Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D7000 "Pevné Zamknutie Clony"

Tal-Rasha
2012-11-29 20:04:19+01
Zdravím, mám Nikon D7000 so setovým objektívom 18-105mm. Dá sa na mojom objektíve a fotoaparáte "zamknúť" clona ? Nemyslím aperture priority. Myslím to tak aby sa pri intervalovom fotení vôbec nepohla a ostala zmrazená na určitom nastavení. Teraz keď si to nastavím, tak sa zacloní na clonové číslo v momente snímku. Skúšal som to tak že stlačím kontrolu hlbky ostrosti a potom mierne pootočiť objektívom ako keď sa dáva dolu. Zasvietilo mi F0 ale keď som urobil fotku tak to aj tak pri snímke zaclonilo (asi na maximum).

Resp. sú také objektívy u ktorých si manuálne nastavím clonu ? tak aby sa ABSOLUTNE nepohla pri fotke ? A teraz nehovorím o objektívoch z dávnych čias. Ide mi hlavne o redukciu šumenia (flickr) - shutter flickr pri Time Lapse Videach ...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-11-29 20:12:35+01
Vsetky opbjektivy NIkon aj starsie manualne pracuju s otvorenou clonou a privru ju az pocas expozicie. Ak chces dosiahnut to aby bol objektiv stale pricloneny, kup si nejaky so zavitom M42 a rdukciou na NIkon. Vacsina M42 objektivov ma na sebe prepinac A/M, ktory prepina medzi automatickou a manualnou clonou. Pri nastaveni na M budes mat clonu privretu na clonov cisle, ktore si nastavis na prstenci clony objektivu.
 
martin9113
2012-11-29 20:20:40+01
daj si manual a pokial si clonu nezmenis tak sa ti nepohne
 
Tal-Rasha
2012-11-29 20:30:05+01
nie , nechápeš, aj keď si dáš manuál tak tá clona sa zatvorí na to clonové číslo až pri komponovaní snímku
 
martin9113
2012-11-29 20:59:56+01
príspevok od: Tal-Rasha
nie , nechápeš, aj keď si dáš manuál tak tá clona sa zatvorí na to clonové číslo až pri komponovaní snímku
to dobre viem. ma to vplyv na vyslednu fotku?
 
viking81
2012-11-29 22:42:35+01
tiez by ma zaujimalo na co to je dobre....
 
calven
2012-11-29 23:05:01+01
No na nič... Ale chcem...
 
morseee1
2012-11-30 08:02:04+01
príspevok od: calven
No na nič... Ale chcem...
tak ked velmi chces, tak si kup stare sklo, tak ako ti radil Karol a mas vyriesene .. a budes mat ..
 
calven
2012-11-30 08:05:53+01
príspevok od: morseee1
tak ked velmi chces, tak si kup stare sklo, tak ako ti radil Karol a mas vyriesene .. a budes mat ..
Ale ja nie som ten, čo sa pýta....
 
morseee1
2012-11-30 08:13:13+01
príspevok od: calven
Ale ja nie som ten, čo sa pýta....
haaaaaaaaaaa .. sorry .. som sa nechal uniest
 
keko
2012-11-30 08:59:03+01
Cez redukciu objektiv sovietskej vyroby Helios 44. Redukcia ma retrofokalnu sosovku, ktora samozrejme zhorsuje kvalitu zobrazenia.
Ale naco?
 
netmouse
2012-11-30 10:03:39+01
príspevok od: Tal-Rasha
Zdravím, mám Nikon D7000 so setovým objektívom 18-105mm. Dá sa na mojom objektíve a fotoaparáte "zamknúť" clona ? Nemyslím aperture priority. Myslím to tak aby sa pri intervalovom fotení vôbec nepohla a ostala zmrazená na určitom nastavení. Teraz keď si to nastavím, tak sa zacloní na clonové číslo v momente snímku. Skúšal som to tak že stlačím kontrolu hlbky ostrosti a potom mierne pootočiť objektívom ako keď sa dáva dolu. Zasvietilo mi F0 ale keď som urobil fotku tak to aj tak pri snímke zaclonilo (asi na maximum).

Resp. sú také objektívy u ktorých si manuálne nastavím clonu ? tak aby sa ABSOLUTNE nepohla pri fotke ? A teraz nehovorím o objektívoch z dávnych čias. Ide mi hlavne o redukciu šumenia (flickr) - shutter flickr pri Time Lapse Videach ...
treba si kupit objektiv ked chces novsi len s oznacenim D (nie je G tie su bez clonoveho kruzka) tam je poistka, s ktorou sa blokuje na max clone clonovy kruzok ... ked je volna tak ju mozes nastavit na zvoleny parameter aj mimo fotoaparatu ... ale automaticke fotaky ti vyhodia chybu.
priklad 50 f/1,8D ....
... alebo manualne packou na pohyb clony na strane bajonetu ... len sa vzdy vrati do povodnej polohy ...
 
dalay-lamma
2012-11-30 10:29:45+01
príspevok od: calven
No na nič... Ale chcem...
http://www.learntimelapse.com/time-lapse-photography-how-to-guide/time-lapse-exposure-avoiding-flicker-and-dragging-shutter/

"Errors, inconsistencies, deviations, call it what you would like but even though automatic DSLR camera lenses are highly engineered devices, they cannot produce the exact (and I mean perfectly exact) same mechanical aperture each and every time a photograph is taken even if the settings are not changed."
 
calven
2012-11-30 10:33:43+01
príspevok od: dalay-lamma
http://www.learntimelapse.com/time-lapse-photography-how-to-guide/time-lapse-exposure-avoiding-flicker-and-dragging-shutter/

"Errors, inconsistencies, deviations, call it what you would like but even though automatic DSLR camera lenses are highly engineered devices, they cannot produce the exact (and I mean perfectly exact) same mechanical aperture each and every time a photograph is taken even if the settings are not changed."
Tak ešte raz... Ja nie som ten, čo sa na toto pýta...
 
dalay-lamma
2012-11-30 10:39:32+01
príspevok od: calven
Tak ešte raz... Ja nie som ten, čo sa na toto pýta...
Viem, chcel som len informovat Autor temy podobne clanky asi uz cital.
 
Tal-Rasha
2012-11-30 16:37:43+01
Dalay-lamma --- áno o toto mi ide, Niekde som sa dočítal že pre čo najmenšiu minimalizáciu "flickr" šumenia pri time lapse videach je jedným z dôvodov tzv, aperture flickr. Čiže ak urobím na aperture priority F8 1300 fotiek tak pri pohybe tej sosovky na najnizsie F a na F8 moze vzniknut nepresnost. Preto by bolo idealne sosovku zablokovat aby sa absolutne nehýbala.
(pre pochopenie si skuste pozriet moje test video, staci najst na youtube.com : Vihorlat Sunrise Time Lapse) Tam vidno trosku to sumenie.

Netmouse --- Takze napr. pri Nikone 20mm F2,8 D AF sa to dá tak urobiť ? tak že si proste v objektíve nastavím clonu manuálne a zablokujem ju tak aby sa za 1300 fotiek nepohla ani raz ?

Inac sorry ze az teraz, a diki za odozvu
 
Tal-Rasha
2012-11-30 16:47:02+01
https://www.youtube.com/watch?v=HP5PLqHEeaI Zvecsit a do HD ... Ak sa mení svetelnosť tak to má blikať ale nie takto ako na mojom Time Lapse
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()