Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D7200 - neštandardný záznam rawu

Horal
2016-05-31 08:25:54+02
Fotím zásadne do rawu a minule som zistil, že všetky rawy z jedného fotenia (cca 500 záberov) neviem vyvolať v Zoneri 17 resp. náhľadové jpg sú v poriadku - histogram je primeraný záberu, ale keď to otvorím v raw konvertore ukáže sa len čierno zelený záznam a histogram je jedna len "čiara" vľavo. Predtým to nikdy nerobilo. Pritom pri samotnom fotení a následnom prehliadaní fotiek vo foťáku nič nenasvedčovalo, že záznam raw bude mať nejaké neštandardnosti.
Tento problém sa objavil po tom, ako som upravoval nastavenie foťáku v menu (zmena spôsobu automatického ostrenia a ešte nejaké iné, už si presne nepamätám čo to bolo). Po opätovnom prenastavovaní niektorých parametrov (zhodných s nastavením v Nikone D 7100 so zhodnou kartou) sa tento problém stratil.
Bohužiaľ som neurobil záber pred prenastavovaním a po každej zmene nastavenia, takže teraz neviem ktorá zmena nastavenia spôsobila odstránenie nešdandardného záznamu. Neviem teraz, či je to chyba foťáku, alebo záznamovej karty. Následné zábery potom išli vyvolať zo zonerovského raw konvertora ako predtým.
Má s takýmto problémom a jeho riešením niekto skúsenosť? Kde sa stala chyba? Môže sa opakovať resp. ako jej predchádzať? (ukážkový záber neprikladám, pretože majú viac ako 30 MP a neviem či by prešiel)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-05-31 08:39:10+02
Ziadne nastavenie fotoaparatu nemoze sposobit, ze ti zrazu necita RAWy. RAW moze mat niekolko nastaveni (kompresia, farebna hlbka). Ale ak raz program uz RAW z toho fotaku otvaral, nie je dovod aby tak nerobil aj po zmene parametrov RAW-u.
V kartkom case je to uz druhy prispevok o problemoch so Zoner 17. Odporucam vyskusat otvorit v inom programe, stiahni si trial verziu lubovolneho RAW konvertoru, alebo nainstaluj program, co mas na CD k fotaku.
 
DrAcula
2016-05-31 08:42:52+02
príspevok od: Horal
Fotím zásadne do rawu a minule som zistil, že všetky rawy z jedného fotenia (cca 500 záberov) neviem vyvolať v Zoneri 17 resp. náhľadové jpg sú v poriadku - histogram je primeraný záberu, ale keď to otvorím v raw konvertore ukáže sa len čierno zelený záznam a histogram je jedna len "čiara" vľavo. Predtým to nikdy nerobilo. Pritom pri samotnom fotení a následnom prehliadaní fotiek vo foťáku nič nenasvedčovalo, že záznam raw bude mať nejaké neštandardnosti.
Tento problém sa objavil po tom, ako som upravoval nastavenie foťáku v menu (zmena spôsobu automatického ostrenia a ešte nejaké iné, už si presne nepamätám čo to bolo). Po opätovnom prenastavovaní niektorých parametrov (zhodných s nastavením v Nikone D 7100 so zhodnou kartou) sa tento problém stratil.
Bohužiaľ som neurobil záber pred prenastavovaním a po každej zmene nastavenia, takže teraz neviem ktorá zmena nastavenia spôsobila odstránenie nešdandardného záznamu. Neviem teraz, či je to chyba foťáku, alebo záznamovej karty. Následné zábery potom išli vyvolať zo zonerovského raw konvertora ako predtým.
Má s takýmto problémom a jeho riešením niekto skúsenosť? Kde sa stala chyba? Môže sa opakovať resp. ako jej predchádzať? (ukážkový záber neprikladám, pretože majú viac ako 30 MP a neviem či by prešiel)
Zoner RAW convertor nikdy uplne spravne nefungoval, ako som uz tu spominal v inom vlakne.
Skus pouzit na vyvolanie fotiek nikonacky Capture NX-D, ci aj v nom sa dany problem prejavi.
 
