Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D5300 ukladanie snímkov.

flapy
2018-01-02 18:08:09+01
Zdravím.
Je možné nastaviť Nikon D5300 tak, aby ukladal zábery do zložky ktorá bude zakaždým vytvorená denne?Myslím zakaždým zložka so zábermi s rovnakým dátumom
Samozrejme keď budem fotografovať.
Napr: "103d5300- snimky s dátumom 2.1.2018
"104d5300- snimky s dátumom dňa ďalšieho fotenia, atď
Stále mi snímky ukladá do jednej zložky.Už je tam asi 100 snímkov z dvoch mesiacov,
a je to neprehladné.Ď
 
Emilio
2018-01-02 21:48:59+01
To je skôr vec programu, v ktorom obrázky kopíruješ do počítača. ja používam Zoner, tam mám možnosť voľby, ako uložiť obrázky. Predpokladám, že väčšina programov na spracovanie obrázkov to má. Kedysi som mal Olympus, tam to bolo podobné.Prezraď, v akom programe robíš postproces, určite sa rada nájde.
 
flapy
2018-01-03 18:26:06+01
Robím v Zoneri.Ale prvotne mám záujem o to aby sa zábery ukladali vo foťáku z jedného dňa do zložky , a ďalší deň do ďalšej novovytvorenej zložky.Takže každý deň fotografovania bude mať svoju zložku.Alebo inak povedané v každej zložke bude len jeden dátum.Tak to mám v Canone a je to najprehladnejšie.Ďalšia vec už je potom spracovávanie ,ukladanie už v samotmom proograme.
No neviem či to pôjde lebo som sa dočítal že Nikon ukladá zábery do jednej zložky ,pokial ich nieje 999 alebo zaplnenia zložky.Takže ak niekto nefotografuje často môže mať v jednej zložke zábery aj z troch mesiacov.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()