Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Ako na batériu v fotoaparáte?

Veterans97
2012-07-08 23:36:23+02
Mám otázku na ktorú mi nevedel odpovedať google.
Mám nikon cca 2 mesiace +/-. Batéria vydrží fakt dlho (ide mi od posledného dobytia bez fotenia až na dáke menšie fotky cca 2 týžden a stále ukazuje plnú batériu.
Chce sa spýtať ako mám nabíjať? Okým neukáže nabíjačka že batéria je nabitá či mám nabíjať aspoň cca 12 hodín, neuškodí to tomu? ˇ
Čo ak by som mal batériu na polovici ale viete že idete fotiť na ďalší deň čo by ste spravili nechali tak (však vydrží) alebo by ste nabili batériu ak keď není vybitá?
Škodí fotoaparátu/batériu slnko v takýchto horúčavách? Nemám sním behať po slnku či to nevadí? A cez zimu?
Ďakujem veľmi pekne za odpovede. Prosím fakt sériozne rady.
 
Kaiman81
2012-07-08 23:50:37+02
Také niečo ako manuál poznáš? keby si si ho prečítal tak to tam nájdeš.
 
Kaiman81
2012-07-08 23:56:53+02
Ak Ti nabíjačka ukazuje že je batéria nabitá nemá zmysel to tam nechávať dlhšie...
LiOn LiPo batérie môžeš nabíjať aj ak niesu úplne prázdne,ale aspoň raz za čas je dobé ich vybiť úplne...
Škodí mu teplota,ale až nad 50°C
 
Crazy41
2012-07-09 01:29:08+02
jasne ze mu skodia extremne teploty a jasne ze neni dobre ze baterka neni upne nabita. znamena to ale ze pre tento dovod nebudes fotit? pretoze ak ano tak sa ti ale poradne zasmejem
 
Rastislav
2012-07-09 07:24:04+02
príspevok od: Veterans97
Mám otázku na ktorú mi nevedel odpovedať google.
Mám nikon cca 2 mesiace +/-. Batéria vydrží fakt dlho (ide mi od posledného dobytia bez fotenia až na dáke menšie fotky cca 2 týžden a stále ukazuje plnú batériu.
Chce sa spýtať ako mám nabíjať? Okým neukáže nabíjačka že batéria je nabitá či mám nabíjať aspoň cca 12 hodín, neuškodí to tomu? ˇ
Čo ak by som mal batériu na polovici ale viete že idete fotiť na ďalší deň čo by ste spravili nechali tak (však vydrží) alebo by ste nabili batériu ak keď není vybitá?
Škodí fotoaparátu/batériu slnko v takýchto horúčavách? Nemám sním behať po slnku či to nevadí? A cez zimu?
Ďakujem veľmi pekne za odpovede. Prosím fakt sériozne rady.
Ja mám dve batérie, druhú nabíjam, až keď to vyzerá, že prvá už toho moc nevydrží, alebo podľa potreby.
 
Veterans97
2012-07-09 10:01:10+02
Kaiman81 - návod som si prečítal ale jedine čo tam bolo že kedy je batéria celkovo nabitá (a moja otázka bola trošku dlhšia).

 
calven
2012-07-09 10:16:27+02
Batérie nabíjam vtedy, kedy potrebujem. Na každé fotenie idem vždy s plne nabitými batériami, a to jak do fotoaparátu, tak do blesku alebo rádiových odpaľovačov.
 
viking81
2012-07-09 11:40:09+02
príspevok od: Veterans97
Kaiman81 - návod som si prečítal ale jedine čo tam bolo že kedy je batéria celkovo nabitá (a moja otázka bola trošku dlhšia).

este si mohol napisat ze aky mas fotak....a ososbne ma pre fotak 2x bateriu a ak idem na nejaku akciu tak ich nabijam aj z 80% na plno....obe...a je mi jedno co sa s nimi deje...ked potom dojdu nabijem...ked nie...a je v nich este nejaka stava tak ich nabijem rovnako....takze neries sprostosti....nabijaj kedy chces a kolko chces a hlavne fot !
 
Shooter
2012-07-09 14:23:08+02
Ak je dôležitá akcia, tak nabíjam bez ohľadu na aktuálny stav, ak nie, tak sa ich snažím väčšinou vybiť a až potom nabíjať. Nech sa už budeš k baterke správať akokoľvek, aj tak ti po 3-4 rokoch úplne odíde a stratí kapacitu, to je nevýhoda Li-on technológie.
 
tomis.ales
2012-07-09 15:56:04+02
Li-polkam a Li-onkam nevadi nabijanie od polovice hore. Mozes ich aj uplne vybit, ze sa ti fotak vypne. Vnutri (vo fotaku aj v nabijacke) su blbuvzdorne obvody, ktore brania zbytocnemu prebijaniu alebo podvybitiu baterie. Takto to robim uz tri roky a baterie su ako nove.
Co sa tyka teplot, vydrzia viac ako ty.
Inak povedane. Neries to.
Ja nabijam vzdy naplno, aj ked je bateria iba napol nabita.
 
