Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

pozna niekto nejakeho krajinkara, ktory foti kompaktom ????

jozkovicz
2011-10-07 19:23:59+02
Celkom by ma zaujimalo, ci nepoznate nejakych dobrych krajinkarov, ktori fotia kompaktom. Niekedy to nie je len o technike, ale aj o schopnosti tu krajinu vidiet a urcite sa najdu nejaki, ktori si skromne fotia kompaktom a pritom ich fotky zaujmu .. ak by ste vedeli aj o odkazoch na ich stranky, sup s nimi, potesilo by ma to a snad aj niekoho ineho .. dik
 
zolec
ocenenie redakciou 2011-10-07 19:32:41+02
Nemusis chodit daleko, ujo Strateny donedavna fotil kompaktom a velmi pozeratelne fotky vyrabal, staci si pozriet jeho starsie fotografie, myslim, ze aj exif uvadzal..
www.ephoto.sk/uzivatel/strateny/
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-10-07 19:35:36+02
http://www.roebuck.sk/2011/05/hrinova-infrared/

Canon PS G9 Infrared, ale ci je to dobry krajinkar neviem.
 
jozkovicz
2011-10-07 19:54:41+02
príspevok od: zolec
Nemusis chodit daleko, ujo Strateny donedavna fotil kompaktom a velmi pozeratelne fotky vyrabal, staci si pozriet jeho starsie fotografie, myslim, ze aj exif uvadzal..
www.ephoto.sk/uzivatel/strateny/
..ano viem, poznam, presiel som si vsetky jeho fotky v profile .. velmi sa mi pacia ...
 
peterXC
2011-10-07 19:55:14+02
http://goo.gl/38fmS
http://goo.gl/Bqdwf
 
jozkovicz
2011-10-07 19:59:58+02
príspevok od: Karol Srnec
http://www.roebuck.sk/2011/05/hrinova-infrared/

Canon PS G9 Infrared, ale ci je to dobry krajinkar neviem.
.. pekne veci tam mas .. infared je pre mna zalezitost nepoznana.. ale ma to nieco do seba ... inac, myslis, ze by bol taky kompakt vhodny na fotenie krajiniek, ale aj nejakych krajinnych detailov ? .. stale rozmyslam, co si kupit na cykloturistiku .. proste ist na bajku, nieco pekne vidiet, nejaky krajinny detail a cvaknut to .. ci si mam kupit nejaky top kompakt, alebo posporit a ist do penu a objktivu 14-150, alebo si kupit na svoj canon 400d nejaky ultrazoom .. napr zatracovany canon 18-200 .. na cykloturistiku chcem len jeden objektiv .. a este ma napada, ze teraz ten novy nikon system ma v ponuke ultrazoom, ale ta cena aj s telom je veeelmi vysoka .. aj ked som zvedavy na testy tychto fotakov .. dik
 
1970
2011-10-07 20:08:12+02
Napr. Marian Matta dlhu dobu fotieval s kompaktom napr.:

http://www.fotoaparat.cz/index.php?r=25&rp=145281&gal=photo
 
wayne
2011-10-07 20:11:28+02
Alebo taky mrco. Sice ho osobne nepoznam, ale to co pridaval z Olympusu XZ-1 vyzeralo celkom xvetu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-10-07 20:12:08+02
príspevok od: jozkovicz
.. pekne veci tam mas .. infared je pre mna zalezitost nepoznana.. ale ma to nieco do seba ... inac, myslis, ze by bol taky kompakt vhodny na fotenie krajiniek, ale aj nejakych krajinnych detailov ? .. stale rozmyslam, co si kupit na cykloturistiku .. proste ist na bajku, nieco pekne vidiet, nejaky krajinny detail a cvaknut to .. ci si mam kupit nejaky top kompakt, alebo posporit a ist do penu a objktivu 14-150, alebo si kupit na svoj canon 400d nejaky ultrazoom .. napr zatracovany canon 18-200 .. na cykloturistiku chcem len jeden objektiv .. a este ma napada, ze teraz ten novy nikon system ma v ponuke ultrazoom, ale ta cena aj s telom je veeelmi vysoka .. aj ked som zvedavy na testy tychto fotakov .. dik
Klasicka krajinarska fotografia je zaner, kde musi byt kvalita 100%-na. Preto je narocna na kvalitu optiky. Mozno budes s 18-200 spokojny, ale ja by som nebol. Kompakty, alebo skor ultrazoomy maju velku vyhodu vo velkej hlbke ostrosti, takze aj pri vyzoomovani nemusis vela clonit. V krajine je vyborne vyuzitelny teleobjektiv, preto si treba vyberat komakt aspon s 200 mm objektivom. Mal by vediet fotit do RAW (dolezite aj pri CB fotke). Kompakty maju mensi dynamicky rozsah. Tam kde s mojim NIkonom D300 vystacim so spracovanim v LR3, tam musis s kompaktom pouzit filter alebo HDR.

