Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

pozna niekto nejakeho krajinkara, ktory foti kompaktom ????

jozkovicz
jozkovicz 2011-10-07 19:23:59+02
Celkom by ma zaujimalo, ci nepoznate nejakych dobrych krajinkarov, ktori fotia kompaktom. Niekedy to nie je len o technike, ale aj o schopnosti tu krajinu vidiet a urcite sa najdu nejaki, ktori si skromne fotia kompaktom a pritom ich fotky zaujmu .. ak by ste vedeli aj o odkazoch na ich stranky, sup s nimi, potesilo by ma to a snad aj niekoho ineho .. dik
 
mgeo
2011-10-08 08:59:22+02
príspevok od: jozkovicz
..chcem fotit popri cykloturistike .. vtedy clovek natrafi na vela peknych veci v krajine .. nemam nejake velke ambicie, len skor zachytit nieco z cesty na pamiatku ... plus nejake krajinne detaily .. no a potom by som si chcel z toho nechat vytlacit knihu fotiek, max format A4 .. ..
A dalsi cykloturista . Z mojich skusenosti viem, ze popri cykloturistike sa mi foti velmi zle. Napriklad, vzdy vlacim stativ so sebou, ale vzdy som lenivy ho aj pouzit a tak ani neviem naco ho taham. Ja na cykloturistike nemam cas na fotky, priklad je letna cyklotura Z Passau do Bratislavy.

Planoval som tu cestu na tyzden a mal to byt fotovylet, nakoniec som doniesol 37 fotiek. Jednoducho som zas len nahanal kilometre a 460 km som presiel za necele tri dni.
A v tomto vidim problem na cykloture, ze nieje cas. Potom vznikaju len take celkom bezne fotky ,ale ako pamiatka je aj to fajn
 
PeCh
2011-10-08 13:17:32+02
príspevok od: peterXC
kedze tu praveze klikat nejde (okrem ephoto linkov), oznacim cely link a dam otvorit na novej karte, pri dlhych linkoch, najma ak sa lamu na viac riadkov, mi toto pride jednoduchsie...
No mne tu idú klikať aj krátke aj dlhé linky. Ale bude to rozšíreniami (FastestChrome, Linkify). Príde mi to lepšie. A aj keby som mal tú linku manuálne kopírovať, tak radšej si skopírujem dlhú, pri ktorej viem, kam ide, ako krátku/skrytú (väčšinou zistím, že tam ani nechcem ísť).
 
peterXC
2011-10-08 14:28:59+02
príspevok od: PeCh
No mne tu idú klikať aj krátke aj dlhé linky. Ale bude to rozšíreniami (FastestChrome, Linkify). Príde mi to lepšie. A aj keby som mal tú linku manuálne kopírovať, tak radšej si skopírujem dlhú, pri ktorej viem, kam ide, ako krátku/skrytú (väčšinou zistím, že tam ani nechcem ísť).
vdaka za tipy na rozsirenia, konecne to tu funguje aj mne
 
jozkovicz
2011-10-08 17:05:14+02
príspevok od: mgeo
A dalsi cykloturista . Z mojich skusenosti viem, ze popri cykloturistike sa mi foti velmi zle. Napriklad, vzdy vlacim stativ so sebou, ale vzdy som lenivy ho aj pouzit a tak ani neviem naco ho taham. Ja na cykloturistike nemam cas na fotky, priklad je letna cyklotura Z Passau do Bratislavy.

Planoval som tu cestu na tyzden a mal to byt fotovylet, nakoniec som doniesol 37 fotiek. Jednoducho som zas len nahanal kilometre a 460 km som presiel za necele tri dni.
A v tomto vidim problem na cykloture, ze nieje cas. Potom vznikaju len take celkom bezne fotky ,ale ako pamiatka je aj to fajn
ano viem o com hovoris .. ja som tiez niekedy lenivy zastavit, ked som rozbehnuty .. ale u mna je to len predsa trosku ine .. tolko km by som za tri dni neurobil .. jazdim tak max 75 km na den .. takze len si urobit cas na nejaku tu fotku .. a popri tom, clovek aj trosku oddychne .. ale nieco na tom je, bud clovek ide fotit, alebo ide za svojim cielom a popri tom, ako dokument , nieco nafoti ..
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-10-09 11:30:00+02
príspevok od: zolec
Nemusis chodit daleko, ujo Strateny donedavna fotil kompaktom a velmi pozeratelne fotky vyrabal, staci si pozriet jeho starsie fotografie, myslim, ze aj exif uvadzal..
www.ephoto.sk/uzivatel/strateny/
Ja len dúfam, že pod termínom ujo si nemyslel starého uja...
Môj kompakt bol taký trochu lepší, bol to superzoom Nikon 8700, v dobe kúpy to bol asi prvý foťák na trhu s 8 MPx snímačom a stál viac, než moja zrkadlovka Nikon D300 kupovaná o tri roky neskôr. Navyše, fotil som do formátu RAW a pomocou predsádok sa dali k objektívu pripojiť širokoúhly aj tele objektív a boli to nielen kvalitné sklá, ale i objektív, žiadne malorozmerové prdítka...
Používam ho dodnes, najmä videovýstup (i keď nie HD), má celkom slušné výsledky...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-10-09 11:33:36+02
príspevok od: jozkovicz
..ano viem, poznam, presiel som si vsetky jeho fotky v profile .. velmi sa mi pacia ...
Pánečku... Ďakujem...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-10-09 11:37:12+02
príspevok od: Karol Srnec
Na internete sa toho vela pri zmenseni strati. To mi potvrdi aj Strateny. Preto musim niekedy dohanat necnosti kompaktov fotenim do panorami, ktoru upravim a zmensim. Tak dosiahnem kvalitnejsi vysledok.
Potvrdzujem... Fotenie s kompaktom a snaha po lepšom výsledku, tlačiteľnom i na väčší formát, ma však prinútila hľadať i iné cesty a tou sa mi zdalo byť čo najlepšie zvládnutie postprocesu... Ináč by sa mi toľko študovať a skúšať možno nechcelo...
 
