Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Fujifilm X10 - postrehy užívateľov

seifi
2012-03-30 13:00:03+02
Prajem dobrý deň. Pre "letné" nastupujúce obdobie jarmokov, folklórnych a športových podujatí, čiže medzi ľudí, rád by som mal popri zrkadlovke menej nápadný kompakt. Z dôvodu rozsahu a svetlosti sa mi najviac pozdáva Fujifilm X10. Zatiaľ tu nie je test po dlhodobom používaní, tak sa obraciam s prosbou na užívateľov tohto kompaktu, aké majú s ním skúsenosti. Vďaka za vaše názory, postrehy.
 
PeCh
2012-03-30 13:14:15+02
príspevok od: seifi
Prajem dobrý deň. Pre "letné" nastupujúce obdobie jarmokov, folklórnych a športových podujatí, čiže medzi ľudí, rád by som mal popri zrkadlovke menej nápadný kompakt. Z dôvodu rozsahu a svetlosti sa mi najviac pozdáva Fujifilm X10. Zatiaľ tu nie je test po dlhodobom používaní, tak sa obraciam s prosbou na užívateľov tohto kompaktu, aké majú s ním skúsenosti. Vďaka za vaše názory, postrehy.
Je to myslím celkom dobrý kompakt, aj keď ho osobne nemám. Osobne by som však na takéto účely bral Sony NEX C3/5N alebo i starší 3/5 s pancake alebo nejaký Panasonic/Olympus s 20/1.7. Občas sa dajú zohnať staršie do 200 €, plus však treba kúpiť lepší objektív.
 
PeCh
2012-03-30 13:15:46+02
príspevok od: seifi
Prajem dobrý deň. Pre "letné" nastupujúce obdobie jarmokov, folklórnych a športových podujatí, čiže medzi ľudí, rád by som mal popri zrkadlovke menej nápadný kompakt. Z dôvodu rozsahu a svetlosti sa mi najviac pozdáva Fujifilm X10. Zatiaľ tu nie je test po dlhodobom používaní, tak sa obraciam s prosbou na užívateľov tohto kompaktu, aké majú s ním skúsenosti. Vďaka za vaše názory, postrehy.
Ešte pridám, že X10 mal problémy s bodovým svetlom (white orb problem), napr. http://www.dpreview.com/news/2012/03/05/Fujifilm-promises-to-fix-x10-white-orb-blooming
 
seifi
2012-03-30 13:42:47+02
príspevok od: PeCh
Ešte pridám, že X10 mal problémy s bodovým svetlom (white orb problem), napr. http://www.dpreview.com/news/2012/03/05/Fujifilm-promises-to-fix-x10-white-orb-blooming
vďaka za reakciu; s tým 20/1,7 a napr. G3EG-K to vyjde do 900,- . To potom môžem rozmýšlať nad X100 s 35/2
 
zelovoc
2012-03-30 14:06:31+02
fuji x10 mam, na kompakt je to velke ale inac je to fotoaparat, ziadne mydlo. dobre sa s tym foti, vcelku svizne, prevedenie je excelentne. white orb issue ma, na forach je toho kopec, ale uz sa fuji ozvalo ze problem vyriesili a su ochotny kazdy kus v ramci zaruky vymenit.

je to fotak, ktory vydrzi. ako bonus je moznost fotenia na stvorec, co mna velmi tesi.
 
seifi
2012-03-30 19:17:12+02
príspevok od: zelovoc
fuji x10 mam, na kompakt je to velke ale inac je to fotoaparat, ziadne mydlo. dobre sa s tym foti, vcelku svizne, prevedenie je excelentne. white orb issue ma, na forach je toho kopec, ale uz sa fuji ozvalo ze problem vyriesili a su ochotny kazdy kus v ramci zaruky vymenit.

je to fotak, ktory vydrzi. ako bonus je moznost fotenia na stvorec, co mna velmi tesi.
na ten white orb poslal známy link, ako to vyzerá, moc by som z toho nadšený nebol, ktovie koľko je foťákov na skladoch, kým sa tie nepredajú, nové neponúknu, alebo ich stiahnu z obchodov ? podľ všetkého staré sa budú riešiť softverovo - či sa to takým spôsobom vyrieši ?
http://image-sensors-world.blogspot.com/2012/03/fujifilm-redesigns-sensors-due-to.html
 
