Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Zivotnost fotoaparatu - kompakt

petrarohacova
2015-07-04 00:31:12+02
Dobry den. Chcela by som vas poprosit o nazor, alebo lepsie, odbornu odpoved.
Aku zivotnost ma kompaktny fotoaparat? Nemyslim tym zivotnost materialov, tela, gripu, objektivu, ale zivotnost senzoru (bez kvalitativnej degradacie/ a ''uzavierky'', ktora je tu riesena elektronicky / dufam, ze som to dobre nazvala.
Viem, ako to funguje u zrkadloviek, ci uz filmovych, alebo digitalnych, kde zavierka ma zivotnost do bodu opotrebenia materialu. Bezne sa teda udava priblizny pocet cyklov. Ale ako je to u elektroniky?
Dakujem za obsaznu odpoved
 
bear
- moderator
2015-07-04 07:54:03+02
Ak su pouzite kvalitne komponenty, tak elektronika vydrzi desiatky rokov pri spravnom skladovani a udrzbe, ale:
- teplota a vlhkost sposobuje pomalu koroziu
- v kompaktoch sa casto pokazi mechanika vysuvacieho objektivu
- elektronicka uzavierka sa nezoderie, ale sum na senzore sa casom mierne zvysuje
 
North510
2015-07-04 14:22:53+02
Ja mam svoj kompakt Sony DSC W130 už 9 rokov, teraz s nim fotím pomenej ale stále plne funkčný bez akýchkoľvek problémov, a že si toho somnou prešiel. Rodičia maju asi 15 ročný Sony ktorý už nepouživajú - kúpili dalsi ktorý spoľahlivo slúži už asi 5 rokov. Osobne výborné skúsenosti so Sony kompaktami.
 
Roman Point
2015-07-04 19:32:00+02
Ja mám niekde v skrinke ešte DSC-W350 stále plne funkčný už asi od 2008meho ale zdá sa mi že začal strašne sumiet. 90% fotiek je nepoužiteľných
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()