Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D5300 + objektív 18-55 alebo Canon EOS 700D + EF-S 18-55mm

sstano
2014-12-01 22:47:36+01
Zdravím. Aj keď sa už niekoľko dní venujem výberu fotoaparátu, ktorý by splňoval moje potreby, stále som sa nerozhodol. Ak som nenašiel už obdobnú tému, vopred sa ospravedlňujem. Vyberám prvú zrkadlovku, ktorú chcem využívať na fotografovanie malých detí, rodiny a výletov. Sem tam, keď bude treba, zaznamenať aj video detí, prípadne krátkych momentov. Zároveň ak by som sa fotograficky "vyvíjal", aby som mohol trochu tvoriť Prečítal som si čo to o systémových, kompaktoch atď. Po dlhom zvažovaní a finančných možností som nakoniec vybral 2 favoritov. Obidva stoja okolo 600,-€ pri nákupe v SR, čo je hranica, ktorú moc prekračovať nechcem. Otázkou je, ale ktorý. Canon chvália na video, nikon tiež. Nikon má iné funkcie, iné zaostrovanie .... Už sa v tom strácam. Isto viem, že chcem zrkadlovku, skúšal som si kolegovu v práci a fakt je rozdiel v kvalite aj pri nižšom rozlíšení.
 
fatality
2014-12-01 23:20:40+01
príspevok od: sstano
Zdravím. Aj keď sa už niekoľko dní venujem výberu fotoaparátu, ktorý by splňoval moje potreby, stále som sa nerozhodol. Ak som nenašiel už obdobnú tému, vopred sa ospravedlňujem. Vyberám prvú zrkadlovku, ktorú chcem využívať na fotografovanie malých detí, rodiny a výletov. Sem tam, keď bude treba, zaznamenať aj video detí, prípadne krátkych momentov. Zároveň ak by som sa fotograficky "vyvíjal", aby som mohol trochu tvoriť Prečítal som si čo to o systémových, kompaktoch atď. Po dlhom zvažovaní a finančných možností som nakoniec vybral 2 favoritov. Obidva stoja okolo 600,-€ pri nákupe v SR, čo je hranica, ktorú moc prekračovať nechcem. Otázkou je, ale ktorý. Canon chvália na video, nikon tiež. Nikon má iné funkcie, iné zaostrovanie .... Už sa v tom strácam. Isto viem, že chcem zrkadlovku, skúšal som si kolegovu v práci a fakt je rozdiel v kvalite aj pri nižšom rozlíšení.
neviem kde si nasiel D5300 aj s objektivom do 600.-,ale ak sa rozhodnes pre nu,urcite ber s 18-55 VRII,je to objektiv prisposobeny 24mpix snimacu..
dobra volba je aj d5100+18-105.a .este ti zozstane aj na nejake haraburdy kol
 
MagickVamp
2014-12-02 06:13:22+01
príspevok od: sstano
Zdravím. Aj keď sa už niekoľko dní venujem výberu fotoaparátu, ktorý by splňoval moje potreby, stále som sa nerozhodol. Ak som nenašiel už obdobnú tému, vopred sa ospravedlňujem. Vyberám prvú zrkadlovku, ktorú chcem využívať na fotografovanie malých detí, rodiny a výletov. Sem tam, keď bude treba, zaznamenať aj video detí, prípadne krátkych momentov. Zároveň ak by som sa fotograficky "vyvíjal", aby som mohol trochu tvoriť Prečítal som si čo to o systémových, kompaktoch atď. Po dlhom zvažovaní a finančných možností som nakoniec vybral 2 favoritov. Obidva stoja okolo 600,-€ pri nákupe v SR, čo je hranica, ktorú moc prekračovať nechcem. Otázkou je, ale ktorý. Canon chvália na video, nikon tiež. Nikon má iné funkcie, iné zaostrovanie .... Už sa v tom strácam. Isto viem, že chcem zrkadlovku, skúšal som si kolegovu v práci a fakt je rozdiel v kvalite aj pri nižšom rozlíšení.
Canon mal lepsie full frame, Nikon teraz ale svojimi novinkami dorovnal a stoji to na zvazenie, kedze 2015 pride Canon s odpovedou. Ale v Dx triede na ktoru sa pytas by som ani chvilku nevahal a bral Nikon D5300, pomer cena a kvalita je tu jasne na strane Nikonu a to uz dlhodobo a v dalsich par rokoch to ani nevyzera na zmenu.
 
Marián Kuric
2014-12-02 08:51:35+01
Podla mna je to uplne jedno, chyt si to do ruk, a co sa ti bude lepsie drzat, a este moze zavazit, ci nejaky kamarat nema uz nejake objektivy na tu, alebo tu znacku. Je vazne super, si posharovat objektivy, moznosti sa rozsiria.
 
Martin8101
2014-12-02 10:44:07+01
príspevok od: Marián Kuric
Podla mna je to uplne jedno, chyt si to do ruk, a co sa ti bude lepsie drzat, a este moze zavazit, ci nejaky kamarat nema uz nejake objektivy na tu, alebo tu znacku. Je vazne super, si posharovat objektivy, moznosti sa rozsiria.
presne - na niekolko mesiacov az rokov takato 5300 uplne postacuje - medzi C a N sa treba rozhodnut podla dostupnosti objektivov. Ak nemas pristup k ziadnym, tak potom podla pocitu, pretoze schopnost posudit kvalitativny rozdiel medzi tymito fotakmi nadobudnes az po niekolkych rokoch
 
sstano
2014-12-02 20:52:54+01
Ďakujem za odpovede. Objednal som 5300-ku. Tak uvidíme, či mi ti pôjde Ešte raz vďaka
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()