Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Skvelý servis Nikon!

Plyšiak
Plyšiak 2013-02-19 09:26:17+01
Takže, možno sa to niekomu bude zdať divné, nezmyselné, paranoidné, neviem čo všetko... no servis Nikon mi už lezie krkom. Pred cca 3-rokmi som tam poslal 16-85, objektív prišiel rozbitý, dobre to je už passe. Druhýkrát som riešil Nikon 105mm micro VR, objektív sa po týždni fotenia doslova rozpadol, našiel som pár ľudí ktorím sa to stalo tiež no servis povedal že som to spravil ja. Tiež je to už za nami. No a teraz pre istotu riešim skvelú vec - prach v objektíve. Nieje to nič zvyčajné, no jedná sa o Nikon 70-200 f2.8G VR II, kde by sa ten prach vo veľkom množstve objavovať nemal. No po priloženej fotografii uvidíte v akom stave je. Tak a k veci: presne pred 30 dňami som objektív dal na reklamáciu, tam mi povedali že sa jedná o kovové lupy - klasická chyba starších modelov tohto skla. Včera, to je po 29 dňoch mi prišiel objektív naspäť aj spolu so zoznamom vykonaných prác - iba to vyčistili, nič iné neriešili. Objektív som prebral v 100% stave, opäť som dal inzerát na predaj. No večer som si všimol znova nastupujúci bordel pod predným členom, objektív som potom preskúmal lepšie a všimol som si že tie čistené sklá sú úpackané. Ďalej som našiel niečo mastné na okrajoch tela objektívu a predná šošovka bola taká mastná že sa to nedalo vyčistiť. Pomaly som si myslel že technik tam asi nechal svoje geňo. No a ako bonus, prach už bol teraz v kompletne celom tubuse, nie len medzi prvými členmi.

Takže dnes som to bol znova dať reklamovať, dúfam že si Nikon dá zas tých 29 dní času a možno mi to pošle. Ako som spomínal objektív som chcel predať, no tým že cena za 100% kus je cca 1800€ bola predajná cena tohto tak 1300-400€ max., za čo sa aj ospravedlňujem tím čo pozerali inzerát. Chcem sa spýtať, mali ste aj vy takéto problémy, či to len ja mám na to šťastie? Ešte podotýkam, tí čo ma osobne poznajú tak vedia že o techniku sa starám a pravidelne absolvuje čistenie, tak to aby moja 24-70 bola v stave horúceho kusu z výroby a 70-200 ktorá má 6 mesiacov je v stave 7-8 ročného kusu je dosť divné. Prikladám fotografie aby ste si pozreli v akom stave som ho posielal a v akom stave mi prišiel (stav v akom mi prišiel zo servisu je totožný so stavom toho objektívu cca po týždni od kúpy, možno sa vám to bude zdať smiešne - reklamovať kvôli 1 kúsku prachu, no akeďže tam znova je, tak je dosť pravdepodobné že tam bude mať po 6 mesiacoch aj pár tuctov bratov tak ako prvýkrát).
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-07-11 22:12:42+02
príspevok od: Guma
tak podla velkosti a tak...tato mala budka servisuje z celeho rakuska a okolia? je to mensie ako dedinske potraviny...sa mi to nezdalo no
Kolko miesta potrebuje par desiatok fotakov a objektivov a par stoviek drobnych nahradnych dielov + pracovisko pre odhadujem troch technikov?
 
Jerry C.
2017-07-11 22:20:11+02
príspevok od: Guma
Prosim Vas, bol niekto v tej VIedni? je toto ten servis co si pochvaluju ludia?... moc to tak nevyzera Potrebujem nieco odsservisovat a Prahu uz nechcem riskovat...
dik


samozrejme ,je to ono - minulý rok som tam dával do opravy dva objektívy ,napísali mi najprv,čo to bude stáť a po odsúhlasení opravy a zaplatení mi to doručili domov .Najlepšie ísť osobne,cez telefón je to trocha horšie dojednať a na dobierku Ti to tiež nepošlú
 
Guma
2017-07-12 07:09:38+02
Ok, vdaka za prispevky...nenaje sa niekto of ziliny co potrebuje servis? ze by sme zdielali naklady na cestu?
 
Guma
2018-01-18 08:48:56+01
Update, konecne bola prestavka a bol cas zaniest veci.
Tu je nejake info pre ludi co zvazuju tento servis pri Viedni.
2x telo a 4 objektivy - cistenie snimacov, optiky, zakladna kontrola a zladenie fokusu - 370€
Vyemna uzavierok vramci kulancie
Cca 12dni

Zatial spokojnost
 
mateso
2018-04-09 10:29:35+02
ked citam tuto diskusiu mam pocit ze som zaniesol telo a 3 objektivy do ineho servisu vo viedni ako nikon.... 3.4 doobeda osobne dorucene, jediny problem zladenie autofokusu d850 na zaruku a 3 objektivy mimo zaruky. Do dnes 9.4 nemam ani cenovu kalkulaciu co to bude stat...
 