Keby som chcel nieco kompaktne na krajinu, asi by som isiel do niecoho ako Sony NEX-3 ci nejaky novy maly PEN.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-10-07 20:15:28+02
Na internete sa toho vela pri zmenseni strati. To mi potvrdi aj Strateny. Preto musim niekedy dohanat necnosti kompaktov fotenim do panorami, ktoru upravim a zmensim. Tak dosiahnem kvalitnejsi vysledok.
 
b.a.f.o.a.r.t.
2011-10-07 20:20:03+02
aj majster krajinkar steves foti kompaktom od sony
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-10-07 20:29:18+02
príspevok od: wayne
Alebo taky mrco. Sice ho osobne nepoznam, ale to co pridaval z Olympusu XZ-1 vyzeralo celkom xvetu.
bodaj bynie všat ko krásne kreslí...
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-10-07 20:32:19+02
príspevok od: jozkovicz
Celkom by ma zaujimalo, ci nepoznate nejakych dobrych krajinkarov, ktori fotia kompaktom. Niekedy to nie je len o technike, ale aj o schopnosti tu krajinu vidiet a urcite sa najdu nejaki, ktori si skromne fotia kompaktom a pritom ich fotky zaujmu .. ak by ste vedeli aj o odkazoch na ich stranky, sup s nimi, potesilo by ma to a snad aj niekoho ineho .. dik
krajina ako taká je dosť tvšeobecne echnický žáner, ak ju chceš fotiť viac výtvarne postačí dobrý kompakt s manuálnymi nastaveniami a do RAW - ale tie sú za cenu zrkadla už pomaly.

Ak komerčne alebo amatérsky a skôr technicky (ako 90% ephoťákov) tak zrkadlovka je nutnosť podľa mňa. A posledná vec je to o tvojej spokojnosti a náročnosti
 
jozkovicz
2011-10-07 20:56:15+02
príspevok od: Jozef Peniak
krajina ako taká je dosť tvšeobecne echnický žáner, ak ju chceš fotiť viac výtvarne postačí dobrý kompakt s manuálnymi nastaveniami a do RAW - ale tie sú za cenu zrkadla už pomaly.

Ak komerčne alebo amatérsky a skôr technicky (ako 90% ephoťákov) tak zrkadlovka je nutnosť podľa mňa. A posledná vec je to o tvojej spokojnosti a náročnosti
..chcem fotit popri cykloturistike .. vtedy clovek natrafi na vela peknych veci v krajine .. nemam nejake velke ambicie, len skor zachytit nieco z cesty na pamiatku ... plus nejake krajinne detaily .. no a potom by som si chcel z toho nechat vytlacit knihu fotiek, max format A4 .. ..
 
jozkovicz
2011-10-07 21:00:48+02
príspevok od: Karol Srnec
Klasicka krajinarska fotografia je zaner, kde musi byt kvalita 100%-na. Preto je narocna na kvalitu optiky. Mozno budes s 18-200 spokojny, ale ja by som nebol. Kompakty, alebo skor ultrazoomy maju velku vyhodu vo velkej hlbke ostrosti, takze aj pri vyzoomovani nemusis vela clonit. V krajine je vyborne vyuzitelny teleobjektiv, preto si treba vyberat komakt aspon s 200 mm objektivom. Mal by vediet fotit do RAW (dolezite aj pri CB fotke). Kompakty maju mensi dynamicky rozsah. Tam kde s mojim NIkonom D300 vystacim so spracovanim v LR3, tam musis s kompaktom pouzit filter alebo HDR.

Keby som chcel nieco kompaktne na krajinu, asi by som isiel do niecoho ako Sony NEX-3 ci nejaky novy maly PEN.
hej, mne sa ten pen tiez velmi pozdava .. len mi vadi, ze to nema zabudovany el. hladacik a externy je neskutocne drahy .. pockat rok, dva a bude sa to predavat v bazaroch, pripadne mozno oly pride so zabudovanym hladacikom v dalsej generacii penov, kedze konkurencia to uz ma .. canon 18-200 by bol teraz pre mna najlacnejsie riesenie, kebyze ho kupim v bazare a fotky z ciest chcem tlacit max na A4, tak snad pri takej velkosti by sa ta nizsia kvalita objektivu neprejavila .. ale kazdopadne dik za nazor, mam cas do jari, mozem premyslat a hladat informacie
 
Fatty
2011-10-07 21:56:23+02
príspevok od: Karol Srnec
http://www.roebuck.sk/2011/05/hrinova-infrared/

Canon PS G9 Infrared, ale ci je to dobry krajinkar neviem.
zaujali ma HDR fotografie kostola...ujo Karol, chcem sa opýtať, že aké nastavenie pre bracketing si použil v tomto fotení (aký rozsah +-EV)
díkes
 
lochnes
2011-10-07 22:08:31+02
mattaweb.com dlho som ho sledoval keď fotil s Canon PRO1 či ako sa ten kompakt volal...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-10-07 22:33:08+02
príspevok od: Fatty
zaujali ma HDR fotografie kostola...ujo Karol, chcem sa opýtať, že aké nastavenie pre bracketing si použil v tomto fotení (aký rozsah +-EV)
díkes
 
PeCh
2011-10-07 22:40:36+02
príspevok od: peterXC
http://goo.gl/38fmS
http://goo.gl/Bqdwf
Aký má zmysel používať skracovač namiesto priamej linky? Teda okrem toho, že ľudia nevedia, na čo klikajú? Či je to reklama, nejaká podvodná stránka alebo niečo užitočné?
 
peterXC
2011-10-07 23:40:42+02
príspevok od: PeCh
Aký má zmysel používať skracovač namiesto priamej linky? Teda okrem toho, že ľudia nevedia, na čo klikajú? Či je to reklama, nejaká podvodná stránka alebo niečo užitočné?
kedze tu praveze klikat nejde (okrem ephoto linkov), oznacim cely link a dam otvorit na novej karte, pri dlhych linkoch, najma ak sa lamu na viac riadkov, mi toto pride jednoduchsie...
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()