Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon p7700 - skusenosti uzivatelov

jozkovicz
2013-01-22 15:02:01+01
Zdravim. Najdu sa tu uz nejaky uzivatelia tohto kompaktu? Zaujimali by ma vase nazory, skusenosti, ci ste s nim spokojny a tiez, ako ste spokojny s autofokusom ? Pocul som, ze ma problemy zaostrit v horsich svetelnych podmienkach, tak ci je to pravda ? Dakujem
 
wlad
2013-01-22 16:13:59+01
obavam sa ze vela ludi sa dnes uz do predrazenych "profikompaktov" nehrnie - ked za rovnaku cenu mozu kupit nejaky mirrorless fotak s vacsim senzorom a podstatne lepsim vystupom.
 
jozkovicz
2013-01-22 17:01:46+01
príspevok od: wlad
obavam sa ze vela ludi sa dnes uz do predrazenych "profikompaktov" nehrnie - ked za rovnaku cenu mozu kupit nejaky mirrorless fotak s vacsim senzorom a podstatne lepsim vystupom.
nie je to celkom tak .. mozno ludia, co sleduju fototechniku .. ale napr na cykloturistickom fore, kde chodim, ma kvantum ludi obycajny kompakt a kupuju vsetko mozne .. ja nechcem na bajk mirroless, chcem kompakt, ktoremu sa pekne zasunie objektiv, je skladny a na fotky, na prezentaciu na webe, ci si nechat vytlacit fotoknihu , kde su fotky napr 15x18cm, a ten nikon urcite zvladne aj format a4, tak to mi bohate staci .. dnes kopec ludi riesi cip, sum, vystup a mnohi z nich ani fotky netlacia na velke formaty, na vystavy, ci pre vlastnu potrebu a prezeraju si ich v pc .. a potom len tu fotku zvacsuju, zvacsuju a ked to nema sum, dobru kresbu, tak su psychologicky ukojeni, ze maju dobry stroj .. a nakoniec, predavaju zrkadlovky, lebo zistia, ze sa im nechce vlacit s tou celou vybavou a ze im na ich potreby staci napr aj ten kompakt .. ale nechcem hadzat vsetkych do jedneho vreca .. ja mam sam zrkadlo, ale chcem nieco mensie, na ten bajk .. len som cital, ze ten nikon ma trosku problemy s ostrenim, tak ma zaujima nazor nejakych majitelov
 
marcus_labeo
2013-01-22 17:06:52+01
Ako už načrtol wlad, pri porovnaní cien profikompaktov a bezzrkadloviek by som uvažoval o CSC; taký Nikon V1 s jeho fázovým ostrením bude podstatne rýchlejší, ako P7700 s kontrastným ostrením. Pri cene 299 eur (V1) vs. 435 eur (P7700) myslím niet o čom.
 
wlad
2013-01-22 17:28:44+01
príspevok od: jozkovicz
nie je to celkom tak .. mozno ludia, co sleduju fototechniku .. ale napr na cykloturistickom fore, kde chodim, ma kvantum ludi obycajny kompakt a kupuju vsetko mozne .. ja nechcem na bajk mirroless, chcem kompakt, ktoremu sa pekne zasunie objektiv, je skladny a na fotky, na prezentaciu na webe, ci si nechat vytlacit fotoknihu , kde su fotky napr 15x18cm, a ten nikon urcite zvladne aj format a4, tak to mi bohate staci .. dnes kopec ludi riesi cip, sum, vystup a mnohi z nich ani fotky netlacia na velke formaty, na vystavy, ci pre vlastnu potrebu a prezeraju si ich v pc .. a potom len tu fotku zvacsuju, zvacsuju a ked to nema sum, dobru kresbu, tak su psychologicky ukojeni, ze maju dobry stroj .. a nakoniec, predavaju zrkadlovky, lebo zistia, ze sa im nechce vlacit s tou celou vybavou a ze im na ich potreby staci napr aj ten kompakt .. ale nechcem hadzat vsetkych do jedneho vreca .. ja mam sam zrkadlo, ale chcem nieco mensie, na ten bajk .. len som cital, ze ten nikon ma trosku problemy s ostrenim, tak ma zaujima nazor nejakych majitelov
potom ale nechapem preco sa obzeras po najdrahsom kompakte - nezalezi ti na vystupe, ani na tych "profi" funkciach co "profi" kompakty maju, tak preco si potom nekupis radsej napr Nikon P310 za polovicnu cenu ?
..aj ked pri cene 299 za V1, uz nema zmysel vyhadzovat za kompakty (s malym senzorom) viac ako 2 stovky...
 
