Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Výber vhodného kompaktu na cestovanie

Baško
2016-05-20 21:07:47+02
Dobrý deň.
Hneď na úvod by som chcel oznámiť, že fotografovaniu/ točeniu videí absolútne nerozumiem a som úplný začiatočník.
V lete plánujem cestovať a svoje cesty si chcem kvalitne zdokumentovať. Nakoľko som začiatočník a chcem investovať do dobrého produktu vás prosím o radu. Moje požiadavky sú asi takéto. Cenová hranica je cca 550eur. Mal by to byť kompakt, ktorý dokáže robiť kvalitne fotky ale taktiež aj kvalitne video. Primárna je kvalita videa, nakoľko plánujem dokumentovať hlavne v podobe videa ale fotografia musí byť taktiež kvalitná. Viem, že na video slúži kamera, no myslím si, že kamera nerobí kvalitné foto. (možno sa mýlim) Plusom by bol výmenný objektív. Viem, že asi chcem veľa muziky za málo peňazí.
Ak tu podobná téma už bola riešená, tak sa ospravedlňujem no nenašiel som ju.
Za radu vopred ďakujem a ak som vás obral o čas tak sa ospravedlňujem.
 
blahoslav J B Art
2016-05-20 21:26:03+02
príspevok od: Baško
Dobrý deň.
Hneď na úvod by som chcel oznámiť, že fotografovaniu/ točeniu videí absolútne nerozumiem a som úplný začiatočník.
V lete plánujem cestovať a svoje cesty si chcem kvalitne zdokumentovať. Nakoľko som začiatočník a chcem investovať do dobrého produktu vás prosím o radu. Moje požiadavky sú asi takéto. Cenová hranica je cca 550eur. Mal by to byť kompakt, ktorý dokáže robiť kvalitne fotky ale taktiež aj kvalitne video. Primárna je kvalita videa, nakoľko plánujem dokumentovať hlavne v podobe videa ale fotografia musí byť taktiež kvalitná. Viem, že na video slúži kamera, no myslím si, že kamera nerobí kvalitné foto. (možno sa mýlim) Plusom by bol výmenný objektív. Viem, že asi chcem veľa muziky za málo peňazí.
Ak tu podobná téma už bola riešená, tak sa ospravedlňujem no nenašiel som ju.
Za radu vopred ďakujem a ak som vás obral o čas tak sa ospravedlňujem.
http://www.digimanie.cz/doporucene-fotoaparaty-2016/6402
 
zvonec
2016-05-20 22:23:07+02
príspevok od: Baško
Dobrý deň.
Hneď na úvod by som chcel oznámiť, že fotografovaniu/ točeniu videí absolútne nerozumiem a som úplný začiatočník.
V lete plánujem cestovať a svoje cesty si chcem kvalitne zdokumentovať. Nakoľko som začiatočník a chcem investovať do dobrého produktu vás prosím o radu. Moje požiadavky sú asi takéto. Cenová hranica je cca 550eur. Mal by to byť kompakt, ktorý dokáže robiť kvalitne fotky ale taktiež aj kvalitne video. Primárna je kvalita videa, nakoľko plánujem dokumentovať hlavne v podobe videa ale fotografia musí byť taktiež kvalitná. Viem, že na video slúži kamera, no myslím si, že kamera nerobí kvalitné foto. (možno sa mýlim) Plusom by bol výmenný objektív. Viem, že asi chcem veľa muziky za málo peňazí.
Ak tu podobná téma už bola riešená, tak sa ospravedlňujem no nenašiel som ju.
Za radu vopred ďakujem a ak som vás obral o čas tak sa ospravedlňujem.
Pri cenovej kategorii do 550 EUR bude ten fotoaparat kompromis. Cize tie tvoje poziadavky, ktore si dal, nie je mozne zohnat do 550 EUR. Snaz sa pocitat recenzie, Blahoslav ti dal velmi dobry link. a treba si ohmatat aj tie jednotlive kompakty. Darmo budes mat LX100 ked nebudes mat vyklopny display. Sice budes mat 4K video, ale sa ti bude zle natacat, pretoze vyklopny display je imho dost podstatny..... Takisto darmo budes mat vyklopny display Canon G7X Mark II ked si povies ze 4K Video je pre teba nutnost. Vysoko rychlostne video ma napriklad az Sony RX100 Mark IV ale to je okolo 1000 EUR. Sony RX100 Mark III je overeny kvalitny stroj, ale zase nema touch screen, nema grip atd.... Cize kombinacii na mrte... Ci ako sa to slovensky spisovne pise....