Winmx77
2018-04-10 09:49:58+02
V cz to bolo v pohode
 
Guma
2018-04-10 15:00:04+02
toto je ten pri viedni, maju oficialnu nikon email adresu tak poznas original nie?
 
mateso
2018-04-10 16:35:15+02
jj, to je on, predmestie viedne beriem ako vieden a oficialne zastupenie je tam iba jedno. dnes sa to pohlo uzasne dopredu, doobeda mi prisiel email s cenovou ponukou a poobebe cca o 15 ze je zakazka ukoncena. Normalne ma to potesilo. Pre info zladenie AF telo + 3xobjektiv + 1objektiv a TC1.4 = Spolu 75e. Ta cena ma pozitivne dostala. Este uvidim ako budu objektivy ostrit na druhe telo a este ma caka to iste s objektivmi sigma v servise bud v prahe alebo viedni, to som este neni rozhodnuty.
 
Guma
2018-04-10 20:21:08+02
so sigmou ta poslu do pecka
 
mateso
2018-04-10 21:21:35+02
so sigmou v nikone urcite , ale ako som vygooglil sigma ma servisne stredisko aj vo viedni a tam neviem ake su podmienky na reklamaciu /este musim zistit, v prahe to robia na zaruku bezplatne len to nedokazu spravit v priebehu jedneho dna a dve tela a 3x objektiv sa mi kurierom nechce posielat.
 
Winmx77
2018-04-11 06:15:50+02
príspevok od: Guma
toto je ten pri viedni, maju oficialnu nikon email adresu tak poznas original nie?
jasne poznam
 
romanpastierik
2022-06-21 21:13:19+02
Priatelia, kde zozeniem email na Nikon headquarters? chcem im tam tiez napisat par teploch slov o prazskom servise. Nechce sa mi to piset sem, lebo sa len naserem...
 
landov
2022-06-22 06:13:57+02
príspevok od: romanpastierik
Priatelia, kde zozeniem email na Nikon headquarters? chcem im tam tiez napisat par teploch slov o prazskom servise. Nechce sa mi to piset sem, lebo sa len naserem...
Kazdopadne by ma zaujimala aspon skratena verrzia o CZ servise...ci su stale taki "skveli" ?!
 
romanpastierik
2022-06-22 06:24:20+02
príspevok od: landov
Kazdopadne by ma zaujimala aspon skratena verrzia o CZ servise...ci su stale taki "skveli" ?!
poslal som tam na vymenu filter ring preto ze bol poskodeny a takto to dopadlo...poskodili tu spodnu cast kde to je nasadene a pozri obrazok ako to tam cele nasadili. no nemam slov. potrebujem zohnat email ddo centraly aby som im mohol poslat vysledok profi prace servisu v Prahe.
 
romanpastierik
2022-06-22 06:27:26+02
este fotografie
 
landov
2022-06-22 07:01:18+02
príspevok od: romanpastierik
poslal som tam na vymenu filter ring preto ze bol poskodeny a takto to dopadlo...poskodili tu spodnu cast kde to je nasadene a pozri obrazok ako to tam cele nasadili. no nemam slov. potrebujem zohnat email ddo centraly aby som im mohol poslat vysledok profi prace servisu v Prahe.
"parada"...vidim, ze vsetko po starom. Ja som im svojho casu poslal sklo na nastavenie FF/BF...nastavili prd makovy a este mi sklo doslo s rozsypanou clonou vo vnutri...vraj sa to urcite stalo pri transporte. Hajzli !
 
MagickVamp
2022-06-22 08:58:25+02
príspevok od: romanpastierik
poslal som tam na vymenu filter ring preto ze bol poskodeny a takto to dopadlo...poskodili tu spodnu cast kde to je nasadene a pozri obrazok ako to tam cele nasadili. no nemam slov. potrebujem zohnat email ddo centraly aby som im mohol poslat vysledok profi prace servisu v Prahe.
Nikon nema servis...
 
MagickVamp
2022-06-22 09:01:12+02
príspevok od: landov
"parada"...vidim, ze vsetko po starom. Ja som im svojho casu poslal sklo na nastavenie FF/BF...nastavili prd makovy a este mi sklo doslo s rozsypanou clonou vo vnutri...vraj sa to urcite stalo pri transporte. Hajzli !
O takych pripadoch sam viem vela. Nikon celkovo ako spolocnost si na servise a reklamaciach velmi nezaklada. Sveci o tom aj postoj Nikonu a problemom so zavierkou. Kym na nich nebola podana hromadna zaloba tak sa tvarili ze nic nepocuju, nic nevidia.
 
romanpastierik
2022-06-22 09:13:45+02
príspevok od: MagickVamp
O takych pripadoch sam viem vela. Nikon celkovo ako spolocnost si na servise a reklamaciach velmi nezaklada. Sveci o tom aj postoj Nikonu a problemom so zavierkou. Kym na nich nebola podana hromadna zaloba tak sa tvarili ze nic nepocuju, nic nevidia.
preto som sa rozhodol celu vybavu predat..ale asi je to dost nepredajne..urcite nie tento objektiv ktory mi uplne dosrali...
 
Krtko fotografom
2022-06-22 10:01:48+02
Ja som ich služby využil iba raz, asi pred 4 rokmi (dúfam, že viac už nebudem musieť), ale za mňa spokojnosť (až na cenu). Menili mi komplet clonu, celý mechanizmus, stálo to 250€, čo je polovica mojej výplaty .
 
Strana 9 z 10
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()