jozkovicz
2013-01-22 18:20:44+01
príspevok od: wlad
potom ale nechapem preco sa obzeras po najdrahsom kompakte - nezalezi ti na vystupe, ani na tych "profi" funkciach co "profi" kompakty maju, tak preco si potom nekupis radsej napr Nikon P310 za polovicnu cenu ?
..aj ked pri cene 299 za V1, uz nema zmysel vyhadzovat za kompakty (s malym senzorom) viac ako 2 stovky...
p7700 chcem prave kvoli tomu, ze ma max 200 zoom, cize na detail krajiny je to super vec .. ked jazdis na bajku a vidis nejaky pekny detail v dialke, tak je fajn si to niekedy priblizit, dalej ma oslovuje svetelnost aj na tom najdlhsom ohnisku .. plus chcem kompakt s vyklopnym displejom .. nejako ma to proste laka .. inac svojim nazorom som chcel skor povedat to, ze napr kompakt na take to moje fotenie, na dokumentacnu fotku, prezentaciu na webe mi staci , na druhej strane je len pozitivny bonus, ked je obrazova kvalita lepsia a budu sa dat urobit fotky aj 20x30 .. ja si chcem nechavat tlacit fotoknihy aj na takyto rozmer .. dalsie obrovske plus tohto fotaka a to je pre mna tiez velmi dolezite, ako je rieseny, vsetky dolezite tlacitka mas na tele, porovnavaju to s ovladanim zrkadlovky a to je vec, na ktorej mi zalezi, nechce sa mi kazdu chvilu hrabat v menu .. a posledny bod, chcem si ho kupit na par rokov .. rozsah ohnisk je velmi univerzalny ..
 
jozkovicz
2013-01-22 18:24:20+01
príspevok od: marcus_labeo
Ako už načrtol wlad, pri porovnaní cien profikompaktov a bezzrkadloviek by som uvažoval o CSC; taký Nikon V1 s jeho fázovým ostrením bude podstatne rýchlejší, ako P7700 s kontrastným ostrením. Pri cene 299 eur (V1) vs. 435 eur (P7700) myslím niet o čom.
ale uz to nie je take kompaktne ako kompakt .. nema to vykl. displej, nema taky rozsah zoomu .. sice predstavili teraz novy univerzalny zoom, ale to uz potom vobec nie je kompaktne, zaroven sa to vsetko predrazi .. pre mna je p7000 idealna, len to ostrenie ma zaujima, ci je to fakt taky velky problem, alebo je to mozno trosku pritiahnute za vlasy ..
 
landov
2013-01-22 18:26:27+01
príspevok od: jozkovicz
p7700 chcem prave kvoli tomu, ze ma max 200 zoom, cize na detail krajiny je to super vec .. ked jazdis na bajku a vidis nejaky pekny detail v dialke, tak je fajn si to niekedy priblizit, dalej ma oslovuje svetelnost aj na tom najdlhsom ohnisku .. plus chcem kompakt s vyklopnym displejom .. nejako ma to proste laka .. inac svojim nazorom som chcel skor povedat to, ze napr kompakt na take to moje fotenie, na dokumentacnu fotku, prezentaciu na webe mi staci , na druhej strane je len pozitivny bonus, ked je obrazova kvalita lepsia a budu sa dat urobit fotky aj 20x30 .. ja si chcem nechavat tlacit fotoknihy aj na takyto rozmer .. dalsie obrovske plus tohto fotaka a to je pre mna tiez velmi dolezite, ako je rieseny, vsetky dolezite tlacitka mas na tele, porovnavaju to s ovladanim zrkadlovky a to je vec, na ktorej mi zalezi, nechce sa mi kazdu chvilu hrabat v menu .. a posledny bod, chcem si ho kupit na par rokov .. rozsah ohnisk je velmi univerzalny ..
ano, ovladanie ma naozaj ukazkove, ale vsetko to zabije ten malicky cip....aj pri tej svetelnosti zabudni na fotky 20x30. A pri slabsom svetle to bude zasumene az-az. Su to tvoje peniaze,ale na bike sa da v ppohode nosit aj E-PM1+14-42 a mas neporovnatelny!!! vystup za neporovnatelnu cenu - 239€.
 