Jozi Mačutek
2012-03-04 20:31:31+01
príspevok od: Karol Srnec
Na internete sa toho vela pri zmenseni strati. To mi potvrdi aj Strateny. Preto musim niekedy dohanat necnosti kompaktov fotenim do panorami, ktoru upravim a zmensim. Tak dosiahnem kvalitnejsi vysledok.
Ja robim to z mojim kompakton radšej robim do panoramy ze dosiahnem o nieco kvalinejsiu foto mohol by som sa spytat že či by sa mi oplatilo zobrat nikon p7000 je to kompakt ale urcite lepsi jak moj foti do raw a neviem že ci by ste mi ho odporucili chcel som radu od niekoho skusenejsieho. Fotim iba krajinu a potrebujem uz plne manualny rezim .
 
viking81
2012-03-04 21:45:51+01
príspevok od: Jozi Mačutek
Ja robim to z mojim kompakton radšej robim do panoramy ze dosiahnem o nieco kvalinejsiu foto mohol by som sa spytat že či by sa mi oplatilo zobrat nikon p7000 je to kompakt ale urcite lepsi jak moj foti do raw a neviem že ci by ste mi ho odporucili chcel som radu od niekoho skusenejsieho. Fotim iba krajinu a potrebujem uz plne manualny rezim .
ak si mal doteraz kompakt tak inym kompaktom si podla mna nepomozes velmi....radil by som ist do niecoho co ma snimac zrkadlovkoveho formatu....nejaky sone nex...alebo novy canon g1x atd...je to viac penazi ako p7000 ale lutovat nebudes si myslim
 
Martin Školiak
2012-03-05 01:35:12+01
príspevok od: jozkovicz
.. pekne veci tam mas .. infared je pre mna zalezitost nepoznana.. ale ma to nieco do seba ... inac, myslis, ze by bol taky kompakt vhodny na fotenie krajiniek, ale aj nejakych krajinnych detailov ? .. stale rozmyslam, co si kupit na cykloturistiku .. proste ist na bajku, nieco pekne vidiet, nejaky krajinny detail a cvaknut to .. ci si mam kupit nejaky top kompakt, alebo posporit a ist do penu a objktivu 14-150, alebo si kupit na svoj canon 400d nejaky ultrazoom .. napr zatracovany canon 18-200 .. na cykloturistiku chcem len jeden objektiv .. a este ma napada, ze teraz ten novy nikon system ma v ponuke ultrazoom, ale ta cena aj s telom je veeelmi vysoka .. aj ked som zvedavy na testy tychto fotakov .. dik
Musíš si uvedomiť že krajinárska fotografia je nielen o kvalitnom fotoaparáte ale aj o kvalitnom svetle. Fotí sa pri prvých alebo posledných lúčoch slnka. Často šliapeš hodiny potme aby si bol pred svitaním na mieste. Fotiť krajinu pri poludňajšom slnku, pri zastávkach na bicykli nemá veľký význam. Budú to len cvaky do rodinného albumu a nepomôže ani ten najlepší fotoaparát. Naproti tomu aj vyspelým kompaktom sa dajú urobiť slušné fotografie keď si počkáš na to správne svetlo.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-03-05 08:32:24+01
príspevok od: jozkovicz
..chcem fotit popri cykloturistike .. vtedy clovek natrafi na vela peknych veci v krajine .. nemam nejake velke ambicie, len skor zachytit nieco z cesty na pamiatku ... plus nejake krajinne detaily .. no a potom by som si chcel z toho nechat vytlacit knihu fotiek, max format A4 .. ..
ako náhle z toho chceš knihu A4 treba ísť aspoň do nejakého mirorless alebo niečoho ako Canon G1X aby sa s tymi fotkami dalo pekne robiť grafikovi alebo tebe, inak to bude trápenie a kompromis pri každej druhej fotke v kvalite. inak neviem čo by som poradil
Nikto ti to tu z krajinárov na plnu hubu nepovie ale krajina potrebuje poriadne zvládnutý postproces a RAW a sú prípady keď by fotka do JPEG alebo RAW z kompaktu znamenala nepoužiteľný nezvládnutý obrázok.
 
