Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D750 - svetelnosť snímok

AdamTkacik91
2017-10-23 16:22:25+02
Ahojte,

mám čerstvý NIKON D750. Spozoroval som, že fotky, ktoré som fotil pri umelom svetle, v rovnakých svetelných podmienkach, s rovnakými nastaveniami sú vo finále mierne odlišné. Niektoré fotky sú svetlejšie a niektoré tmašie. Problém je pri vyšších rýchloťach výraznejší.

Chcel by som sa spýtať, či je to celé spôsebené frekvenciou umelého svetla. Pri kancelárskom svetle sa mi zobrazujú dokonca zelené pásy do polky fotografie. (Viem, že toto svetlo je maximálne zlo, len ma zaujíma, či je všetko v poriadku.) Veľmi pekne ďakujem za pomoc. Inač je to super foťák .
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-10-23 16:35:14+02
Hovori sa tomu Flickering. Strasnu galibu to robieva pri seriovych zaberoch, duplovane pri videu. vyrobcovia proti tomu bojuju funkciou antiflickering, kde meranie sleduje frekvenciu svetla a prisposobuje tomu kedy exponuje zaber.
 
AdamTkacik91
2017-10-23 16:48:23+02
príspevok od: Karol Srnec
Hovori sa tomu Flickering. Strasnu galibu to robieva pri seriovych zaberoch, duplovane pri videu. vyrobcovia proti tomu bojuju funkciou antiflickering, kde meranie sleduje frekvenciu svetla a prisposobuje tomu kedy exponuje zaber.
Ďakujeme veľmi pekne za odpoveď. Čiže je to normálny jav, s ktorým musím rátať a nie je to vada fotoaparátu.
 
z80
2017-10-23 20:22:04+02
príspevok od: AdamTkacik91
Ďakujeme veľmi pekne za odpoveď. Čiže je to normálny jav, s ktorým musím rátať a nie je to vada fotoaparátu.
Fotoaparaty maju prepinatelnu frekvenciu antiflickeringu. Castokrat je to defaultne nastavene na americkych/japonskych 60 Hz, pomoze nastavenie v menu na europskych 50 Hz.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()