PeCh
2012-03-30 19:52:42+02
Potom zober napr. Olympus XZ-1. Stoji cca 400€. Alebo Pen E-PM1 alebo E-PL1 (napr. http://www.k24.sk/product/100724/Foto_a_kamery/Digitalne_fotoaparaty/Olympus_E_PL1_strieborny_strieborny_ED_14_42mm_cierny_ED_40_150mm.html?product_code=APOLPENEPL1DZKSZ ma dobru cenu). Mojim favoritom je aj tak Sony Nex .
 
zincica
2012-03-31 00:14:16+02
príspevok od: zelovoc
fuji x10 mam, na kompakt je to velke ale inac je to fotoaparat, ziadne mydlo. dobre sa s tym foti, vcelku svizne, prevedenie je excelentne. white orb issue ma, na forach je toho kopec, ale uz sa fuji ozvalo ze problem vyriesili a su ochotny kazdy kus v ramci zaruky vymenit.

je to fotak, ktory vydrzi. ako bonus je moznost fotenia na stvorec, co mna velmi tesi.
Problém ešte nevyriešili, len sľúbili, že majitelia, ktorí majú tento problém s bielymi diskami, si môžu uplatniť v záruke výmenu snímača. Nový snímač sľúbili predstaviť koncom mája.
Taktiež mám X10, používam ho ako kompakt a na tieto účely mi plne vyhovuje. Biele disky som na pár fotografiách objavil, zatiaľ mi to nezničilo nijaké "životne dôležité" zábery.
Pokiaľ sa problém nevyrieši, odporúčal by som ho len pokročilejším fotografom ako záznamník a doplnkový kompakt k ich serióznej výbave.
 
seifi
2012-04-05 20:19:07+02
O tych white orbs alebo bloomingu sa pise tej inormacie na nete hodne a priklady su dost odstrasujuce. V marci bol vraj vydany novy firmware, ktory to z casti riesi ? Naco potom novy cip v maji ? Ma ephoto ako predajca nejake informacie priamo s Fujifilmu, ako to chcu riesit. Akym sposobom byvaju rozlisene v takychto pripadoch fotaky s moznym chybovym cipom a fotakmi s novou radou cipov ?
 
ASTRALEK
2012-04-05 21:35:17+02
príspevok od: seifi
O tych white orbs alebo bloomingu sa pise tej inormacie na nete hodne a priklady su dost odstrasujuce. V marci bol vraj vydany novy firmware, ktory to z casti riesi ? Naco potom novy cip v maji ? Ma ephoto ako predajca nejake informacie priamo s Fujifilmu, ako to chcu riesit. Akym sposobom byvaju rozlisene v takychto pripadoch fotaky s moznym chybovym cipom a fotakmi s novou radou cipov ?
firmware to zial ani trochu nevyriesil, je to chyba hardwaru a ako pise zincica bude treba novy snimac
 
vendelin
2012-04-12 11:45:00+02
Ahojte, ak by mal niekto zaujem predavam tento kontroverzny kompakt s prislusenstvom.

www.ephoto.sk/bazar/predam/digitalne-fotoaparaty/bratislavsky-kraj/21399/fujifilm-x10-prislusenstvo/

Ak by mal niekto vazny zaujem rad zodpoviem na otazky a podelim sa s mojimi skusenostami.
 