jozkovicz
2012-03-05 08:56:55+01
príspevok od: Jozef Peniak
ako náhle z toho chceš knihu A4 treba ísť aspoň do nejakého mirorless alebo niečoho ako Canon G1X aby sa s tymi fotkami dalo pekne robiť grafikovi alebo tebe, inak to bude trápenie a kompromis pri každej druhej fotke v kvalite. inak neviem čo by som poradil
Nikto ti to tu z krajinárov na plnu hubu nepovie ale krajina potrebuje poriadne zvládnutý postproces a RAW a sú prípady keď by fotka do JPEG alebo RAW z kompaktu znamenala nepoužiteľný nezvládnutý obrázok.
..tato tema je uz starsia, vtedy este canon g1x nebol .. mirorless sice ano, ale na bajk by som chcel nieco kompaktne a prave g1x je idealna .. avsak pockam na druhu generaciu, ci k tomu nepridaju elekt. hladacik, ci interny, alebo externy .. toto by som uvital ...
..a mozno aj konkurencia pride s niecim podobnym, co je aj dost mozne ..
 
Jozi Mačutek
2012-03-05 13:48:07+01
príspevok od: viking81
ak si mal doteraz kompakt tak inym kompaktom si podla mna nepomozes velmi....radil by som ist do niecoho co ma snimac zrkadlovkoveho formatu....nejaky sone nex...alebo novy canon g1x atd...je to viac penazi ako p7000 ale lutovat nebudes si myslim
Možno sebe kupim nejaky d3100 a mozno d3000 ten je dost lacny ale je to zrkadlo
 
viking81
2012-03-05 14:07:38+01
príspevok od: Jozi Mačutek
Možno sebe kupim nejaky d3100 a mozno d3000 ten je dost lacny ale je to zrkadlo
to radsej ozaj d3100 alebo canon 1100d.....ted som videl 1100d s objektivom v bazare za 375 eciek....co nie je vobec vela....napr
 
Jozi Mačutek
2013-03-15 17:55:33+01
Sorry že sa vraciam k téme a možno to niekomu bude vadiť a dá mi prst dole na koment ako to býva ... ale jak tu v poslednej dobe pozerám tak úplne všetky slušné fotky su robené už zrkadlovkami ... Fotografa ktorý fotil donedávna kompaktom poznám pod Nickom "Vorec" a má skvelé fotky .. Zaujíma ma to len preto lebo neviem či som tu už medzi jedinými ktorí fotia kompaktom
 
ASTRALEK
2013-03-15 18:08:16+01
Na fotenie krajiny nutne potrbujes velky dynam. rozsah a ten maju iba zrkadlovky, prip. Sony Nex.
Vorec fotil/foti s fuji S6500 mam ju sam ale dynam. rosahom sa na zrkadlovky nechyta
 
blahoslav J B Art
2013-03-15 18:55:49+01
príspevok od: Jozi Mačutek
Sorry že sa vraciam k téme a možno to niekomu bude vadiť a dá mi prst dole na koment ako to býva ... ale jak tu v poslednej dobe pozerám tak úplne všetky slušné fotky su robené už zrkadlovkami ... Fotografa ktorý fotil donedávna kompaktom poznám pod Nickom "Vorec" a má skvelé fotky .. Zaujíma ma to len preto lebo neviem či som tu už medzi jedinými ktorí fotia kompaktom
bud sam sebou a fot tym, cim chces a nie tym, cim fotia ostatni
aj najlepsou zrkadlovkou sa da nafotit technicky dokonala nudna fotka
 
Jozi Mačutek
2013-03-15 19:00:29+01
príspevok od: ASTRALEK
Na fotenie krajiny nutne potrbujes velky dynam. rozsah a ten maju iba zrkadlovky, prip. Sony Nex.
Vorec fotil/foti s fuji S6500 mam ju sam ale dynam. rosahom sa na zrkadlovky nechyta
Ja mám nikon 8800 a výsledky su fajnové ... vid fotky
 
Jozi Mačutek
2013-03-15 19:01:12+01
príspevok od: blahoslav J B Art
bud sam sebou a fot tym, cim chces a nie tym, cim fotia ostatni
aj najlepsou zrkadlovkou sa da nafotit technicky dokonala nudna fotka
hej šak to ... ja teraz nemám v pláne ísť do niečoho iného čo mám ale ták iba som chcel vedieť
 
JohnNewton
2013-03-15 19:20:54+01
Možeš byť prvý

Sigma merrill -1-2-3

http://www.sigma-dp.com/DP3Merrill/samplephoto.html
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()