jozkovicz
2013-01-22 18:34:57+01
príspevok od: landov
ano, ovladanie ma naozaj ukazkove, ale vsetko to zabije ten malicky cip....aj pri tej svetelnosti zabudni na fotky 20x30. A pri slabsom svetle to bude zasumene az-az. Su to tvoje peniaze,ale na bike sa da v ppohode nosit aj E-PM1+14-42 a mas neporovnatelny!!! vystup za neporovnatelnu cenu - 239€.
postahoval som si jpeg v max. rozliseni (z flickru) .. format a4 je uplne v pohde .. aj viac sa da .. a tiez, ked fotis cez den krajinu, pri turach, pouzivas nizke iso .. chcem kompakt, nechcem mirrorless .. kamos si kupil napr epl1 a teraz mi vravi, ze mu vadi aj tato velkost .. ved chlapi pochopte, ze kompakt je pre niektorych ludi idealne riesenie, ako aj vtedy, ked vies, na co chces, a co od toho ocakavas .. mne len proste zaujimali skusenosti uzivatelov a ten autofokus .. kvalita mi postacuje .. ja viem co sa ponuka v segmente mirrorless, ale tou cestou nechcem ist ..
 
wlad
2013-01-22 18:42:01+01
príspevok od: jozkovicz
postahoval som si jpeg v max. rozliseni (z flickru) .. format a4 je uplne v pohde .. aj viac sa da .. a tiez, ked fotis cez den krajinu, pri turach, pouzivas nizke iso .. chcem kompakt, nechcem mirrorless .. kamos si kupil napr epl1 a teraz mi vravi, ze mu vadi aj tato velkost .. ved chlapi pochopte, ze kompakt je pre niektorych ludi idealne riesenie, ako aj vtedy, ked vies, na co chces, a co od toho ocakavas .. mne len proste zaujimali skusenosti uzivatelov a ten autofokus .. kvalita mi postacuje .. ja viem co sa ponuka v segmente mirrorless, ale tou cestou nechcem ist ..
tak si pozri taketo porovnanie:

http://camerasize.com/compact/#364,332,ha,t

za kompakt s 1/1.7" senzorom davat 450 eur je proste hovadina - nech aj ten fotak ma 200 tlacidiel na tele...
 
jozkovicz
2013-01-22 18:55:51+01
príspevok od: wlad
tak si pozri taketo porovnanie:

http://camerasize.com/compact/#364,332,ha,t

za kompakt s 1/1.7" senzorom davat 450 eur je proste hovadina - nech aj ten fotak ma 200 tlacidiel na tele...
somarina je, ak clovek kupi to, co nepotrebuje a nechce .. opakujem, chcem skladny kompakt s dobrym ovladanim, univerzalnym zoomom, vyklopnym displejom, solidnym videom, nechcem nic, kde sa daju menit objektivy, kde objektiv trci do priestoru .. nejdem ho kupovat tento tyzden, chcem este pozbierat nejake informacie, cakam na recenziu na dpreview, mozno aj tu bude .. pred letom ta cena bude nizsia .. a ked sa uz vyberam fotit, nie jazdit na bajku, tak beriem zrkadlovku a dva objektivy .. ked idem bajkovat a chcem mat fotak len tak po ruke, na prilezitostne fotenie, chcem kompakt .. na par rokov mi postaci a potom to zase bude ine kafe, napr sony rx100 ukazuje nejake tiez moznosti ..
 