landov
2016-05-31 15:16:30+02
príspevok od: Horal
Fotím zásadne do rawu a minule som zistil, že všetky rawy z jedného fotenia (cca 500 záberov) neviem vyvolať v Zoneri 17 resp. náhľadové jpg sú v poriadku - histogram je primeraný záberu, ale keď to otvorím v raw konvertore ukáže sa len čierno zelený záznam a histogram je jedna len "čiara" vľavo. Predtým to nikdy nerobilo. Pritom pri samotnom fotení a následnom prehliadaní fotiek vo foťáku nič nenasvedčovalo, že záznam raw bude mať nejaké neštandardnosti.
Tento problém sa objavil po tom, ako som upravoval nastavenie foťáku v menu (zmena spôsobu automatického ostrenia a ešte nejaké iné, už si presne nepamätám čo to bolo). Po opätovnom prenastavovaní niektorých parametrov (zhodných s nastavením v Nikone D 7100 so zhodnou kartou) sa tento problém stratil.
Bohužiaľ som neurobil záber pred prenastavovaním a po každej zmene nastavenia, takže teraz neviem ktorá zmena nastavenia spôsobila odstránenie nešdandardného záznamu. Neviem teraz, či je to chyba foťáku, alebo záznamovej karty. Následné zábery potom išli vyvolať zo zonerovského raw konvertora ako predtým.
Má s takýmto problémom a jeho riešením niekto skúsenosť? Kde sa stala chyba? Môže sa opakovať resp. ako jej predchádzať? (ukážkový záber neprikladám, pretože majú viac ako 30 MP a neviem či by prešiel)
Pokial fotis len do RAW, tak dobra rada znie: utekaj od ZPS co najskôr. Sam som pouzival ZPS roky, potom som sa dokopal k vyskusaniu LR a uz 2 roky nechapem, ako som mohol roky pouzivat ZPS

Zoner je dobry program na JPG, ale RAW ani nahodou.
 
Horal
2016-06-01 06:48:35+02
Stiahol som Capture NX 2 a skusmo som spracoval 2 - 3 zábery - nebol žiadny problém. Asi nastal čas poobzerať sa po niečom lepšom ako ZPS.
Ďakujem všetkým za čas pri pomoci s problémom. Veľmi si to vážim.
 
DrAcula
2016-06-01 09:36:59+02
príspevok od: Horal
Stiahol som Capture NX 2 a skusmo som spracoval 2 - 3 zábery - nebol žiadny problém. Asi nastal čas poobzerať sa po niečom lepšom ako ZPS.
Ďakujem všetkým za čas pri pomoci s problémom. Veľmi si to vážim.
ZPS nie je zle, len RAW konvertor ma na prd.

Vyvolavaj v nikonackonm Capture do tif a potom kludne spracovavaj v Zoneri.Ja tiez vacsinu fotiek spracovavam v zoneri ... je to super program a vacsinu veci v nom dokazem spravit ovela rychlejsie ako v konkurencnych softoch. Plus podporuje aj vela pluginov z Photoshopu.

Capture NX2 bol super produkt, ale pokial viem uz sa nevyvija. Nahradeny bol free programom Capture NX-D. Je jasne ze moznostami za NX2 alebo LR troska zaostava ale aj tak je to pre Nikon RAW super program ked uvazis cenu tych konkurencnych programov.

Proste financne najlepsie vychadza kombo Capture NX-D ( vyvolanie ) + ZPS ( spracovanie ). Obe z nich podporuju aj hromadne spracovanie.
 
SuzanneSu
2016-10-05 12:44:18+02
Zdravim,
prosim o radu, ci sa rozhodnut pre D7100 aleb D7200 - fotim portrety - deti, rodiny - exterier i atelier. Pouzivam prevazne pevne skla.
Zvazovala som a D610, no vzhladom k cene a nakladom na nove objektivy...

