Hore
Fórum » Nikon fórum
 

nikon D7000 nechat si ci vratit v ramci 14 dni

kudlayz
kudlayz 2012-09-06 18:57:39+02
dobry den som zaciatocnik a pred tyzdnom som si kupil nikonD7000 kedze sa snim len zoznamujem a niektorim vyrazom este nerozumiem a je to moja prva zrkadlovka tak sa pytam ci si ju mam nechat alebo ju vratit do obchodu kedze tu na fore citam jaky ma nikon servis ako pristupuju k zakaznikom a ze ma ten fotoaparat nejake problemi zo zaostrovanim viete my niekto poradit do ten fotak pouziva uz dlchsie ci mam radsej ist do inej znacky alebo si mam nechat to co som kupil dakujem
 
DanielDaniel
2012-09-07 10:42:43+02
príspevok od: kudlayz
dobry den som zaciatocnik a pred tyzdnom som si kupil nikonD7000 kedze sa snim len zoznamujem a niektorim vyrazom este nerozumiem a je to moja prva zrkadlovka tak sa pytam ci si ju mam nechat alebo ju vratit do obchodu kedze tu na fore citam jaky ma nikon servis ako pristupuju k zakaznikom a ze ma ten fotoaparat nejake problemi zo zaostrovanim viete my niekto poradit do ten fotak pouziva uz dlchsie ci mam radsej ist do inej znacky alebo si mam nechat to co som kupil dakujem
chceš vymením za D3100 nová asi mesačná
 
oka
2012-09-07 12:10:32+02
príspevok od: V.Erix
Ako dlho už más v servise? Ja tam mam tiež kvôli ostreniu...
Je v záruke, od 30. 08.tam došiel - volal som tam, tak že do 30 dní. Žiaľ odchádzam do zahraničia 22. tak to už asi nestihnem.
 
Slivak
2012-09-07 12:37:41+02
Ako nechapem? Proste ked ta to bavi tak si ho nechaj ak nie tak vrat! Ale zas ked si clovek kupi zrkadlovku tak asik ma k foteniu daky vztah teda aspon u mna to tak bolo je a aj bude.
Inak zmyslanie je doooooooost "" DOBRE!!"" idem su kupit asik auto a ak mi predajca da 14 dni na vratenie tak to mam do roka cca26 aut a ZADARMO (to bolo mimo temy)
A ohladom toho do inej znacky aj N a C ci P proste na kazdom kuse moze byt zavada ale nemusi a ak aj tam bude mas nato 730 dni na zistenie ci tam ta zavada je alebo nieje a ak je tak REKLAMACIA a je to!
 
DropDead
2012-09-07 12:56:07+02
príspevok od: DanielDaniel
chceš vymením za D3100 nová asi mesačná
bol by hlupák ak by to spravil
 
Paulie
2012-09-07 12:57:41+02
Ja som max spokojny so servisom, seriozny pristup, fotiak za tyzden hotovy.
D7000 je fajn masina, ak sa neprejavuje nejaka chyba a s fotenim to myslis aspon trochu vazne, tak nieje dovod vracat ho.
 
letecKISS
2012-09-07 13:16:12+02
Zdravím!
Myslím, že ti Daniel odpověděl dost jasně, co "máš" dělat a jestli tě jeho příspěvek pořádně netrkl, trochu tvé rozhodování stížím.

Závidím ti, že sis jako začátečník mohl dovolit koupit Nikon D7000 hned, bez přestupu ze základní třídy zrcadlovek Nikon. Byla by to zbytečná investice navíc, což je sice výhoda (po finanční stránce), ale nevýhoda se taky nedá opomenout: "Zvládnu to a bude mě fotografování bavit, že jsem si koupil až střední třídu?" Jestli jsi předtím fotil "nějakým" typem foťáku a chtěl si jít dál, potom byla otázka bezpředmětná a udělal jsi víc než dobře.

Sice se víc "nadřeš" (možná), protože třída nižších zrcadlovek je pro začátečníka přívětivější na pochopení (už manuálem to je poznat), ale na druhou stranu (pokuď chceš fotit, ne jenom cvakat na AUTO) ti brzy začnou chybět výhody těl o třídu výš, větší vybavení, víc ovládacích prvků na těle, větší odolnost, rychlost, atd..., což D7000 už splňuje.

První fotografické výsledky nebudou nic moc (vím o čem mluvím,Nikon D60), budeš otrávenej, protože z kompaktu vylezly skoro všechny fotky "hezký" (což je relativní pojem, co je hezký), ale po "ohmatání" těla s AUTO a SCÉNY přejdi co nejrychleji na P a můžeš začít experimentovat. Odtuď je cesta k A, S a M už snadnější a až budeš chtít (nebo muset) někdy fotit kompaktem, pak poznáš ten rozdíl a řekneš si: "Nikdy zpět !"

"Nutnost" mít D7000 máme vyřešenu a teď k obavám. Od jara jsem konečně vlastníkem "z povodňové" výroby tohoto stroje a nemůžu si ji vynachválit. S D60 neporovnatelnej rozdíl jak v ovládání, výbavě, rychlosti, odolnosti, tak ve výsledcích fotek. Protože nemám vyhraněnou oblast, fotím vše, co mně zajímá (od techniky přes architekturu po přírodu) a na vše je pro amatéra supr.

Jako všechno technické se může i toto pokazit, ale ty "závady" co uvádíš jsem nezaznamenal: ostří rychle (na zájezdě z jedoucího autobusu, letící letadla na Aerošou, atd...), ale záleží, co máš navolený a že mu musíš konkrétně říct, co fotíš, protože on to neví, on neví tvůj záměr !! V tom bývá jádro nespokojenosti a problémů, TY seš pánem, ne foťák, ten má plnit TVOJE příkazy !! Žádný olej na snímači, žádné samovolné otáčení kolečka režimů (asi dali silnější pérko), atd...

Co se týče servisu v CZ, to je jiná kapitola. Já potřeboval opravit D60 (pokažené ovládání clony z těla do objektivu) a objektiv 16-85 (špatné ostření) a v obou případech až napodruhý byly opravy úspěšný. Co se týče tohoto, tak přechodem někam jinam si nemusíš polepšit, všude je něco a všude jsou jenom lidi, ti dělají společenské klima.

Přeji ti hodně zážitků s D7000, nauč se ji ovládat a pokuď nejsi fotografický dřevo (stavěný na kompakt AUTO), brzy si ji zamiluješ.

PS: zajdi do krámu a ohmatej si nějakej Canon a ať mi prominou, to se nedá vzít do ruky. Já si chtěl původně Canon koupit, ale to nemožné držení, hrozný ovládání a plastové nepřesné provedení mě odradilo během pár sekund a nechtě jsem musel pokukovat po Nikonu, ale ještě že tak !!!
 
DanielDaniel
2012-09-08 14:11:26+02
príspevok od: DropDead
bol by hlupák ak by to spravil
bolo to myslené ako sranda
 
oka
2012-09-14 10:45:19+02
príspevok od: oka
Zanedlho napíšem aký je Nikon servis, mám tam Nikon D7000 (zaostrovanie)....
V Nikon servise si asi vstúpili do svedomia, Nikon mám do 2 týždňov od doručenia do servisu už doma a po preprogramovaní ostriaceho modulu sa zdá že je aj funkčný.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()