Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Fujifim FinePix HS30EXR a funkcia BULB

misenkoo1
2013-12-27 22:37:41+01
Dobry den,chcem sa spytat,ak tento ultrzoom nema funkciu BULB a na internete som nasiel radiovu dialkovu spust,ktora tuto funkciu ma a tento fotoaparat je medzi podporovanymi, nevedel by mi niekto poradit,ci mi to bude fungovat....keby to predavali v kamennom obchode,tak nieje problem,ale takto to nemam ako vyskusat...je to tato dialkova spust : http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/productdetail/oc/4185/product/dialkove-ovladanie-pre-fujifilm.xhtml

za rady vopred dakujem
 
tomis.ales
2013-12-28 13:33:26+01
Podla mna nie. Nema bulb a ziadny radioodpalovac toto za fotak nedokaze.
 
tomis.ales
2013-12-28 13:43:24+01
Ale aby som to osvetlil.
Bulb sa aktivuje v menu fotaku a ak tuto funkciu fotak nema, nemozes ju suplovat dialkovym. To iba nahradzuje prst na spusti.
Mozno by pomohol novy firmware. Ze by ju tam pridali. Tato funkcia totiz nevyzaduje nic , co by vo fotaku nebolo.
 
misenkoo1
2013-12-28 14:05:32+01
Ďakujem za radu , tiež mám pochybnosti, ale za 30€ ho kúpim a vyskúšam , keď nič iné, aspoň to bude pohodlnejšie ako ta káblová čo používam a hodí sa na fotenie napr . vtákov keď môžem byť vzdialený od fotoaparátu a nerušiť ich....
 
misenkoo1
2014-01-03 10:56:30+01
Tak ten BULB nefunguje ,ale aj tak to bola dobra kupa,to pohodlie ovladania neobmedzujuce dlzkou kabla stalo za tie €..
 
misenkoo1
2014-01-03 11:05:27+01
príspevok od: tomis.ales
Ale aby som to osvetlil.
Bulb sa aktivuje v menu fotaku a ak tuto funkciu fotak nema, nemozes ju suplovat dialkovym. To iba nahradzuje prst na spusti.
Mozno by pomohol novy firmware. Ze by ju tam pridali. Tato funkcia totiz nevyzaduje nic , co by vo fotaku nebolo.
Ak som to spravne pochopil,sikovny cloviecik by to vedel docielit prepisanim toho spravneho suboru vo fw.? ...ako sme si trebars na starom Symbiane (nokia smartphon) kde bolo vyrobcom nastavene video 25 snimkov/s zmenili na 30snimkov/s...vdaka za napad,to ma nenapadlo ...idem stiahnut fw a skusit s tym daco pospekulovat
 
tomis.ales
2014-01-04 23:11:26+01
príspevok od: misenkoo1
Ak som to spravne pochopil,sikovny cloviecik by to vedel docielit prepisanim toho spravneho suboru vo fw.? ...ako sme si trebars na starom Symbiane (nokia smartphon) kde bolo vyrobcom nastavene video 25 snimkov/s zmenili na 30snimkov/s...vdaka za napad,to ma nenapadlo ...idem stiahnut fw a skusit s tym daco pospekulovat
Tak to som nevedel ze sa dalo Ale v podstate je to dost podobny problem Fotaku nebrani nic fyzicke aby dokazal BULB. Asi tomu zabranili z predpokladu, ze by sa mohol cip prehriat, to je asi jediny dovod preco to tam neni. Ale mozno dovod je urobit vycsi rozdiel medzi tymto a drahsim modelom
Mam tiez taky podobny priklad.
Nikon D700 ma iba 5 frejmov za sekundu. S battery gripom a speci megabateriou alebo 8x AA tuzkovymi ma 8 frejmov. Da sa to ojebkat (urobil som) v menu nastavenim nejakych parametrov a fotak foti 8/sec aj s obyc bateriou.
Takze ak sa vies pohrat, hraj sa a daj vedet
 
misenkoo1
2014-01-08 18:50:16+01
Aj by som sa pohral,ale neviem co je to za subor,ma to koncovku DAT a to je moc vseobecne.Skusal som to prehodit do beznych textovych suborov( txt.,csv.......)ale nezobrazuje to korektne.Takze sa na to asi vykaslem,a hlavne ked si spomenul to s cipom Aj tak uz tento rok pojdem do zrkadlovky,len co nasetrim € a tento si necham na biketuristiku
Vcera som bol vecer fotit na hrade a dal som sa tam do reci s jednyym chlapkom co mal Canon D600 a urobili sme porovnavaciu fotku cez moj stativ a ked som si ich pozrel doma na PC tak to ma presvedcilo Moj ultrzoom robi pekne fotky ale po zväcseni v PC sa nechytal na tu zrkadlovku co sa tyka ostrosti a sumu.Ten chlapik bol zas prekvapeny co dokaze ten moj na max.zoom.Odfotil som mu "UFO" na Novom moste.Bolo to uz za sera a ked videl ze sa daju v pohode vidiet stoly s obrusmi na tej fotke,tak vazne cumel Dam ju sem pre porovnanie.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()