Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Kryt LCD displeja- Nikon D5100

peto22
2012-09-28 13:40:26+02
Zdravím, prepáčte mi túto moju bizardnú otázku, ale neviem nájsť plastový kryt na LCD pre Nikon D5100, prosím vás nemáte nejaké skúsenosti s nejakými obchodmi (kamenné/internetové) kde sa dá zakúpiť tento druh tovaru?...veľmi pekne ďakujem
 
Dumaru
2012-09-28 14:06:47+02
http://www.mini-max.sk/product/default/2138
 
Dumaru
2012-09-28 14:08:41+02
Drobnosti obejdnávam len z mini-max.sk, sú spoľahliví. Pozri link, je to tvrdené sklíčko so samolepiacim okrajom,,,
 
norulakp
2012-09-28 14:09:57+02
Ebay:

http://www.ebay.co.uk/itm/LCD-Screen-Monitor-Hood-Clear-Hard-Cover-Clip-On-Protector-fits-Nikon-D5100-DSLR-/380467482016?pt=UK_Photography_DigitalCamAccess_RL&hash=item5895a10da0
 
peto22
2012-09-28 14:32:18+02
príspevok od: Dumaru
Drobnosti obejdnávam len z mini-max.sk, sú spoľahliví. Pozri link, je to tvrdené sklíčko so samolepiacim okrajom,,,
veľmi pekne ďakujem, je tam aj ponuka osobného odberu v BA, čo mi tiež ušetrí nejaké mince
 
slinti
2012-09-28 14:45:12+02
Pripájam sa troška pomimo, ale je to až taká nevyhnutnosť? Pri uzatvárateľnom displeji?
 
norulakp
2012-09-28 14:56:32+02
ja uz len dodam osobnu skusenost. Mal som tuto srandu nalepenu na predoslom fotaku. Tiez tam bolo na tom napisane, ze je to extra tvrde, neposkrabatelne. Napriek tomu sa mi to pri beznom pouzivani poskrabalo. Sranda bola ta, ze ta ochrana bola riesena formou samolepky. A uz to neslo dat dole. Kym to bolo nove, tak to bolo fajn. Akonahle sa to poskrabalo, tak to bolo naprd, lebo to neslo dat dole. Aspon ja som neprisiel na sposob ako. Preto mi vyhovuje viac snimatelna krytka. Poskrabe sa, tak si kupim novu. Takisto, ak by si ho siel niekedy predavat, nie kazdemu musi vyhovovat, ze to tam mas nalepene. Ale moze byt, ze totot z mini-maxu je riesene inak, neviem.
 
slinti
2012-09-28 15:01:02+02
Mne to vychádza, že len nalepené, inak si neviem predstavit, ako by si nieco "naklinute" zatvaral bez toho, aby si to furt nedaval dole...
 
norulakp
2012-09-28 15:06:35+02
príspevok od: slinti
Mne to vychádza, že len nalepené, inak si neviem predstavit, ako by si nieco "naklinute" zatvaral bez toho, aby si to furt nedaval dole...
neviem, nepoznam ten fotak. Ale ked si pozries prvy link, co som vlozil z Ebay, tak tam sa ta krytka naklikava na displej. Ale asi mas pravdu, ze v tom pripade musis mat displej stale v otvorenej polohe. Neviem, ani ma to popravde velmi nezaujima. Ale je aj taka varianta. Cinania vymslia vsetko
 
Dumaru
2012-09-28 15:09:45+02
príspevok od: norulakp
ja uz len dodam osobnu skusenost. Mal som tuto srandu nalepenu na predoslom fotaku. Tiez tam bolo na tom napisane, ze je to extra tvrde, neposkrabatelne. Napriek tomu sa mi to pri beznom pouzivani poskrabalo. Sranda bola ta, ze ta ochrana bola riesena formou samolepky. A uz to neslo dat dole. Kym to bolo nove, tak to bolo fajn. Akonahle sa to poskrabalo, tak to bolo naprd, lebo to neslo dat dole. Aspon ja som neprisiel na sposob ako. Preto mi vyhovuje viac snimatelna krytka. Poskrabe sa, tak si kupim novu. Takisto, ak by si ho siel niekedy predavat, nie kazdemu musi vyhovovat, ze to tam mas nalepene. Ale moze byt, ze totot z mini-maxu je riesene inak, neviem.
Ja poznám len dva druhy nalepovacích sklíčok, GGS ktoré majú samolepku po celej ploche a vyššie linknutú JYC, ktorá má lepku po obvode. Čo sa týka odolnosti je to výborné riešenie, po pol roku na displeji absolútne bez škrabancov.
 