fatality
2012-07-09 16:01:53+02
príspevok od: tomis.ales
Li-polkam a Li-onkam nevadi nabijanie od polovice hore. Mozes ich aj uplne vybit, ze sa ti fotak vypne. Vnutri (vo fotaku aj v nabijacke) su blbuvzdorne obvody, ktore brania zbytocnemu prebijaniu alebo podvybitiu baterie. Takto to robim uz tri roky a baterie su ako nove.
Co sa tyka teplot, vydrzia viac ako ty.
Inak povedane. Neries to.
Ja nabijam vzdy naplno, aj ked je bateria iba napol nabita.
presne..lion a lipol nemaju "pamat" ako starsie nicd,nimh,takisto sa nemusia na zaciatku "formatovat" niekolkonasobnym uplnym nabitimvybitim..mozu sa nabijat akokolvek a kedykolvek..a ak by sa uz niekto o ne chcel starat ako v bavlnke,najviac im svedci nadpolovicne nabitie,tj.ked mozes,dobijaj..ale podmienka to nieje..
 
Duny
2012-07-09 16:02:45+02
príspevok od: Shooter
Ak je dôležitá akcia, tak nabíjam bez ohľadu na aktuálny stav, ak nie, tak sa ich snažím väčšinou vybiť a až potom nabíjať. Nech sa už budeš k baterke správať akokoľvek, aj tak ti po 3-4 rokoch úplne odíde a stratí kapacitu, to je nevýhoda Li-on technológie.
Preco si myslis ze strati kapacitu? Na D80tke mi baterka slapala rovnako aj po 4 rokoch. Kamosovy doteraz na 8 rocnych D100kach baterky slapu ako nove.
 
Duny
2012-07-09 16:30:33+02
Este doplnim: nabijam tiez ako treba, hlavne ked idem niekde na noc tak si nabijem aj ked ma ubytok len 5%. Momentalne mam Nikon D7000, predtym D80, D40x a musim povedat, ze tieto baterky co su v D7000 su nezmary, na jedno nabitie vyfotim vzdy cez 1000 fotiek, pritom si kazdu jednu pozriem na LCD. Fotil som cely den pri -30° na jednu bateriu vonku. Ked baterka lezi nabita v batohu mesiac tak poklesne na 98%. Rovnako bezproblemove som mal baterky aj na predchadzajucich fotakoch.
 
Shooter
2012-07-09 16:51:56+02
príspevok od: Duny
Preco si myslis ze strati kapacitu? Na D80tke mi baterka slapala rovnako aj po 4 rokoch. Kamosovy doteraz na 8 rocnych D100kach baterky slapu ako nove.
Podľa notebookov, baterkách v kompaktoch a baterka na D40. Na všetkých som po cca. 4 rokoch začal pozorovať rapídny pokles kapacity
 
ViktorT
2012-07-14 11:05:11+02
Nazdar chalani..
chcem sa Vás opýtať na jednu vec.. Kúpil som si Nikon D3100, objektív 18-105..
Prvý deň, keď som ho mal tak som nabil baterku na full, trocha som sa s nim pohral pofotil, druhy den tiez..na treti som s nim nic nerobil, vecer som chce ist poskusat, ale baterka uz bola vybita..ked tu citam vase prispevky tak asi moja baterka nie je v poriadku ci ???
Dik za odpoved..
 
KoCi
2012-07-14 12:27:09+02
Skus priblizit "trocha som sa s nim pohral pofotil" Kolko zaberov? S bleskom/bez? Kolko % casu svietil displej? Predpokladam, ze na teplotu sa pytat nema zmysel - hadam nie si na sibiri.
 
ViktorT
2012-07-14 12:51:01+02
No teplota ako v BA ale vacsina obrazkov bez blesku, ale displej svietil dost casto nakoiko som skusal nastavenia..casto bol vypinany, zapinany..mozno nieco do 200 fotiek..teraz som ho nabil a uvidime co to vydrzi..inak ma nikon v sebe statistiku kolko fotiek bolo nafotene ? Dakujem za odpoved..
 
Filip Bucher
2012-07-14 14:09:04+02
Uz len doplním čo tu bolo naznačené medzy riadkami, extremne nízka teplota ani tak nevadí životnosti baterkám, ale rapídne rýchlo strácaju kapacitu. takže ked sa ide fotit na dlhšie(niekolko dnové) túry do hor, prípadne výlet na sibir vsetky baterky treba dat do vnutornej casti bundy
 
ViktorT
2012-07-14 16:04:52+02
ešte sa opýtam, lebo v návode to nie je úplne jasné..počas nabíjania má kontrolka nabíjačky blikať, ak sa nabije zostame svietiť ? Tak to má byť ?
 
martin9113
2012-07-14 16:38:35+02
príspevok od: ViktorT
ešte sa opýtam, lebo v návode to nie je úplne jasné..počas nabíjania má kontrolka nabíjačky blikať, ak sa nabije zostame svietiť ? Tak to má byť ?
an tak
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()