Jasne nechcem to uponahlat, 300euro za novy kompaktik sa mi nechce davat, takze pockam a uvidim ci bude v dobrej cene na bazare : xz-1, s95, ex-1 . Keby bolo nejake priame porovnanie tychto troch aparatov, to by bolo najlepsie, asi by som nasiel jasneho vitaza, no nic podobne som nenasiel.
napr. 1
http://www.fotoradce.cz/produkty-porovnani.php?polozka1=2625&polozka2=2554&polozka3=2508&pocet=3&skript=&produkt=fotaky

napr. 2
http://www.dxomark.com/index.php/Cameras/Compare-Camera-Sensors/Compare-cameras-side-by-side/%28appareil1%29/688|0/%28brand%29/Olympus/%28appareil2%29/667|0/%28brand2%29/Canon/%28appareil3%29/666|0/%28brand3%29/Samsung
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()