Hore
Fórum » Nikon fórum
 

3 dňový Nikon D7000 nefunguje displej???

samima
samima 2012-08-17 21:46:38+02
Prosím Vás mohli by ste mi poradiť, mám nový nikon D7000 ,všetko bolo ok ,dnes som ho zobrala von,fotila,fotky prezerala aj na displeji.Potom som foták na pár minut zavesila na plece a ked som si chcela pozrieť nafotené fotky už mi to nešlo prepať,nejde ani menu som uplny začiatočník,takže som možno len niečo stlačila ,no neviem čo.Môžete mi prosím poradiť,či to bude nejaká chyba fotáku alebo som niečo zle stlačila? dakujem velmi pekne
 
total empty
2014-01-04 12:25:43+01
príspevok od: mAGIo
Mal som podobný problém na D5100, tam sa to vyriešilo výmenou SD karty (predtým som mal A-Da*a SDHC 16GB Class 10, zamenil som za Sandi*c SDHC Extreme Pro 16GB Class 10 UHS-I a od vtedy žiaden problém (musím zaklepať "Ťuk-ťuk"), no a že bol problém v karte som zistil keď som starú A-Da*a šľahol na skúšku do druhého tela (D600) a už asi po 15 záberoch ostala svietiť dióda zápisu na tele (tá zelená) a foťák vytuhol. Karte nepomohol ani Low-level formát vo foťákoch nefunguje správne a mrzne, naopak po vložení do tabletu (pokus na ségre) nie je žiaden problém. Takže nemusí vždy byť problém len vo foťáku
A možne hej, stači, že v opojení fotenia nezaregistruješ hlášku na displeji, že otočný spínač je v nesprávnej polohe- skratuje medzi polohami, a potom sa začnú diať divy. samozrejme aj fotky pôjdu do...analú.
Potom pômože len vypnuť, vybrať baterku na minútku a dať ju späť.
Ja som raz tak nafotil pár fotiek len čb z extrémnym podaním červenej. Raw už bol potom blud, jedine čb jpeg to ako tak zachránil. A chyba bola v zle prepnutom spínači MASP.
 
Strana 6 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()