Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Aký kompakt pre postarších na rodinné akcie a výlety?

haklo
2017-10-04 20:16:06+02
Dobrý deň,
prosím o pomoc pri výbere kompaktu pre skorodôchodcov .
Cenový strop som dostal 130€.
Samozrejmosťou by mala byť čo najjednoduchšia obsluha.
Používať sa bude na nejaké rodinné oslavy, výlety, fotenie vnúčika.
Viem, že v tejto kategórií je veľa možností výberu, ale nakoľko som sám príliš málo znalý, budem rád, ak niekto poradí najlepšiu alternatívu v tejto cenovej hladine. Nechcem kúpiť blbosť
Ďakujem, haklo
 
seifi
2017-10-04 22:12:24+02
Olympus XZ1, myslím, že to je to, čo by bolo pre tvoje účely OK
kúpil som ho dcére, ktorá nim nefotila vôbec; na bazari je cca za 150,- predám za 100; aj s kartou a púzdrom;
 
haklo
2017-10-04 22:24:19+02
Keby to bolo pre mňa, neváham. Ale tu je to ešte trošku zložitejšie. Ide o to, že dotyční dostali nejakú poukážku na nákup v Alze a niečo sú ochotní doplatiť, z toho vznikol strop 130€. No a aj problém, že treba niečo vybrať z Alzy......inak to som mohol hneď v úvode napísať, sorry.
 
PeCh
2017-10-04 22:59:47+02
V tejto cenovej kategórii je to jedno. Všetko budo fotiť ako lepší mobil, len to bude mať zoom. A možno top mobily budú fotiť ešte lepšie. Preto tu by som tie peniaze investoval radšej do lepšieho mobilu. A ak vyslovene chceš kúpiť foťák, tak pri rovnakej generácií a kategórii platí čím menej megapixelov a čím menší zoom, tým lepšie. Spomínaný Oly XZ1/XZ2 boli výborné kompakty. Dnes ich už prekonali 1" kompakty (Sony RX100, Canon G7X...) ale stále sú cenou vysoko nad tvoj limit. Z iných dostupnejších boli dobré Panasoniky rady LX, Fuji X10/X20/X30. Kolegovci určite doplnia aj iné značky.
 
fatality
2017-10-04 23:21:25+02
príspevok od: haklo
Keby to bolo pre mňa, neváham. Ale tu je to ešte trošku zložitejšie. Ide o to, že dotyční dostali nejakú poukážku na nákup v Alze a niečo sú ochotní doplatiť, z toho vznikol strop 130€. No a aj problém, že treba niečo vybrať z Alzy......inak to som mohol hneď v úvode napísať, sorry.
fu..no do 200 je to vseobecne bieda..a do 130 uplna..jediny z tych alzackych kompaktov do 130,co ma aspon cmos snimac,je https://www.alza.sk/canon-ixus-185-cerny-essential-kit-d5074308.htm
ale aj tak to ziaden zazrak nebude..vsetky maju nizku svetelnost,male ccd snimace,vela mpx,vela zoom..☺..
mnohe mobily dnes fotia rovnako alebo lepsie..
 
haklo
2017-10-05 17:18:20+02
O.K. ďakujem, skúsim to asi s tým Ixusom.
Ak by mal ešte niekto iný názor v rámci ponuky na Alze, rád si prečítam, nakoľko mám ešte chvílku čas, kým kúpim ten prístroj
 
martin66
2017-10-09 14:42:32+02
Nakoľko si myslím že postarší ľudia potrebujú hlavne jednoduché ovládanie a pre nich argument že nejaký smartfón za 250 eur fotí rovnako dobre je úplne irelevantný, tak by som skúsil toto - https://www.alza.sk/kodak-friendlyzoom-fz152?dq=5111621?visited=1 jednoduchý, lacný, veľký displej, fotí veľmi slušne a dokáže nahrávať aj dostačujúce videá. Má aj celkom užitočné prednastavené módy, aby nemuseli všetko nastavovať sami pri rôznych podmienkach.
 
fatality
2017-10-11 20:19:07+02
príspevok od: martin66
Nakoľko si myslím že postarší ľudia potrebujú hlavne jednoduché ovládanie a pre nich argument že nejaký smartfón za 250 eur fotí rovnako dobre je úplne irelevantný, tak by som skúsil toto - https://www.alza.sk/kodak-friendlyzoom-fz152?dq=5111621?visited=1 jednoduchý, lacný, veľký displej, fotí veľmi slušne a dokáže nahrávať aj dostačujúce videá. Má aj celkom užitočné prednastavené módy, aby nemuseli všetko nastavovať sami pri rôznych podmienkach.
ccd snimac..
ten ixus ma tiez jednoduchu plnu automatiku a cmos snimac..
 
martin66
2017-10-12 09:24:48+02
oukej ja len dávam návh na foťák ktorý poznám a mysím že je na požadované účely vhodný pre starších ľudí by mohla byť ešte výhoda jeho konštrukcia, dobre sa drží v ruke, to by možno mohol byť trošku problém u toho ixusu čo sa tak pozerám na fotky, ale nedržal som ho v ruke takže neviem
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()