Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Poriadny kompakt

Godless
Godless 2011-05-25 00:03:45+02
Zdravim, chcel by som kupit digitalny fotoaparat, konkretnejsie kompakt, do zrkadloviek sa este necitim ist, ale chcem nieco viac ako fotak na rodinnu dovolenku. Fotenie ma bavi, ale pre zaciatok chcem nejaky ten lepsi kompakt, moze byt aj vecsich rozmerov, to mi neprekaza. Tiez uvazujem nad nejakym s velkym zoom-om, len neviem ci su fotaky typu superzoom kvalitne aj po stranke grafickej atd alebo je ich jedinou vyhodou uz spominany zoom a ostatok je zanedbany... Jednoducho chcem fotak, ktory sa da aj manualne nastavit, ale ma aj nejake automaticke rezimy. Tiez ma zaujima kolko megapixelov potrebujem, lebo som vela cital o tom ze az tak privela ich netreba, tak ak ni neporadite konkretny model, stacia aspon parametre ktore mam hladat. Cena okolo 300€ ale za kvalitu som ochotny priplatit. Tiez mi nemusite hovorit ze zrkadlovka je lepsia, ja to viem, ale do tych sfer zatial nesmerujem. Dakujem za odpovede a dufam ze si cim skor vyberiem a zacnem fotografovat.
 
Godless
2011-05-26 13:32:18+02
príspevok od: wayne
Vies, ked niekomu napises co chce pocut, este ta aj pochvali aky si fasa a mysli si o tebe len dobre veci Aj z ephota ma lepsi pocit potom a sa sem vracia a uci a ziskava vedomosti, vola kamaratov atd
ja dokazem cloveka ocenit aj ked mi da dobru radu, ktora mi sice nevyhovuje, ale vidim ze sa snazi mi pomoct, nie len ze mi povie co chcem pocut
 
wayne
2011-05-26 13:39:35+02
príspevok od: keko
Ale mas pravdu, islo len o to, ze mi to silne pripomina jednu spolocensku temu ... tak reku na odlahcenie.

Nech ziju zrkadlovky Ja ich mam asi 40.
Uctyhodna zbierka, no ja budem mat radsej jednu a 40 fotiek po byte urobenych tou jednou Teda... ak konecne bude moj vystup pouzitelny, co bdue dufam coskoro
 
wayne
2011-05-26 13:40:58+02
príspevok od: Godless
ja dokazem cloveka ocenit aj ked mi da dobru radu, ktora mi sice nevyhovuje, ale vidim ze sa snazi mi pomoct, nie len ze mi povie co chcem pocut
To je super, je tu vsak skupina ludi, ktorym to pomoze najviac, ak clovek tapa v neistote, je dobre mu podat ruku, horsie je, ak to ten clovek zneuziva, ale to je uz jeho problem Ale tvoj urcite nie
 
jozef1
2011-05-26 14:52:09+02
príspevok od: Godless
Vdaka, konecne seriozna odpoved a nie kopanie do nevedomeho
pozri si Samsung NX100, za podobnu cenu ako E-PL1 ale ma snimac ako zrkadlovka, co som videl v recenziach fotky su fakt dobre. Na ultrazomy sa vykasli, porovnaval som fotky s mojho stareho canonu S2IS (5mpix, 12krat zoom) a boli lepsie ako s tych 14 megapixelovych 30zoomovych akoze fotoaparatov. Skoro tak foti aj bratov mobil. To je len marketing. Velky zoom aj tak nevyuzijes alebo len velmi malo, lebo fotky z toho su take sedive a bez detailov. Pokial nejdes fotit zver a vtaky tak velky zoom nepotrebujes, a ak ano tak si kup zrkadlovku, lebo vystup s kompaktov je otras
 
wayne
2011-05-26 15:21:49+02
príspevok od: jozef1
pozri si Samsung NX100, za podobnu cenu ako E-PL1 ale ma snimac ako zrkadlovka, co som videl v recenziach fotky su fakt dobre. Na ultrazomy sa vykasli, porovnaval som fotky s mojho stareho canonu S2IS (5mpix, 12krat zoom) a boli lepsie ako s tych 14 megapixelovych 30zoomovych akoze fotoaparatov. Skoro tak foti aj bratov mobil. To je len marketing. Velky zoom aj tak nevyuzijes alebo len velmi malo, lebo fotky z toho su take sedive a bez detailov. Pokial nejdes fotit zver a vtaky tak velky zoom nepotrebujes, a ak ano tak si kup zrkadlovku, lebo vystup s kompaktov je otras
aj E-PL1 ma snimac ako zrkadlovka, aj ked len 4/3 zrkadlovka Okrem toho E-PL1 ma art filtre, blesk, je kusok mensi, ma ovela krajsi vystup v JPEGu, a nesmyka sa z ruky ako NX100. + E-PL1 ma stabilizovany snimac, kdezto NX100 ma sice cool i-funtion a relativne slusny objektiv, no f/5.6 bez stabilizatora na dlhom konci zoomu je trosku nefer..