Dakujem za rady
 
netmouse
2016-10-05 13:01:28+02
príspevok od: SuzanneSu
Zdravim,
prosim o radu, ci sa rozhodnut pre D7100 aleb D7200 - fotim portrety - deti, rodiny - exterier i atelier. Pouzivam prevazne pevne skla.
Zvazovala som a D610, no vzhladom k cene a nakladom na nove objektivy...

Dakujem za rady
si trocha dost offtopic ... tu si tvoju prosbu o pomoc asi malokto vsimne ... radsej by som to napisal pofd toto vlakno: www.ephoto.sk/forum/7/13901/nikon-d7100-vs-d7200/strana-1/
 
fatality
2016-10-05 13:57:49+02
príspevok od: SuzanneSu
Zdravim,
prosim o radu, ci sa rozhodnut pre D7100 aleb D7200 - fotim portrety - deti, rodiny - exterier i atelier. Pouzivam prevazne pevne skla.
Zvazovala som a D610, no vzhladom k cene a nakladom na nove objektivy...

Dakujem za rady
ak nebudes fotit deti v akcii,v pohybe,ber kludne d7100..
ak ano,tak radsej d7200..
d7200 ma o nieco lepsi autofocus..tym samozrejme nechcem povedat,ze d7100
ho ma zly a dieta v pohybe nim nenafotis..nafotis,ale s trochou viac odpadu..
 
Džema
2016-10-05 19:29:18+02
Mal som D7100.Po prechode na D7200 som si vsimol ako prvu vec Autofocus.
Je presny.Na D7100 mi ostril N 16-80 ako sa mu chcelo.Ale na D7200 je vzdy presny.
Nemyslim si zeby som mal zly kus.Na digiarene je o tom velmi rozsiahle vlakno.
Dalej pozorujem ze D7200 menej sumi na vissie iso.

 
SuzanneSu
2017-01-27 12:19:36+01
Zdravím, prosím vás, viete mi povedať, ktorá verzia lightroom podporuje import súborov v raw z d7200? Mam verziu 5 a vôbec mi nejde import raw. Máte niekto d7200? rada by som sa poradila s technickou záležitosťou.. Ďakujem za odpovede
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-01-27 12:32:55+01
príspevok od: SuzanneSu
Zdravím, prosím vás, viete mi povedať, ktorá verzia lightroom podporuje import súborov v raw z d7200? Mam verziu 5 a vôbec mi nejde import raw. Máte niekto d7200? rada by som sa poradila s technickou záležitosťou.. Ďakujem za odpovede
10 sekund googlenia:
https://helpx.adobe.com/camera-raw/kb/camera-raw-plug-supported-cameras.html
 
SuzanneSu
2017-01-27 13:05:34+01
príspevok od: Karol Srnec
10 sekund googlenia:
https://helpx.adobe.com/camera-raw/kb/camera-raw-plug-supported-cameras.html
Ďakujem veľmi pekne na materskej sa nedá všetko stíhať
 
martinchirila
2017-01-27 13:58:41+01
príspevok od: SuzanneSu
Zdravím, prosím vás, viete mi povedať, ktorá verzia lightroom podporuje import súborov v raw z d7200? Mam verziu 5 a vôbec mi nejde import raw. Máte niekto d7200? rada by som sa poradila s technickou záležitosťou.. Ďakujem za odpovede
Tak ako už bolo napísané treba stiahnút najnovší adobe camera raw, ja keď som kúpil d7200 mi to raw síce otvorilo ale zmenilo farby, po inštalácií už spomenutého bolo zas všetko ok.
Keď stiahneš a nainštaluješ treba mať zavretý lightroom aby rozpoznal zmenu pri inicializácií, tá by mala prebehnúť automaticky, ak by aj nie dá sa zvoliť v nastaveniach cesta k new camera raw.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()