Pixel9
2013-03-18 06:16:44+01
príspevok od: zelovoc
fuji x10 mam, na kompakt je to velke ale inac je to fotoaparat, ziadne mydlo. dobre sa s tym foti, vcelku svizne, prevedenie je excelentne. white orb issue ma, na forach je toho kopec, ale uz sa fuji ozvalo ze problem vyriesili a su ochotny kazdy kus v ramci zaruky vymenit.

je to fotak, ktory vydrzi. ako bonus je moznost fotenia na stvorec, co mna velmi tesi.
Hod nejake foto z fuji x10. Zatial tu ziadne na ephote nevidim
 
jozkovicz
2013-03-18 09:44:54+01
ak by si chcel vymenit snimac, musis to poslat do anglicka ..
 
jozkovicz
2013-03-18 09:46:03+01
a tu je odkaz, kde je to pekne napisane .. http://www.megapixel.cz/vyskyt-blooming-efektu-na-senzoru-fuji-finepix-x10
 
zelovoc
2013-03-18 13:53:18+01
príspevok od: jozkovicz
ak by si chcel vymenit snimac, musis to poslat do anglicka ..
fotak som kvoli tomu efektu reklamoval v obchode kde som ho kupil a trvalo to vyse mesiaca. dnes by som radsej isiel do X20 -> lepsi hladacik, lepsi snimac bez AA filtra -> ostrejsie fotky. a strieborna farba

@Pixel9: nefotim do rawu, cize by ti to bolo na 2 veci ale na nete najdes urcite velke mnozstvo testovacich fotiek.
 
jozkovicz
2013-03-18 14:12:29+01
príspevok od: zelovoc
fotak som kvoli tomu efektu reklamoval v obchode kde som ho kupil a trvalo to vyse mesiaca. dnes by som radsej isiel do X20 -> lepsi hladacik, lepsi snimac bez AA filtra -> ostrejsie fotky. a strieborna farba

@Pixel9: nefotim do rawu, cize by ti to bolo na 2 veci ale na nete najdes urcite velke mnozstvo testovacich fotiek.
x20 vyzera velmi dobre , plus tie benefity navyse .. ale zase sa to odrazi aj v cene
 
krokos666
2013-03-18 15:20:59+01
Cavte, X10 mám skoro rok a zatiaľ plná spokojnosť, biele gule sa sem tam objavia, ale nie je to také strašné ako všetci strašia.
Zhrniem to takto čo je dobré:
- rýchle ostrenie na 28mm
- kukátko - pre jazykovedcov hľadáčik
- dobré vyhotovenie
- dá sa pracovať ako tak s hlbkou ostrosti
- rozsah použiteľného ISO
- DR na 200% alebo 400%
- manuálny zoom
- simulácia filmov

čo sa mi nepáči ale naučil som sa s tým žiť:
- pomalšie a nepresnejšie ostrenie pri dlhších ohniskách objektívu
- blesk jeho užitočnosť ma moc nepresvedčila a fotím s exterňákom
- zapínanie - niekedy sa fotoaparát pokrútením objektívu nezapne
- pri vyberaní z púzdra sa občas stane, že sa mi prepne režim zaostrovania

Fotoaparát môžem vrelo doporučiť, X20 bude už asi iba lepšia
 
JohnNewton
2013-03-18 15:24:45+01
príspevok od: seifi
Prajem dobrý deň. Pre "letné" nastupujúce obdobie jarmokov, folklórnych a športových podujatí, čiže medzi ľudí, rád by som mal popri zrkadlovke menej nápadný kompakt. Z dôvodu rozsahu a svetlosti sa mi najviac pozdáva Fujifilm X10. Zatiaľ tu nie je test po dlhodobom používaní, tak sa obraciam s prosbou na užívateľov tohto kompaktu, aké majú s ním skúsenosti. Vďaka za vaše názory, postrehy.
Blooming tam je, išiel by som radšej do X20.
 
seifi
2013-03-18 16:58:12+01
príspevok od: JohnNewton
Blooming tam je, išiel by som radšej do X20.
Mám Lx7, spokojnosť, radili pravda skôr Sony RX100, ale rozhodol som sa pre tento, na také kaviarenské cvakanie
 
JohnNewton
2013-03-18 17:38:21+01
príspevok od: seifi
Mám Lx7, spokojnosť, radili pravda skôr Sony RX100, ale rozhodol som sa pre tento, na také kaviarenské cvakanie
No hlavne pri svetelných zdrojoch (aj v krčme majú žiarovky) to je nepríjemné
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()