To len tak na okraj, ze niekedy je lepsie disponovat faktami oboch stran, nie len kdesi som cosi pocul ze niekto povedal
 
Godless
2011-05-28 01:40:09+02
chcel by som apelovat na vsetkych co hned zavrhnu kompakt a rozhorcuju sa kvoli tomu ze sa tu vytvaraju nove a nove vlakna na temu kompaktu a ultrazoom-u...tiez chcem kompakt a skor ako som vytvoril tuto temu prehladal som nespocetne vela takmer identickych tem a poviem vam, ze nikto nieje schopny poradik cloveku aky kompakt si vybrat.....kazdeho nasmerujete na zrkadlovku, ano je lepsia, to je jasne, ale ked nechcem zatial zrkadlovku tak nechcem a to hovorim za viacerych, preco sa potom lamentujete ze su tie temy dokola, ked ani v jednej neporadite ziadny kompakt, iba zrkadlovku....chapete co myslim? tiez som vytvoril novu temu, identicku s ostatnymi, lebo nikde som odpoved nenasiel...nepytam sa ci je zrkadlovka lepsia (viem ze je), nepytam sa ci mam kupit kompakt alebo zrkadlovky, ale pytam sa aky kompakt je lepsi s pomedzi kompaktov, cize mimo zrkadloviek......preto je ta tema v oddeleni kompaktov a nie v oddeleni zrkadloviek, ked chcete radit aku zrkadlovku kupit, sledujte oddelenia zo srkadlovkami a nie ze ich vtlacate na miesto kde sa ludia pytaju na kompakty....neberte to v zlom, iba dokola citam aky kompakt vybrat a vzdy to skonci pri zrkadlovkach....dakujem
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-05-28 07:38:55+02
príspevok od: Godless
chcel by som apelovat na vsetkych co hned zavrhnu kompakt a rozhorcuju sa kvoli tomu ze sa tu vytvaraju nove a nove vlakna na temu kompaktu a ultrazoom-u...tiez chcem kompakt a skor ako som vytvoril tuto temu prehladal som nespocetne vela takmer identickych tem a poviem vam, ze nikto nieje schopny poradik cloveku aky kompakt si vybrat.....kazdeho nasmerujete na zrkadlovku, ano je lepsia, to je jasne, ale ked nechcem zatial zrkadlovku tak nechcem a to hovorim za viacerych, preco sa potom lamentujete ze su tie temy dokola, ked ani v jednej neporadite ziadny kompakt, iba zrkadlovku....chapete co myslim? tiez som vytvoril novu temu, identicku s ostatnymi, lebo nikde som odpoved nenasiel...nepytam sa ci je zrkadlovka lepsia (viem ze je), nepytam sa ci mam kupit kompakt alebo zrkadlovky, ale pytam sa aky kompakt je lepsi s pomedzi kompaktov, cize mimo zrkadloviek......preto je ta tema v oddeleni kompaktov a nie v oddeleni zrkadloviek, ked chcete radit aku zrkadlovku kupit, sledujte oddelenia zo srkadlovkami a nie ze ich vtlacate na miesto kde sa ludia pytaju na kompakty....neberte to v zlom, iba dokola citam aky kompakt vybrat a vzdy to skonci pri zrkadlovkach....dakujem
to mas tak,kazfy je tu posadnuty technikou a potavili si zrkadlovku na uroven bozstiev...asi nejaky nevyrovnany sexulany zivot ,cim vacsie zrkadlo a objektiv ,tym si vascina ludi citi sexualne pritazlivejsia pre druhe pohlavie,specialne muzi..dlhe sklo im nahradza ich kratky penis.
Ak si dobre vsimate tvorbu mnohych spickovych fotografov,zistite,ze fotia uz takmer iba mobilmi alebo malymi sikovnymi kompaktami,len sem tam ,na pracu ,vyuziju nejaku vasciu zrkadlovku.
 
b0baz
2011-05-28 09:33:03+02
príspevok od: istvic
to mas tak,kazfy je tu posadnuty technikou a potavili si zrkadlovku na uroven bozstiev...asi nejaky nevyrovnany sexulany zivot ,cim vacsie zrkadlo a objektiv ,tym si vascina ludi citi sexualne pritazlivejsia pre druhe pohlavie,specialne muzi..dlhe sklo im nahradza ich kratky penis.
Ak si dobre vsimate tvorbu mnohych spickovych fotografov,zistite,ze fotia uz takmer iba mobilmi alebo malymi sikovnymi kompaktami,len sem tam ,na pracu ,vyuziju nejaku vasciu zrkadlovku.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()