Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D7200 fialove raw fotky

gianmarco1
2018-02-15 22:24:26+01
Prajem dobrý deň,
Zakúpil som si nový Nikon D7200 a po prehliadaní fotiek v PC som zistil, že fotky formátu raw majú fialový nádych. JPEG su ok. Skúšal som vymeniť objektív, ale je to také isté. Na mojom starom Nikone D3100 tento nádych fialovej nebol. Skúšal som raw 12 aj 14bit. Chcem sa teda spýtať, či mám niečo zlé nastavené o čom silno pochybujem, alebo sa jedna o chybu tela fotoaparatu? Prikladám fotky exponované za rovnakých podmienok.
Ďakujem za pomoc
 
Falconer
2018-02-15 23:04:54+01
Aky soft použivas na upravu RAW ?
 
drotar
2018-02-16 00:03:31+01
Na displayi v aparate ich vidis ako ?
 
Seemann Martin
2018-02-16 08:27:05+01
ideš cez ZOONER?
 
PeCh
2018-02-16 09:25:30+01
Keďže JPEG je ok, tak budeš mať najskôr len niečo zle nastavené. Najskôr by som kontroloval wb a tint. Inak si skús opäť otvoriť aj rawy zo starého D3100. Prípadne skús aj iný soft (rawtherapee, darktable).
 
cinges
2018-02-16 10:03:22+01
ked v ligtroome importujes raw fotky, tam maju fialovy nadych? alebo ked ich otvoris standardnym prehliadacom fotiek, tak je to fialove?
 
gianmarco1
2018-02-16 12:44:56+01
RAW subor ktorý som sem postol bol len stiahnutý do PC a otvorený v štandardnom windows prehliadači fotiek. Neimportoval som ho do lightroomu.
Povodné RAW subory zo starej D3100 su normalne, rozumej bez fialového oparu.
Na displayi nikonu D7200 vidim fotku bez fialoveho nadychu.

 
cinges
2018-02-16 15:01:32+01
príspevok od: gianmarco1
RAW subor ktorý som sem postol bol len stiahnutý do PC a otvorený v štandardnom windows prehliadači fotiek. Neimportoval som ho do lightroomu.
Povodné RAW subory zo starej D3100 su normalne, rozumej bez fialového oparu.
Na displayi nikonu D7200 vidim fotku bez fialoveho nadychu.

a sak potom to je jasne..standardny prehliadac fotiek nevie zobrazovat korektne RAW fotky.. Mal som to s D5000, s D750 som presiel na Mac, takze neviem, ci to tam mam... mne to robilo aj s picassa photo viewer... Fotky som sa naucil triedit po importe do Lightroomu, cize potom fialovy nadych ma uz vobec netrapil, lebo som prezeral uz len exportovane fotky..

(prezerat nevyexportovane raw fotky v standardnom prehliadaci je to iste, ako ked pozeras film s fotkami.. fotky tam sice vidis, ale chce ich to normalne vyvolat a pozerat tak. )
 
JakubH
2018-02-16 15:12:51+01
príspevok od: cinges
a sak potom to je jasne..standardny prehliadac fotiek nevie zobrazovat korektne RAW fotky.. Mal som to s D5000, s D750 som presiel na Mac, takze neviem, ci to tam mam... mne to robilo aj s picassa photo viewer... Fotky som sa naucil triedit po importe do Lightroomu, cize potom fialovy nadych ma uz vobec netrapil, lebo som prezeral uz len exportovane fotky..

(prezerat nevyexportovane raw fotky v standardnom prehliadaci je to iste, ako ked pozeras film s fotkami.. fotky tam sice vidis, ale chce ich to normalne vyvolat a pozerat tak. )
Na urýchlenie práce pri výbere fotiek odporúčam Photo Mechanic (výber z fotenia mi zaberie tak 5-10min)

Inak na prehliadanie rawiek v pc skús stiahnuť IrfanView.
 
fatality
2018-02-16 20:03:26+01
príspevok od: gianmarco1
Prajem dobrý deň,
Zakúpil som si nový Nikon D7200 a po prehliadaní fotiek v PC som zistil, že fotky formátu raw majú fialový nádych. JPEG su ok. Skúšal som vymeniť objektív, ale je to také isté. Na mojom starom Nikone D3100 tento nádych fialovej nebol. Skúšal som raw 12 aj 14bit. Chcem sa teda spýtať, či mám niečo zlé nastavené o čom silno pochybujem, alebo sa jedna o chybu tela fotoaparatu? Prikladám fotky exponované za rovnakých podmienok.
Ďakujem za pomoc
raw nieje obrazok,ale subor hodnot..preto ho adekvatne zobrazia len programy na to urcene..
a windows prehliadac to nieje..
 
