Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Slnko, dlhe uzavierky, caste fotenie

Robertoo
Robertoo 2012-10-04 03:31:40+02
Chcem sa opytat co je pravdy na tom ze nasledujuce veci rapidne znizuju zivotnost v tomto pripade CCD senzoru v digitalnych kompaktoch. Ci caste fotenie (sekvencny rezim, time-lapse) prehrieva senzora taktiez aj dlhe uzavierky 30-60s., a ked je objektiv fotoaparatu vystaveny slnku. Mam Panasonic Lumix DMC-FZ48 . Ak je to tak ma s tym niekto nejaku skusenost ?
 
Bobo2sk
2012-10-05 13:32:11+02
príspevok od: S3030150
skusim pridat nejaku "mudrost", aj ked celkom dobre nerozumiem o co tu ide

- kazdy cvak ubera na zivotnosti kazdeho fotoaparatu rovnako ako kazdy najazdeny kilometer na aute (fotoaparat ma fotit, auto jazdit. ak sa nechces dozit jeho zivotnosti, daj si ho zamrazit, pretoze vsetko ma svoju zivotnost).
- objektivu vystavenemu na slnku sa moze stat to, ze plast, ktory drzi skla objektivu pokope, sa roztopi.
- pri CCD snimacoch sa stavalo, ze sa objavili cervene/fialove miesta na fotke, obzvlast pri velkej citlivosti a dlhom case. to co sa tu spomenulo ako dlhy cas (30/60s) za dlhy nepovazujem. dlhy cas je 30 minut (ale nerozumiem celkom dobre funkcii video, ktora pouziva rovnaky senzor ako funkcia fotoaparatu.

podla mna, akonahle ma fotoaparat video a nema obmedzeny cas jednej suvislej nahravky, nevidim dovod preco sa zaoberat prehrievanim senzora.
Aj na CMOS hot pixels existuju. Ale nieje problem ich odstranit a nieje to nic pre co by som zatial padal na rit.

ad2. Ver tomu,ze aj pri 30 sek najme na nesich cipoch sa hotpixels objavia. Dokonca na prastaruckom A70 sa prve hot objavovali uz po 15sek expo.

Ale inac... uplny suhlas! Fotak som si nekupoval na to,aby lezal na policke. Ked oddide, budem smutny,ale nic s tym nespravim. Fotak je na fotenie
 
keko
2012-10-05 13:40:02+02
príspevok od: Bobo2sk
Aj na CMOS hot pixels existuju. Ale nieje problem ich odstranit a nieje to nic pre co by som zatial padal na rit.

ad2. Ver tomu,ze aj pri 30 sek najme na nesich cipoch sa hotpixels objavia. Dokonca na prastaruckom A70 sa prve hot objavovali uz po 15sek expo.

Ale inac... uplny suhlas! Fotak som si nekupoval na to,aby lezal na policke. Ked oddide, budem smutny,ale nic s tym nespravim. Fotak je na fotenie
Ja si kupujem Flexaretky na policku. Mam ich hodne. Su tam pre okrasu, niezeby nevydrzali expoziciu do slnka povedzme aj 2 mesiace. Co dvea mesiace ...
 
transporti686
2012-10-05 13:44:06+02
príspevok od: keko
Ja si kupujem Flexaretky na policku. Mam ich hodne. Su tam pre okrasu, niezeby nevydrzali expoziciu do slnka povedzme aj 2 mesiace. Co dvea mesiace ...
zajtra idem na foto Slovakia, budeš v ajpárku? dáme presso? alebo aj nedeľu
 
keko
2012-10-05 13:52:19+02
príspevok od: transporti686
zajtra idem na foto Slovakia, budeš v ajpárku? dáme presso? alebo aj nedeľu
Dame presso, ale v sobotu betonujem. Takze v nedelu
Dones nejake hotpixely
 
transporti686
2012-10-05 14:08:03+02
príspevok od: keko
Dame presso, ale v sobotu betonujem. Takze v nedelu
Dones nejake hotpixely
to myslíš, že potom betónovaní pôjdeš v nedeľu do roboty? ale dobre nedeľa

že hotpixely, ti môžem doniesť akurát Dmax na negatíve, nechám v sobotu posvietiť pol dňa na film proti slnku, budeme potom obzerať aké sú tam detaily
 
S3030150
2012-10-05 14:08:52+02
príspevok od: Bobo2sk
Aj na CMOS hot pixels existuju. Ale nieje problem ich odstranit a nieje to nic pre co by som zatial padal na rit.

ad2. Ver tomu,ze aj pri 30 sek najme na nesich cipoch sa hotpixels objavia. Dokonca na prastaruckom A70 sa prve hot objavovali uz po 15sek expo.

Ale inac... uplny suhlas! Fotak som si nekupoval na to,aby lezal na policke. Ked oddide, budem smutny,ale nic s tym nespravim. Fotak je na fotenie
ja som nepisal o hot pixeloch. pisal som o tom, ze sa pri dlhej expozicii "zohrieval senzor".
tu je o tom popisane: http://darkerview.com/CCDProblems/ampglow.php

ale neni to nic strasne, urcite sa to netyka 60s expozicie
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()