Treba si ujasnit, ze co potrebujes, To musis urobit ty sam, Na ephoto je X uzivatelov, takze dostanes X dobrych rad...

Tema je X preberana, nechce sa mi tu zase davat linky, predpokladam, ze stranku uja Googla poznas, Cize nastudovat si, ze z coho vyberas, co potrebujes, a zobrat si do ruky tie fotoaparaty, aby ti aj trocha ergnomicky sedeli, nastudovat si zakladne parametre a potom vyberat.

Ked sa nebudes vediet rozhodnut, tak daj tych 500 EUR ujovi Timovi Cookovi, a budes mat po probleme...
 
Baško
2016-05-21 08:33:15+02
príspevok od: zvonec
Pri cenovej kategorii do 550 EUR bude ten fotoaparat kompromis. Cize tie tvoje poziadavky, ktore si dal, nie je mozne zohnat do 550 EUR. Snaz sa pocitat recenzie, Blahoslav ti dal velmi dobry link. a treba si ohmatat aj tie jednotlive kompakty. Darmo budes mat LX100 ked nebudes mat vyklopny display. Sice budes mat 4K video, ale sa ti bude zle natacat, pretoze vyklopny display je imho dost podstatny..... Takisto darmo budes mat vyklopny display Canon G7X Mark II ked si povies ze 4K Video je pre teba nutnost. Vysoko rychlostne video ma napriklad az Sony RX100 Mark IV ale to je okolo 1000 EUR. Sony RX100 Mark III je overeny kvalitny stroj, ale zase nema touch screen, nema grip atd.... Cize kombinacii na mrte... Ci ako sa to slovensky spisovne pise....

Treba si ujasnit, ze co potrebujes, To musis urobit ty sam, Na ephoto je X uzivatelov, takze dostanes X dobrych rad...

Tema je X preberana, nechce sa mi tu zase davat linky, predpokladam, ze stranku uja Googla poznas, Cize nastudovat si, ze z coho vyberas, co potrebujes, a zobrat si do ruky tie fotoaparaty, aby ti aj trocha ergnomicky sedeli, nastudovat si zakladne parametre a potom vyberat.

Ked sa nebudes vediet rozhodnut, tak daj tych 500 EUR ujovi Timovi Cookovi, a budes mat po probleme...
Po prečítaní príspevku, ktorý poslal blahoslav ale i iných článkov a recenzii mi padol do oka Canon G7X a SONY DSCRX100M2. Viem, že to nie je najlepšie ale myslím si, že v mojom cenovom rozpočte a na začiatok to stačí. Teraz sa už len rozhodnúť ktorý kúpim...
 
zvonec
2016-05-21 10:51:53+02
príspevok od: Baško
Po prečítaní príspevku, ktorý poslal blahoslav ale i iných článkov a recenzii mi padol do oka Canon G7X a SONY DSCRX100M2. Viem, že to nie je najlepšie ale myslím si, že v mojom cenovom rozpočte a na začiatok to stačí. Teraz sa už len rozhodnúť ktorý kúpim...
Rozumne rozhodnutie, dobry vyber. Senzory maju rovnake...

Ak by si smeroval k rozhodnutiu, ze to bude nakoniec Canon, tak velmi odporucam na zaklade osobnej skusenosti s G7 X doplatit si na novu verziu Mark II.
24 rozdielov mas pekne popisanych tuto:
http://asklens.com/2016/03/25-improvements-of-the-canon-g7x-mark-ii/
 
Baško
2016-05-21 15:43:01+02
príspevok od: zvonec
Rozumne rozhodnutie, dobry vyber. Senzory maju rovnake...

