Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Viacnasobna expozicia - Nikon D7000

ales
2013-06-04 20:53:24+02
Poznate niekto tuto funkciu v D7000? je to nieco na sposob HDR?
 
slado
2013-06-04 21:05:00+02
To nema nic spolocne s HDR. Na kinofilmovych zrkadlovkach sa neposunul film a exponovalo sa na to iste policko. Tu to funguje podobne - zabery sa ukladaju na seba a vysledok je jeden obrazok. Ak chces HDR pouzi AEB.
 
vader
2013-06-05 06:46:12+02
Bracketing v predu mas "cudli_" pri objektive BKT stlac a otocnym volicom si nastavis parametre a ides urobi ti 3 fotky - myslim ze si myslel toto
 
nariecnik
2013-06-05 10:13:30+02
Ja som to skusal ale vysledok bol akysi divny asi som niekde chybu robil je tam nadstvenie mnozstva expozicii a rozmedzie korekcie expozicie.Pokial som stlacil spust az na doraz nameisto 3 mnou nadstavenych expozicii fotoaparat exponoval iba raz a fotografia bola rozmazana.Fotite niekto takto a mate dobre vysledky?
 
WildSammy
2013-06-05 10:22:06+02
ja som tu uz pisal v noci a neviem preco moj koment zmizol, ze tuto funkciu poznam este z Pentaxu K10D, K20D.. je dobra napr. na rozmazanie hladiny vody alebo tecucej vody alebo oblakov v pohybe, nieco ako simulacia ND filtra a v noci na znizenie sumu pri dlhych expoziciach.. okrem toho da sa vyuzit aj kreativne na rozne hokusy-pokusy na fotkach.. da sa vypnut/zapnut EV Averaging, mnou popisane vyhody su so zapnutym. Napr. na rozmazanie vody nastavime 7 alebo 9 expozicii, zapneme EV Averaging alebo blending, kazda znacka to ma inak pomenovane a 7x exponujeme stlacenim spuste.. po 7dmej expozicii fotak spoji vsetky predosle fotky do jednej.. vysledok bude rozmazana voda alebo fontana alebo co sa fotilo. V noci to zas vypriemeruje z fotky sum prec, takze je to dobre na nocne krajinky. Pripadne na take experimenty, ze 2x ten isty clovek na jednej foto alebo priehladne veci a podobne.
 
nariecnik
2013-06-05 10:26:21+02
teraz som to skusal ja som myslel ze fotoaparat vykona nadstaveny pocet expozicii sam ale nieje to tak musis exponovat pokazde jednotlivo a vysledok som mal teraz dobry.odporucaju stativ ale myslim ze pri kratkych casoch to nebude problem
 
WildSammy
 
stafa
2013-06-05 11:23:19+02
príspevok od: WildSammy
ja som tu uz pisal v noci a neviem preco moj koment zmizol, ze tuto funkciu poznam este z Pentaxu K10D, K20D.. je dobra napr. na rozmazanie hladiny vody alebo tecucej vody alebo oblakov v pohybe, nieco ako simulacia ND filtra a v noci na znizenie sumu pri dlhych expoziciach.. okrem toho da sa vyuzit aj kreativne na rozne hokusy-pokusy na fotkach.. da sa vypnut/zapnut EV Averaging, mnou popisane vyhody su so zapnutym. Napr. na rozmazanie vody nastavime 7 alebo 9 expozicii, zapneme EV Averaging alebo blending, kazda znacka to ma inak pomenovane a 7x exponujeme stlacenim spuste.. po 7dmej expozicii fotak spoji vsetky predosle fotky do jednej.. vysledok bude rozmazana voda alebo fontana alebo co sa fotilo. V noci to zas vypriemeruje z fotky sum prec, takze je to dobre na nocne krajinky. Pripadne na take experimenty, ze 2x ten isty clovek na jednej foto alebo priehladne veci a podobne.
Pretoze si ten koment napisal do diskusie o malych fotobatohoch
 
ales
2013-06-05 12:35:17+02
Dakujem. Viem co je bracketing aj ako sa pouziva, ta funkcia viacnassobnej expoyicie funguje tak, ze posklada trifotografie do jednej, len celkom nerozumiem tomu, na co je to dobre, ak to nie je HDR...
 
om1ci
2013-06-05 12:59:19+02
Ak si už naozaj, ale naozaj nevieš poradiť a si úplne v koncoch,
ešte je tu posledná nádej...
prečítaj si MANUÁL !
 
