Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D5100 Poškriabaný displej - POMOC?

Pacho225
2012-09-27 14:44:27+02
Dobrý deň vospolok, chcel by som sa Vás skúsenejších popýtať, či náhodou nepoznáte nejaký aspoň celkom spoľahlivý prípravok na zahladenie alebo odstránenie jemných škrabancov( skôr bodiek od kamenného prachu, ktorý sa mi dostal za ochranné sklíčko na jednej túre a poškriabal mi tak displej )...? Viem že existujú nejaké také "pasty" a také kadejaké prípravky, ale nechcem zbytočne kupovať niečo čo mi nepomôže...škrabance nie sú hlboké, skôr také jemné, no mne osobne dosť vadia...nemáte teda niekto skúsenosti s niečím takým, čo by stálo za kúpenie?
 
Paulie
2012-09-27 14:49:03+02
zubná pasta forever
 
riske
externý redaktor 2012-09-27 15:00:50+02
príspevok od: Pacho225
Dobrý deň vospolok, chcel by som sa Vás skúsenejších popýtať, či náhodou nepoznáte nejaký aspoň celkom spoľahlivý prípravok na zahladenie alebo odstránenie jemných škrabancov( skôr bodiek od kamenného prachu, ktorý sa mi dostal za ochranné sklíčko na jednej túre a poškriabal mi tak displej )...? Viem že existujú nejaké také "pasty" a také kadejaké prípravky, ale nechcem zbytočne kupovať niečo čo mi nepomôže...škrabance nie sú hlboké, skôr také jemné, no mne osobne dosť vadia...nemáte teda niekto skúsenosti s niečím takým, čo by stálo za kúpenie?
"nejaké také "pasty" a také kadejaké prípravky" som nikdy nepoužil, takže neviem, ale mám skvelé skúsenosti so ZUBNOU PASTOU! Okrem toho že čistí zuby je to nejjemnejšia brusná emulzia aká sa dá zohnať.
V práci sa nám občas podarí poškrabať display prístroja a ak škrabance niesú hlboké stačí zubnou pastou miesto pár minút leštiť a výsledok je fakt skvelý....
Ale pozor! Hovorím o organickom skle. S leštením d5100 nemám skúsenosti.
 
Igor Šaffo
2012-09-27 15:01:10+02
Nemám to odskúšané, ale tá cena nieje až tak hrozná. Jeden tam píše, že mu to odstránilo jemné škrabance.

http://www.alza.sk/displex-paste-5g-d227418.htm
 
martin9113
2012-09-27 15:01:20+02
príspevok od: Pacho225
Dobrý deň vospolok, chcel by som sa Vás skúsenejších popýtať, či náhodou nepoznáte nejaký aspoň celkom spoľahlivý prípravok na zahladenie alebo odstránenie jemných škrabancov( skôr bodiek od kamenného prachu, ktorý sa mi dostal za ochranné sklíčko na jednej túre a poškriabal mi tak displej )...? Viem že existujú nejaké také "pasty" a také kadejaké prípravky, ale nechcem zbytočne kupovať niečo čo mi nepomôže...škrabance nie sú hlboké, skôr také jemné, no mne osobne dosť vadia...nemáte teda niekto skúsenosti s niečím takým, čo by stálo za kúpenie?
ja som kedysi vylestil displej na mobile klasickou strojarskou zelenou pastou. nanesies na handrovy kotuc a lestis ale nesmies moc tlacit lebo ostava to mliecne. alebo skus autolakovnu nech ti odlozia troska brusnolestiacej pasty napriklad od 3M. popripade ak maju opravnu sadu na svetlomety tak tym by bol vysledok dokonaly.
 
Pacho225
2012-09-27 15:05:05+02
príspevok od: Paulie
zubná pasta forever
zubná pasta na škrabance typu ako keby som párkrát pichol ihlou jemne do displeja? to asi nebude fungovať...alebo máš inú skúsenosť?
 
