Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikkor 50mm f/1.4G vs 50mm f/1.4D

divymak
2015-01-05 12:51:36+01
Ahojte, vedel by mi niekto poradit, k D610 chcem dokupit 50mm s clonou 1.4, ale neviem sa rozhodnut, ci S alebo BEZ zaostrovacieho motora - rozhodujuca je pre mna hlavne vysledna fotografia - ostrost - ktora vraj (podla diskusnych prispevkov) pri clone 1.4G nie je uplne najlepsia. Za vsetky dobre rady vopred dakujem!
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-01-05 13:21:40+01
Ja mam asi vadny kus, lebo je ostry aj na f/1,4. Samozrejme, na vyssich clonach je to lepsie, ale ostrost je dobra a to aj v rohoch. Fotim s 36Mpx D800E.
Rozdiel medzi G a D verziou, ktoy uvidis na prvy pohlad aj na malom nahlade, je lepsi prenos kontrastu a farieb novsej verzie. Ma aj lepsiu antireflexnu upravu a to aj na zadnej sosovke.
Verizia D podava horsie vysledky najma v rohoch a to aj po pricloneni. G-cko je vynikajuce od f/2,8, ale uz od f/2 je vyborne. Na plnu dieru si NIkon vedie o triedu lepsie ako Canon.

Najlepsie vychadza Art Sigma 50/1,4. Ale uz pri malom pricloneni ju Nikon dozenie. Nevidel som na fotkach taky rozdiel, ktory by ospravedlnil o tolko vyssiu cenu. Naviac je Nikon o dost kompaktnejsi.
 
Akelan
2015-01-05 15:30:35+01
príspevok od: Karol Srnec
Ja mam asi vadny kus, lebo je ostry aj na f/1,4. Samozrejme, na vyssich clonach je to lepsie, ale ostrost je dobra a to aj v rohoch. Fotim s 36Mpx D800E.
Rozdiel medzi G a D verziou, ktoy uvidis na prvy pohlad aj na malom nahlade, je lepsi prenos kontrastu a farieb novsej verzie. Ma aj lepsiu antireflexnu upravu a to aj na zadnej sosovke.
Verizia D podava horsie vysledky najma v rohoch a to aj po pricloneni. G-cko je vynikajuce od f/2,8, ale uz od f/2 je vyborne. Na plnu dieru si NIkon vedie o triedu lepsie ako Canon.

Najlepsie vychadza Art Sigma 50/1,4. Ale uz pri malom pricloneni ju Nikon dozenie. Nevidel som na fotkach taky rozdiel, ktory by ospravedlnil o tolko vyssiu cenu. Naviac je Nikon o dost kompaktnejsi.
Super príspevok.
 
tomis.ales
2015-01-05 17:33:31+01
Mal som D-cko a je to docela blato v porovnani s G (ten mam iba f1,8). Vobec by som neriesil a kupil by som G. Cenovy rozdiel za to urcite stoji.
 
dmedia
2015-01-05 18:43:46+01
Mam obidva, na starsich strojoch to nebolo az take markatne, ale na 610 je rozdiel uz vidiet o dost, jednoznacne 50/1,4G af-s je lepsi. Zhrnul to dobre Karol.

Ten objektiv ma jednu neprijemnu vlastnost, ze jeho AF chodi dost pomaly v tazsich svetelnych podmienkach, ale to si casom zvyknes ked budes o tom vediet...
 
divymak
2015-01-05 22:44:37+01
dakujem vsetkym, moc ste mi pomohli
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()