flapy
2018-02-17 18:26:38+01
Fialový nádych majú v akom prehliadači (programe)???
Zabudni na 3100.
Odpovedz ako spúšťaš RAW súbory?
V čom sa ti otvárajú?
Odpovedz!
 
flapy
2018-02-18 10:52:28+01
Asi si zaneprázdnený ,alebo si to už vyriešil.
No,odpoviem aj tak.
Stiahni si a priamo do graf.prehliadača v ktorom otváraš fotosnímky (fotky) nainštaluj -Adobe DNG Converter.
Pozor, skoro pre každý typ fotoaparátu je iná verzia.Musiš si vyhladať verziu pre Nikon 7200.
Ak ti rada pomohla -ozvi sa.
 
jozef84
2018-02-18 13:23:03+01
príspevok od: flapy
Asi si zaneprázdnený ,alebo si to už vyriešil.
No,odpoviem aj tak.
Stiahni si a priamo do graf.prehliadača v ktorom otváraš fotosnímky (fotky) nainštaluj -Adobe DNG Converter.
Pozor, skoro pre každý typ fotoaparátu je iná verzia.Musiš si vyhladať verziu pre Nikon 7200.
Ak ti rada pomohla -ozvi sa.
Asi ho prešlo auto...
 
cejpatka
2018-02-18 13:53:46+01
príspevok od: gianmarco1
RAW subor ktorý som sem postol bol len stiahnutý do PC a otvorený v štandardnom windows prehliadači fotiek. Neimportoval som ho do lightroomu.
Povodné RAW subory zo starej D3100 su normalne, rozumej bez fialového oparu.
Na displayi nikonu D7200 vidim fotku bez fialoveho nadychu.

Stáhni si a nainstaluj aktuální NEF Codec, pak bude korektně zobrazovat NEF/RAW i standardní Windows prohlížeč fotek.
http://downloadcenter.nikonimglib.com/cs/download/sw/62.html
 
gianmarco1
2018-02-18 14:42:18+01
príspevok od: cinges
a sak potom to je jasne..standardny prehliadac fotiek nevie zobrazovat korektne RAW fotky.. Mal som to s D5000, s D750 som presiel na Mac, takze neviem, ci to tam mam... mne to robilo aj s picassa photo viewer... Fotky som sa naucil triedit po importe do Lightroomu, cize potom fialovy nadych ma uz vobec netrapil, lebo som prezeral uz len exportovane fotky..

(prezerat nevyexportovane raw fotky v standardnom prehliadaci je to iste, ako ked pozeras film s fotkami.. fotky tam sice vidis, ale chce ich to normalne vyvolat a pozerat tak. )
na prezeranie fotiek v PC som stale použival picassa photo viewer, bolo jedno či som fotku zachyil mobilom, mydlom, alebo Nikonom D3100. pri načítaní RAW fotky to pochopiteľne stále trvalo dlhšie a fotka nasledne stmavla. Teraz je to rovnake, otvorim RAW z D7200, fotku načita a následne nestmavne, ale chyti spominaný fialový nádych.
 
gianmarco1
2018-02-18 14:46:10+01
príspevok od: flapy
Fialový nádych majú v akom prehliadači (programe)???
Zabudni na 3100.
Odpovedz ako spúšťaš RAW súbory?
V čom sa ti otvárajú?
Odpovedz!
spúšťam ho v picassa photo viewer, tak ako doteraz. v ktorom triedim fotky ktore si ponecham a ktore vymažem. Robil som to tak aj pri D3100 a žiaden problem. Nechapem, prečo pri D7200 je to iné.
Teraz som skúsil otovriť raw fotku vo windows photo viewer a čuduj sa svete, fialový opar chyba.
 
poto73
2018-02-18 20:04:44+01
Picassa skončila. Stratila podporu. Skús si nájsť alternatívu. Toto ma tak rukolapne napadá.
 
cinges
2018-02-19 19:43:14+01
príspevok od: gianmarco1
spúšťam ho v picassa photo viewer, tak ako doteraz. v ktorom triedim fotky ktore si ponecham a ktore vymažem. Robil som to tak aj pri D3100 a žiaden problem. Nechapem, prečo pri D7200 je to iné.
Teraz som skúsil otovriť raw fotku vo windows photo viewer a čuduj sa svete, fialový opar chyba.
Vravim, riesilo sa to dlhe roky, ale proste, niektore programy to proste nevedia a uz ani nebudu vediet.. nauc sa to triedit cez lightroom a usetris si kvantum casu a nervov.. Mam to z vlastnej skusenosti, predtym som to robil tiez tak...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()