Ak by si smeroval k rozhodnutiu, ze to bude nakoniec Canon, tak velmi odporucam na zaklade osobnej skusenosti s G7 X doplatit si na novu verziu Mark II.
24 rozdielov mas pekne popisanych tuto:
http://asklens.com/2016/03/25-improvements-of-the-canon-g7x-mark-ii/
Asi pôjdem do G7X pretože G7X Mark II je vysoko nad moju cenovú hranicu. No časom ak ma to bude baviť možno zainvestujem do niečoho lepšieho/ drahšieho.
 
fatality
2016-05-21 20:04:52+02
príspevok od: Baško
Asi pôjdem do G7X pretože G7X Mark II je vysoko nad moju cenovú hranicu. No časom ak ma to bude baviť možno zainvestujem do niečoho lepšieho/ drahšieho.
ako majitel G7X dam par postrehov..
+sy : vyborne vysoke ISO a opticka kvalita nad 35mm,vyklopny a dotykovy display,pekne Canon farby,kvalitny OOC jpg,slusne video..
-sy : maksi do 35mm,najma na 24mm,horsie ostrenie v sere,niekedy sa vobec nechyti,slabe makro,pomaly v raw alebo raw+jpg mode,slaba vydrz baterky..
 
Baško
2016-05-21 21:02:13+02
Ďakujem vám za rady...
 
zvonec
2016-05-21 22:00:32+02
príspevok od: Baško
Asi pôjdem do G7X pretože G7X Mark II je vysoko nad moju cenovú hranicu. No časom ak ma to bude baviť možno zainvestujem do niečoho lepšieho/ drahšieho.
hmm tvoje rozhodnutie... na zaciatku si spominal 550 EUR
Mark II 630 EUR
http://digitalne-fotoaparaty.heureka.sk/canon-powershot-g7-x-mark-ii/
Mark I 500 EUR
http://digitalne-fotoaparaty.heureka.sk/canon-powershot-g7-x/

Pokial si nechces doplacat na mark II tak si aspon over, ze ci ti nebude vadit absencia gripu... Skus si porovnat oba kompakty, a az potom sa definiitivne rozhoni...
 
fatality
2016-05-22 10:53:33+02
príspevok od: Baško
Ďakujem vám za rady...
inak..do 550.- mozes mat aj velmi slusny mirorless od sony,olympus,fuji alebo panasonic..s vymennym objektivom..napriklad sony a5100,6000..fuji X-A2..atd..
 
Baško
2016-05-22 21:50:04+02
Viem, že som hovoril iba do 550eur ale Panasonic LUMIX DMC-G7 neni vhodný na moje požiadavky? Pozeral som veľa videi a podla mojho laickeho oka robi velmi pekne video. Cital som viac recenzii a celkom sa mi zapacil.
 
zvonec
2016-05-22 23:56:40+02
príspevok od: Baško
Viem, že som hovoril iba do 550eur ale Panasonic LUMIX DMC-G7 neni vhodný na moje požiadavky? Pozeral som veľa videi a podla mojho laickeho oka robi velmi pekne video. Cital som viac recenzii a celkom sa mi zapacil.
V pohode by mal byt, zalezi len na tebe akou cestou sa rozhodnes ist. Treba si ujasnit, ze co je priorita, atd..
Ten panasonic je M43 system, je to standard, ktory razi Pana a Olympus, potom mas Fuji so svojim X-Trans Mirrorlessom, a potom APS klasika, kde sa relativne velkostne zmesti Canon 100D.
Pre lepsi predstavivost skus sa pohrat so strankou:
http://j.mp/1XKXL27
 
fatality
2016-05-23 10:50:05+02
príspevok od: Baško
Viem, že som hovoril iba do 550eur ale Panasonic LUMIX DMC-G7 neni vhodný na moje požiadavky? Pozeral som veľa videi a podla mojho laickeho oka robi velmi pekne video. Cital som viac recenzii a celkom sa mi zapacil.
G7 je dobry fotak,len uz nie zrovna "kompaktovych" rozmerov..od Panasonicu by som ale skor isiel do GX7..
 
fotorado
2016-06-02 20:32:02+02
Ahojte, nechcem zakladať novú tému aj tak to tu už bolo 100x omieľané. Chcem si kúpiť lepší kompakt na fotografovanie prírody počas tažších túr (vytiahnuť z vrecka, cvaknuť a šliapať ďalej) keď sa mi nechce vláčiť zrkadlovku a objektívy.

