Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D7100 neuzamkne objektiv pri jeho nasadeni

PG
2015-12-27 08:43:05+01
Zdravim vsetkych nikonakov a zalam pekne medzisviatocne obdobie. Prosim o radu. Mam Nikon D7100 a objektiv AF-S Nikkor 18-200.
Ked nasadim objektiv na telo nezacvakne zapadka a tak mi nefunguje automaticke zaostrovanie. Vie mi, prosim, niekto poradit, co s tym? Vopred dakujem.
 
Bbranislav
2015-12-27 09:09:51+01
príspevok od: PG
Zdravim vsetkych nikonakov a zalam pekne medzisviatocne obdobie. Prosim o radu. Mam Nikon D7100 a objektiv AF-S Nikkor 18-200.
Ked nasadim objektiv na telo nezacvakne zapadka a tak mi nefunguje automaticke zaostrovanie. Vie mi, prosim, niekto poradit, co s tym? Vopred dakujem.
Skus vybrat objektiv z aparátu. Na tele aparátu sa nachádza zapadka, ktoru je vidiet. Je to malá dierka, v ktorej sa pohybuje západka. Ked pozeráš na aparát zo strany otvoru pre objektív tak je umiestnená na siedmej hodine, Ked stlačiš tlačitko na uvolnenie objektívu, tak ten količek v dierke sa stiahne dovnutra.Je na pružine,takže po uvolneni tlačitka sa vysunie von. Skus vizualne zhodnotit, či ti ten količek funguje.Môže sa zaseknut nečistotou. Skus to jemne uvolnit ihlou.
 
PG
2015-12-27 10:08:43+01
príspevok od: Bbranislav
Skus vybrat objektiv z aparátu. Na tele aparátu sa nachádza zapadka, ktoru je vidiet. Je to malá dierka, v ktorej sa pohybuje západka. Ked pozeráš na aparát zo strany otvoru pre objektív tak je umiestnená na siedmej hodine, Ked stlačiš tlačitko na uvolnenie objektívu, tak ten količek v dierke sa stiahne dovnutra.Je na pružine,takže po uvolneni tlačitka sa vysunie von. Skus vizualne zhodnotit, či ti ten količek funguje.Môže sa zaseknut nečistotou. Skus to jemne uvolnit ihlou.
Dakujem velmi pekne za promptu radu. Skusal som sparatkom hybat tym kontaktom, ale bohuzial to nepomaha. Ten cudlik je pohyblivy pri zatlaceni ale stale sa vracia do hornej polohy a objektiv stale nezacvakne Asi mi nezostava ine len ho dat do opravy
 
Bbranislav
2015-12-27 10:19:11+01
príspevok od: PG
Dakujem velmi pekne za promptu radu. Skusal som sparatkom hybat tym kontaktom, ale bohuzial to nepomaha. Ten cudlik je pohyblivy pri zatlaceni ale stale sa vracia do hornej polohy a objektiv stale nezacvakne Asi mi nezostava ine len ho dat do opravy
Ked sa vracia do hornej polohy tak by mal byt v poriadku. Ide o to,či kladie odpor pri stlačeni. Ak nie tak ta chyba je asi v ňom. Neskusil si iný objektív? Už tu bol taký problem, ale to si spôsobil majitel tým, že pri nasadzovaní objektívu mal stlačene tlačitko na aparáte. Objektív sa nasadzuje bez stlačenia tlačítka na aparáte. INá PORUCHA TAM BYT NEMôžE.
 
Bbranislav
2016-01-10 19:34:28+01
príspevok od: PG
Dakujem velmi pekne za promptu radu. Skusal som sparatkom hybat tym kontaktom, ale bohuzial to nepomaha. Ten cudlik je pohyblivy pri zatlaceni ale stale sa vracia do hornej polohy a objektiv stale nezacvakne Asi mi nezostava ine len ho dat do opravy
Zdravím. Píšem len preto, aby som sa dozvedel výsledok tej poruchy, ak to porucha bola. Mám dva zrkadlovky Nikon, D5100 a D7000. a niekolko objektívov ktoré menim dost často, podla potreby. Nestáva sa často ,a ani som o takej poruche ešte nepočul, tak som zvedavý. Písal o podobnej poruche jeden pán, tiež mu to necvaklo a nefungovala automatika. Nakoniec sa došlo na to,že pri zakladaní objektívu mal stlačené tlačitko a pretočil objektív až za dierku a bol mimo kontaktov, Preto ma ta porucha zaujima. Dakujem. B.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()