NefroniK
2013-01-22 19:09:35+01
Takmer všade je nejaký kompromis. Niekto môže vyčítať Nikonu D800 málo snímkov za sekundu, niekto vyčíta D4 že je obrovský, niekomu vadí len cena. Ale na to na čo ho potrebuje mu to buď nechýba, alebo si na to zvykne.
Tak si ho proste kúp. Keď ti takto všetkým vyhovuje, občasné nezaostrenie (alebo čím konkrétnejšie AF trpí) mu určite odpustíš.
 
jozkovicz
2013-01-22 20:13:16+01
príspevok od: NefroniK
Takmer všade je nejaký kompromis. Niekto môže vyčítať Nikonu D800 málo snímkov za sekundu, niekto vyčíta D4 že je obrovský, niekomu vadí len cena. Ale na to na čo ho potrebuje mu to buď nechýba, alebo si na to zvykne.
Tak si ho proste kúp. Keď ti takto všetkým vyhovuje, občasné nezaostrenie (alebo čím konkrétnejšie AF trpí) mu určite odpustíš.
ako som pisal, ak by islo o nejake obcasne nezostrenie, akceptoval by som to .. len neviem, ci ten problem nie je vyraznejsi .. preto som zalozil tuto temu .. ale asi ho vela ludi nema, mozno neskor sa k tejto teme niekto vyjadri .. a inac ano, vo vsetkych parametroch mi vyhovuje .. toto som tu ani riesit nechcel ..
 
alfi62
2013-01-31 19:17:00+01
Zdravím. Tak som majiteľom tejto mašinky asi 2 týždne. Už po prvom chytení do rúk som vedel, že to je to,čo chcem. A mal som tú možnosť, že som si mohol všetkých mojich kandidátov odskúšať ,,na živo,, v rakúskom Mediamarkte. A boli to-Canon g15,gx1, Panasonic lx7,sony rx100 a Nikon p7700.Ovládanie a držanie v rukách je bezkonkurenčné. A to zvíťazilo. Keďže, som začiatočník, tak neviem dobre posúdiť to ostrenie v zlých svetelných podmienkach. Fotím aj vo vnútri pri žiarivkovom osvetlení a problém som nezbadal. No čo je veľké plus pre mňa ,že ma 7-násobný opt.zoom a ovládanie je k nezaplateniu. A čo sa týka výstupu, nemám žiadnych pripomienok-ako začiatočník. Presne niečo som takéto chcel-nie veľkú zrkadlovku, ale ani nie mydlovú krabičku(Sony RX100).Tak také sú moje prvé dojmy z Nikon P7700.
 
andy4
2013-02-17 15:00:06+01
Ahoj, aj ja som zháňal koncom minulého roka fotoaparát podobných kritérií, nakoľko nosiť zrkadlovku je niekedy na dovolenke a pri športe dosť nepraktické. Starší vodeodolný kompakt olympus už 6.rok neprežil teda napokon som sa rozhodoval som sa medzi Samsungom EX1/2 a nikom p7700 ako "druhým" fotoaparátom v domácnosti.

Nafotil som cez 3000 fotografií a môžem povedať, že som spokojný. Je praktický, výklopný display som využíval každý deň pri fotení "krajinky" či karnevalu niekoľko krát. Na objektív som si ale zaobstaral aj polarizačný filter, nakoľko samotná vypuklá optika nieje dostatočne chránená podľa môjho názoru a spôsobu využitia.

Čo sa týka to autofokusu pri horších svet. podmienkach, je to pravda, slabšie zaostruje. NIe stále, ale pri niektorých situáciach som záber urobit nevedel. Možno to je aj kôli tomu filtru neviem.

Ja nákup odporúčam, kupoval som na prelome nov/dec v kamennom obchode za cenu niečo 420€.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()