Neviem sa rozhodnúť medzi týmito modelmi:

Panasonic LX100
Panasonic TZ100
Sony RX100 III
Canon G7 X Mark II

Vďaka za radu
 
zvonec
2016-06-02 21:59:19+02
príspevok od: fotorado
Ahojte, nechcem zakladať novú tému aj tak to tu už bolo 100x omieľané. Chcem si kúpiť lepší kompakt na fotografovanie prírody počas tažších túr (vytiahnuť z vrecka, cvaknuť a šliapať ďalej) keď sa mi nechce vláčiť zrkadlovku a objektívy.

Neviem sa rozhodnúť medzi týmito modelmi:

Panasonic LX100
Panasonic TZ100
Sony RX100 III
Canon G7 X Mark II

Vďaka za radu
Do obchodu treba ist, ktory lepsie padne do ruky, s ktorym sa bude lepsie fotit, ten treba kupit. Kazdy ma svoje +/- cize zavisi od tvojich preferencii...
http://j.mp/1X1fO4F



(G7 X marek 2)
 
fotorado
2016-06-03 00:30:58+02
príspevok od: zvonec
Do obchodu treba ist, ktory lepsie padne do ruky, s ktorym sa bude lepsie fotit, ten treba kupit. Kazdy ma svoje +/- cize zavisi od tvojich preferencii...
http://j.mp/1X1fO4F



(G7 X marek 2)
To moze byt kusok problem. Neverim ze v nejaakej predajni v okoli Martina a Ziliny najdem vsetky fotaky k dispozicii. Ale za link dakujem super nastroj!
 
PT2412
2016-06-03 10:54:43+02
príspevok od: fotorado
Ahojte, nechcem zakladať novú tému aj tak to tu už bolo 100x omieľané. Chcem si kúpiť lepší kompakt na fotografovanie prírody počas tažších túr (vytiahnuť z vrecka, cvaknuť a šliapať ďalej) keď sa mi nechce vláčiť zrkadlovku a objektívy.

Neviem sa rozhodnúť medzi týmito modelmi:

Panasonic LX100
Panasonic TZ100
Sony RX100 III
Canon G7 X Mark II

Vďaka za radu
Ahoj, presne rovnaku otazku som riesil pred pol rokom. U mna vyhral Panasonic LX100. Paradne foti, skvely design a nataca super video.
 
sharkyyy
2016-06-03 11:39:11+02
Podla tvojich poziadavak by som siel do panasonicu gx7, je trochu inde ako canon, skvely stroj. Cena je uz vsak na hranici tvojho rozpoctu.
 
fotorado
2016-06-03 12:51:03+02
príspevok od: sharkyyy
Podla tvojich poziadavak by som siel do panasonicu gx7, je trochu inde ako canon, skvely stroj. Cena je uz vsak na hranici tvojho rozpoctu.
Hmm práve som nechcel nič kde treba meniť objektív. A asi by mi to s objektívom ani nevošlo do vrecka Ale kvalitou je to určite inde ako tie kompakty. Ale na kvalitu mam zrkadlovku...
 
seifi
2016-06-04 16:36:02+02
G7X so 14-42 je v ProLaike za 489; ja som zobral G7X za 299 a dokúpil som objektív 12-32 spoza hraníc za 190,- , kedže PeoLaika nemala G7X v sete s 12-32; spokojný som, je to relatívne skladné; alebo si zober LX7 z bazáru, to je šikovný kopakt s malým čipom, ale dobrou ohniskovou vzdialenosťou 24-90 a clonou 1,4-2,2; a to nemá myslím žiaden kompakt
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()