Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D5300 poškodená matnica

Suptoman
2017-05-10 18:06:48+02
Dnes som poškodil matnicu pri čistení, ak pozerám na oblohu vidno šmuhy. Chcem sa spýtať má to nejaký vplyv na fotoaparát? A kde sa dá objednať nová matnica?
 
WildSammy
2017-05-10 18:49:45+02
príspevok od: Suptoman
Dnes som poškodil matnicu pri čistení, ak pozerám na oblohu vidno šmuhy. Chcem sa spýtať má to nejaký vplyv na fotoaparát? A kde sa dá objednať nová matnica?
nema to ziaden vplyv, objednat sa da ako nahradna z Nikonu z Prahy a poslu Ti to postou alebo si kupis nejaku lepsiu napr. z katzeyeoptics.com alebo z focusingscreen.com
 
belco
2017-05-10 19:08:19+02
Ako sa da čistením poškodit matica?
 
Suptoman
2017-05-10 19:29:40+02
Treba im napísať? sekciu na webe na to asi nemajú?
Inak ak mám nečistoty v hľadáčiku a ani po vybratí matnice a prefúkani sa nepohli, budú asi hneď za sklom hľadáčika, dá sa to nejako tam dostať ľahko?
 
WildSammy
2017-05-10 19:41:38+02
príspevok od: Suptoman
Treba im napísať? sekciu na webe na to asi nemajú?
Inak ak mám nečistoty v hľadáčiku a ani po vybratí matnice a prefúkani sa nepohli, budú asi hneď za sklom hľadáčika, dá sa to nejako tam dostať ľahko?
servis@nikon.cz

napis im, co chces a kam to poslat, plus seriove cislo z tela fotaku,

tie necistoty mozu byt aj na zrkadle, ale skor su na priehladnom lcd displayi, ktory je nad matnicou a este pred hladacikom.. ten zobrazuje body v hladaciku, po vytiahnuti matnice ho vidno, prach tam drzi zrejme koli tomu, ze je staticky nabity, nijak inak len vyfukanim by som to skusil este vycistit, aj ked opacne nabity prach tam bude drzat ako prilepeny
 
Suptoman
2017-05-10 19:52:04+02
Vďaka To som práve skúsil ale ani sa nepohol, mám pocit že je to z druhej strany vo vnútri hľadáčika. Tam neviem ako to vyriešim, problém je že je to veľká špina a vadí dosť.
 
WildSammy
2017-05-10 20:03:08+02
príspevok od: Suptoman
Vďaka To som práve skúsil ale ani sa nepohol, mám pocit že je to z druhej strany vo vnútri hľadáčika. Tam neviem ako to vyriešim, problém je že je to veľká špina a vadí dosť.
podla toho ako ho je vidno, ak ho vidno ostro a kontrastne ten prach, tak je niekde tam ako je to LCD
 
Suptoman
2017-05-10 20:14:57+02
No len ak je zo strany vo vnútri hľadáčika tak tam sa asi nedá vyčistiť nejak jednoducho? Pod gumou hľadáčika je jedna šrubka ale neviem či sa tam dostanem. Hnevá ma to že je to veľká čierna ostra nečistota blízko stredu. :/ škoda že to nie je utesnené poriadne
 
WildSammy
2017-05-10 20:39:11+02
príspevok od: Suptoman
No len ak je zo strany vo vnútri hľadáčika tak tam sa asi nedá vyčistiť nejak jednoducho? Pod gumou hľadáčika je jedna šrubka ale neviem či sa tam dostanem. Hnevá ma to že je to veľká čierna ostra nečistota blízko stredu. :/ škoda že to nie je utesnené poriadne
praveze by sa tam nemal tak jednoducho dostat prach, takze nebol by som taky presvedceny, ze je z vnutornej strany.. nechces si to radsej poslat do Nikonu ako to riesit sam? Nemalo by to byt drahe..
 
Suptoman
2017-05-10 20:44:56+02
Tak teraz ho používam a matnicu už von nedávam, je veľmi citlivá. Tak je to moja chyba len som si to zhoršil a musím si na tie špinky zvyknúť, keďže na fotky to vplyv nemá.
 
WildSammy
2017-05-10 20:57:13+02
príspevok od: Suptoman
Tak teraz ho používam a matnicu už von nedávam, je veľmi citlivá. Tak je to moja chyba len som si to zhoršil a musím si na tie špinky zvyknúť, keďže na fotky to vplyv nemá.
tak ked Ti dojde nova matnica, tak ak ju pojdes vymenit a vytiahnes tu povodnu, tak vyfukaj este raz to priehladne LCD tam, urcite to bude na nom, skontroluj cez hladacik bez matnice a az potom tam daj novu matnicu a bud sa Ti to podari vyfuknut alebo nie, ale zbytocne to neries.. a ano tie matnice su velmi citlive, treba si dat pri praci s nimi pozor.. ak tam mas taky pliesok, vymedzovaciu podlozku, tzv. washer, on sa lahko poskriabu a teda aj ten prach lahko sada na ne a tiez sa radi poskodia po uchyteni pinzetou alebo ak sa z nej vysmyknu, takze to treba robit v klude
 
Suptoman
2017-05-10 21:10:54+02
Skúšal som referenčnú snímku či som pri čistení nezašpinil i snímač a vyzerá to ok, takže asi nekupujem zatiaľ ani matnicu lebo je vidieť len pri pohľade na nebo to poškodenie a nevadí to, a na tie špinky si možno zvyknem lebo som zistil že snaha to vyčistiť to ešte zhorší.
 
WildSammy
2017-05-10 21:15:29+02
príspevok od: Suptoman
Skúšal som referenčnú snímku či som pri čistení nezašpinil i snímač a vyzerá to ok, takže asi nekupujem zatiaľ ani matnicu lebo je vidieť len pri pohľade na nebo to poškodenie a nevadí to, a na tie špinky si možno zvyknem lebo som zistil že snaha to vyčistiť to ešte zhorší.
ano, presne tak, netreba sa o techniku prehnane starat, len z casu na cas ak to uz nevyhnutne potrebuje.. ja tam mam tiez spinky a skrabanec a po rokoch ich uz ani nevnimam.. takze pohoda..
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()