slinti
2012-09-28 15:13:23+02
príspevok od: Dumaru
Ja poznám len dva druhy nalepovacích sklíčok, GGS ktoré majú samolepku po celej ploche a vyššie linknutú JYC, ktorá má lepku po obvode. Čo sa týka odolnosti je to výborné riešenie, po pol roku na displeji absolútne bez škrabancov.
Veď dobre, ja nepopieram odolnosť, ale uzatvárateľnosť displeja je potom v pohode?
 
Dumaru
2012-09-28 15:14:45+02
príspevok od: slinti
Pripájam sa troška pomimo, ale je to až taká nevyhnutnosť? Pri uzatvárateľnom displeji?
Ono záleží od užívateľa. Niekomu nevadia žiadne škrabance a ide mu len o výsledný efekt - fotografiu. Ja patrím do druhej skupiny, som pedant na elektroniku a preto ju chcem čím dlhšie zachovať v perfektnom stave. Displeje sú dosť "mäkké", stačí mať foťák párkrát na krku aby sa drel displej o drsnejšiu textíliu oblečenia počas chôdze a hneď sú na ňom škrabance. Preto to má zmysel aj na výklopnom displeji, pretože ho nebudeš každú sekundu preklápať. Ale hovorím každý máme iné priority, čo niekto potrebuje, iný nerieši,,,
 
Dumaru
2012-09-28 15:20:29+02
príspevok od: slinti
Veď dobre, ja nepopieram odolnosť, ale uzatvárateľnosť displeja je potom v pohode?
Podľa mňa zbytočnosť, každý si kontroluje nastavenia ak nemá horný stavový displej, výslednú fotku, histogram, preto nevidím zmysel v uzatvorení displeja. Možno len pri prenoste keď nefotíš,,,
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-09-28 15:26:00+02
Okrem ochrannych skiel typu GGS su dstupne aj tenke folie, ktore urcite nebudu prekazat pri zatvarani displeja. Skus napr. tu od Vanguardu.
 
Dumaru
2012-09-28 15:34:44+02
Fólie vyrába aj ScreenShield v kombinácii s aplikačnou tekutinou a tvrdou gumenou stierkou, s ktorou vytláčaš pri lepení tekutinu aby nezostali po nalepení fólii vzduchové bublinky. Ale v tom prípade treba dať pozor pri lepení aby tekutina nepodtiekla napríklad pod hľadáčik,,,
 
Dzurki Marek
2012-09-28 15:51:27+02
ta krytka z ebayu je blbost - kamos to kupil a po nasadeni sa display nedal uplne zavriet.
 
peto22
2012-09-28 16:23:46+02
ešte by som sa chcel opýtať /nech nezakladám dalšie vlákno/ či táto slnečná clona by pasovala na nikkor 18-105 DX VR a či sa dá namontovať aj naopak (aby nezavadzala v brašni) poprípade aký je rozdiel medzi ňou a hb-32, ďakujem
http://dx.com/p/massa-camera-lens-hood-for-67mm-diameter-lens-12137?item=54
 
peto22
2012-09-29 21:27:49+02
príspevok od: Dzurki Marek
ta krytka z ebayu je blbost - kamos to kupil a po nasadeni sa display nedal uplne zavriet.
a došlo mu to z toho ebayu?
 
b0baz
2012-09-29 21:39:08+02
Kašli na kryt. Ako správny punker zo starých dobrých časov ti radím, odtrhni foliu z dokladov, zachyť to priesvitnou lepiacou a ideš, máš to za pár centov. Prípadne otáčaj display. Foťák nie je mimino.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()