Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Zle ostrenie N. D3300

Leejo68
Leejo68 2017-11-26 01:32:29+01
Dobry den, chcel by som sa opytat na niake rady pripadne postrehy. Vlastnim pomaly rok zrkadlovku nikon d3300 zo zaciatku som mal samozrejme setak a fotil co prislo no asi polroka sa venujem viac foteniu portretov pripadne krajiniek.
Kupil som si objektiv od nikonu 50mm 1.8 a vsimol som si ze ked fotim portrety fotky mozno vyzeraju super no ked si ich priblizim niesu dobre doostrene. Fotim na manule a poviem priklad na rovnakom nastaveni spravym viac snimkov ztoho isteho miesta a jedna je super zaostrena a ostatne nie.
Nedavno som cital aj niake clanky ohladom bodoveho ostrenia skusal som aj zo zameranim na stred ale ci mam stred alebo celoplosne nevidim v tom rozdiel. Je chyba vo fotaku alebo vomne?
Este pripadne zvazujem casom kupit vyssiu radu ako d7500 alebo podobne.
Dakujem za kazdu odpoved
 
Leejo68
2017-11-27 11:04:35+01
Dakujem, predsa sa tomu venujem mozno len polroka a predtym som nemal pojem co je cas uzavierky a podobne veci a fotit manualom uz vobec.. Nestudoval som to a ako dost ludi ucim sa svojpomocne takze kazda rada dobra, musim asi len nazbierat prax aby som sa vyvaroval chybam.. Este raz vdaka😊
 
fatality
2017-11-28 01:08:48+01
príspevok od: Leejo68
Dakujem, predsa sa tomu venujem mozno len polroka a predtym som nemal pojem co je cas uzavierky a podobne veci a fotit manualom uz vobec.. Nestudoval som to a ako dost ludi ucim sa svojpomocne takze kazda rada dobra, musim asi len nazbierat prax aby som sa vyvaroval chybam.. Este raz vdaka😊
podla mna,zakladna chyba ktoru robis je to,ze si myslis,ze fotak dokaze zaostrit na viac bodov v roznych rovinach..rovina ostrosti je len jedna..aj ked sa ti pri viacbodovom ostreni rozsvieti viac bodov,stale su to body v jednej rovine..
cim vyssie clonove cislo,tym je rovina ostrosti hlbsia(sirsia,hrubsia)..tzv.hlbka ostrosti..
preto nech kamkolvek a v akomkolvek rezime zaostris,vsetko bude ostre len v rovine
toho zaostreneho bodu..a cim viac priclonis,tym bude ta rovina sirsia(hrubsia)..
takze pri portrete a clone 1.8 moze byt ostre kludne len oko a tvar uz nie..a duplom uz nie
druha tvar mimo roviny prvej..
a pri foteni krajiny a clone 11 moze byt ostre vsetko od nevidim do nevidim ☺
taktiez pri foteni z ruky pri clone 1.8 staci maly pohyb a uz je objekt mimo niekolkocentimetrovej
hlbky ostrosti..
 
fatality
2017-11-28 01:24:08+01
príspevok od: Leejo68
Dakujem, predsa sa tomu venujem mozno len polroka a predtym som nemal pojem co je cas uzavierky a podobne veci a fotit manualom uz vobec.. Nestudoval som to a ako dost ludi ucim sa svojpomocne takze kazda rada dobra, musim asi len nazbierat prax aby som sa vyvaroval chybam.. Este raz vdaka😊
.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()