keko
2013-06-05 13:24:48+02
príspevok od: om1ci
Ak si už naozaj, ale naozaj nevieš poradiť a si úplne v koncoch,
ešte je tu posledná nádej...
prečítaj si MANUÁL !
BINGO!
 
ales
2013-06-05 14:04:49+02
poslednym dvom dakujem za skvelu radu. manual som si samozrejme cital, len tam nie je nic o praktickom vyuziti tejto funkcie, preto ta moja otazka v uvode.
 
om1ci
2013-06-05 14:07:38+02
prepáč, nechcel som sa Ťa dotknúť, iba trochu srandy vniesť do témy, lebo čítam v profile že si pokročilý, tak som predpokladal že už aj čo to ovládaš.
 
arpgdval
2013-06-05 15:36:53+02
príspevok od: ales
poslednym dvom dakujem za skvelu radu. manual som si samozrejme cital, len tam nie je nic o praktickom vyuziti tejto funkcie, preto ta moja otazka v uvode.
Tak este raz si ten návod precitaj.
Príklad
 
FaFSn
2013-06-05 17:24:46+02
HDR je pre sofťákov a Viacnásobná expozícia je pre fotografov.
 
FaFSn
2013-06-05 17:36:55+02
HDR sendvičuje viac rôznych expozícií na jeden záber, ( osobitne pre svetlé a tmavé tóny )
Viacnásobná expozícia sendvičuje stále tú istú expoziciu na jeden záber tak, aby bola výsledná expozícia presná ( niečo ako timelapse, alebo stoboskop pri blesku ).
 
polifka
2013-06-06 20:08:46+02
Pro HDR:- nastav prioritu clony "A"- stiskni BKT a nastav počet snímků (2-3)- nastav o kolik se mají lišit v EV- nastav seriové snímání na CH (levé "točítko")- stiskni spoušť - foťák udělá příslušný počet snímků sám- snímky slož v PC dohromady do HDR(foťák umí skládat snímky taky, ale musíš fotit v RAW a to umí složit asi jen 2 a výsledek je v JPEG)
Případně ulož celou akci do uživatelské paměti
 
al.vlado
2013-06-06 21:07:33+02
Multi-exposition (viacnásobná expozícia) je výborná pomôcka ako hneď v aparáte bez použitia PC vyrobiť napr. fotku - rozfázovaný pohyb športovca. Príklad: http://bit.ly/187zbQV
Na Pentaxe zapnem túto funkciu, nastavím sériové snímanie a stlačím spúšť. Aparát urobí za sebou nastavený počet expozícií a zloží to do jednej fotky.
Ak aparát túto funkciu nemá, robí sa to takto: http://www.emphotography.eu/video/10-epizoda-sekacka/
 
petor.wiking
2015-08-23 11:15:31+02
príspevok od: WildSammy
ja som tu uz pisal v noci a neviem preco moj koment zmizol, ze tuto funkciu poznam este z Pentaxu K10D, K20D.. je dobra napr. na rozmazanie hladiny vody alebo tecucej vody alebo oblakov v pohybe, nieco ako simulacia ND filtra a v noci na znizenie sumu pri dlhych expoziciach.. okrem toho da sa vyuzit aj kreativne na rozne hokusy-pokusy na fotkach.. da sa vypnut/zapnut EV Averaging, mnou popisane vyhody su so zapnutym. Napr. na rozmazanie vody nastavime 7 alebo 9 expozicii, zapneme EV Averaging alebo blending, kazda znacka to ma inak pomenovane a 7x exponujeme stlacenim spuste.. po 7dmej expozicii fotak spoji vsetky predosle fotky do jednej.. vysledok bude rozmazana voda alebo fontana alebo co sa fotilo. V noci to zas vypriemeruje z fotky sum prec, takze je to dobre na nocne krajinky. Pripadne na take experimenty, ze 2x ten isty clovek na jednej foto alebo priehladne veci a podobne.
ano ale to musim fotiť do JPG RAWKA nespoji nie?

 
jaro9421
2015-08-25 13:43:09+02
manuál str.152,153,154, len v bode 5 str 153,je potrebné prepnúť volič na pravej strane -cl ,ch alebo dialkovú spúšť.je to tak nezrozumiteľne napísané. Ale funguje to.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()