Paulie
2012-09-27 15:09:20+02
príspevok od: Pacho225
zubná pasta na škrabance typu ako keby som párkrát pichol ihlou jemne do displeja? to asi nebude fungovať...alebo máš inú skúsenosť?
Ja som ňou vyleštil displej na jednom staršom mobile. Stačí dať trochu na kúsok vaty a malými krúživými pohybmi vyleštiť. Myslím to vážne. Na foťáku som neskúšal, nemám poškriabaný displej, ale bude to fungovať.
 
Paulie
2012-09-27 15:11:21+02
Možno tie defekty nezmiznú úplne ak sú hlbšie, ale budú menej viditelné.
 
Pacho225
2012-09-27 15:12:38+02
práveže sú jemné, nie hlboké vôbec...tak skúsim a uvidím, každopádne díky za rady..
 
Pacho225
2012-09-27 15:16:22+02
nooo...práve som to vyskúšal a môže potvrdiť že to funguje ! normálne som fakt milo prekvapený...na jemnejšie škrabance krásne funguje...obyčajnou signal-kou som to leštil cca.2minúty a nič nevidno... díky ešte raz
 
Paulie
2012-09-27 15:19:02+02
nz
 
Emilio
2012-09-27 16:22:02+02
Ináč chlapi zubnú pastu som používal aj na poškrabané CD- čka, fungovalo to aj tam.
 
bonifacko
2012-09-27 16:23:49+02
príspevok od: Pacho225
Dobrý deň vospolok, chcel by som sa Vás skúsenejších popýtať, či náhodou nepoznáte nejaký aspoň celkom spoľahlivý prípravok na zahladenie alebo odstránenie jemných škrabancov( skôr bodiek od kamenného prachu, ktorý sa mi dostal za ochranné sklíčko na jednej túre a poškriabal mi tak displej )...? Viem že existujú nejaké také "pasty" a také kadejaké prípravky, ale nechcem zbytočne kupovať niečo čo mi nepomôže...škrabance nie sú hlboké, skôr také jemné, no mne osobne dosť vadia...nemáte teda niekto skúsenosti s niečím takým, čo by stálo za kúpenie?
Ja sa tym trochu zaoberam a mam otazku, ake hlboke ryhy ti to urobilo?
Lebo zubna pasta to asi neurobí. Ta je na doleštenie. Inak - nie každy zubna pasta ma abrazívne účinky.
Začal by som tymto: http://www.ebay.com/itm/1-oz-CERIUM-OXIDE-RED-ORANGE-Auto-Glass-Rock-Polish-NORMAL-GRADE-OPTICAL-/130768977866?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e72703fca
a doleštil by som to spravnou zubnou pastou - vid obrazok
 
Pacho225
2012-09-27 16:41:34+02
Nooo...ono to neni moc hlboké, ale ani to nie je len také šuchnutie...tá pasta to zakryla nateraz tak že to nie je skoro vôbec vidieť, resp. vidieť je jedine keď to vystavíš priamemu svetlu..., takže ma to už tak moc netrápi, ale keďže je to nový foťák, tak i tak ma to štve, lebo som na nové veci háklivý keď sa mi čo i len drobnosť poškodí..., ale zase zvažujem či to stojí za to aby som to kúpil a či by to dokázalo to sklíčko naozaj zahladiť...(resp. či by ho nepoškriabalo ešte viac)...
 
Dumaru
2012-09-27 17:07:56+02
Tá Displex pasta funguje, mám to odskúšané. Zachránil som s ňou dosť doškriabaný displej na jednom Soňáku. Musel som ale leštiť hodinu, doslova som stiahol s pastou vrchnú vrstvu v ktorej boli škrabance. A keďže mi skoro potom odpadla ruka, apelujem na používanie fólií a sklíčok na displeje hneď od kúpy
 
KESKOSENI
2012-09-27 19:42:26+02
aky konkretny dopad ma doskriabany displej na vyslednej foto?
 
Pacho225
2012-09-27 23:06:24+02
príspevok od: KESKOSENI
aky konkretny dopad ma doskriabany displej na vyslednej foto?
žiadny...toto je téma len pre drbnutých ľudí ako Ja, ktorí sú priveľmi starostliví o to čo ich stálo nemalý peniaz...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()