Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Otazka ohladom casu uzavierky

narcis335
2018-09-30 11:19:43+02
Ahoj som tu novy a aj moj fotoaparat je novy. Kupil som si nedavno D5600 a potrebujem zistit preco mi robi toto:

Pozeram sa cez ten maly hladacik, odfotim a fotka je hned urobena. Akonahle prepnem ze sa chcem pozerat cez displej, tak stlacim spust a fotka sa robi asi sekundu. Pri akomkolvek nastaveni casu zavierky ide cez hladacik hned, a cez obrazovku to trva dlhsie. Prosim o vysvetlenie preco je to tak ci to nieje nahodou zavada? Dakujem.
 
JohnNewton
2018-09-30 11:45:15+02
príspevok od: narcis335
Ahoj som tu novy a aj moj fotoaparat je novy. Kupil som si nedavno D5600 a potrebujem zistit preco mi robi toto:

Pozeram sa cez ten maly hladacik, odfotim a fotka je hned urobena. Akonahle prepnem ze sa chcem pozerat cez displej, tak stlacim spust a fotka sa robi asi sekundu. Pri akomkolvek nastaveni casu zavierky ide cez hladacik hned, a cez obrazovku to trva dlhsie. Prosim o vysvetlenie preco je to tak ci to nieje nahodou zavada? Dakujem.
Potreba rozdielneho času na zaostrenie. Fázové ostrenie versus detekcia kontrastu. S expozičným časom to nemá čo robiť. Nie je to závada ale vlastnosť.
 
narcis335
2018-09-30 12:22:18+02
príspevok od: JohnNewton
Potreba rozdielneho času na zaostrenie. Fázové ostrenie versus detekcia kontrastu. S expozičným časom to nemá čo robiť. Nie je to závada ale vlastnosť.
Rozdielny cas na zaostrenie? To mam chapat ze cez hladacik sa neostri ale cez displej ano? Preto to caka na zaostrenie? Fazove ostrenie neviem co znamena niesom az taky profik
 
JohnNewton
2018-09-30 12:47:09+02
príspevok od: narcis335
Rozdielny cas na zaostrenie? To mam chapat ze cez hladacik sa neostri ale cez displej ano? Preto to caka na zaostrenie? Fazove ostrenie neviem co znamena niesom az taky profik
Cez hľadáčik to zaostrí oveľa rýchlejšie (fázové ostrenie) .Aktivovaním live view sa použije iný spôsob ostrenia (pomalší). A pre svoje vedomosti musíš urobiť niečo aj sám, začni "googlom"
 
narcis335
2018-09-30 13:04:56+02
Dakujem za odpovede
 
acton
2018-09-30 13:45:24+02
Liveview pouzivam iba pri manualnom ostreni a aj tak foti s oneskorenim. Vzdy som bol v tom, ze fotoaparat najprv zavrie liveview a potom odfoti, preto to oneskorenie... nedava mi to zmysel ze dlhsie ostri pri liveview ked mam manual focus... Neviem nikdy som sa o to nezaujimal preco to tak je a je mi to jedno lebo aj ked manualne zaostrim cez liveview tak ho vypnem a fotim cez hladacik.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-09-30 15:03:19+02
Nikon ma bohuzial pomale zaostrovanie v LV rezime. K pomalosti prispieva aj to, ze nepouziva elektronicku uzavierku a preto musi uzavierku najprv zatvorit a potom exponovat a zase prepnut do LV. LV je dobre akurat na fotenie zo stativu, pri beznom akcnejsom fotenie je nepouzitelne. Ak ches aby fotoaparat pracoval rovnako, cisa pozeraz cez hladacik, alebo na displej, potrebujes bezzrkadlovku.
 
MaxGamut
2018-10-01 01:10:32+02
Zatvorenie aj otvorenie zavierky trva zlomok sekundy. Skor to bude tym ostrenim. Lenze bohuzial, ako pise acton, aj pri manuale to trva dlho. Podla mna to vyvojari nejako zabudli doladit....
 
acton
2018-10-01 08:39:10+02
príspevok od: MaxGamut
Zatvorenie aj otvorenie zavierky trva zlomok sekundy. Skor to bude tym ostrenim. Lenze bohuzial, ako pise acton, aj pri manuale to trva dlho. Podla mna to vyvojari nejako zabudli doladit....
A? ty si drzal uz niekedy fotoaparat v ruke? Skor to bude tym ostrenim? Su tu taky co maju niekolko profilov...
 
JohnNewton
2018-10-01 11:13:31+02
Bože, čo si tým chcel povedať ? Veď ak máš nejaké ďalšie vedomosti pre čo sa tak Nikon v živom náhľade chová, tak sem s nimi. Všetci sa len potešíme.
 
acton
2018-10-01 11:56:07+02
príspevok od: JohnNewton
Bože, čo si tým chcel povedať ? Veď ak máš nejaké ďalšie vedomosti pre čo sa tak Nikon v živom náhľade chová, tak sem s nimi. Všetci sa len potešíme.
Ten nik je tvoj? Iba som napisal fotit v AF v liveview je nelogicke, nevidim v tom ziadnu vyhodu... a pri manualnom ostreni foti foti tiez oneskorene. Nikoho som tu nenapadol ani nikam to nebolo mierene, cisto iba moj nazor.
Naozaj som zvedavy kolko nikov este vyprodukujete kym vas to prestane bavit.
 
JohnNewton
2018-10-01 12:32:50+02
príspevok od: acton
Ten nik je tvoj? Iba som napisal fotit v AF v liveview je nelogicke, nevidim v tom ziadnu vyhodu... a pri manualnom ostreni foti foti tiez oneskorene. Nikoho som tu nenapadol ani nikam to nebolo mierene, cisto iba moj nazor.
Naozaj som zvedavy kolko nikov este vyprodukujete kym vas to prestane bavit.
Áno môj, a ďalších 12 tiež, a väčšina ľudí čo sem prispievajú držala v ruke iba príbor, fotoaparát nie. Prestaň huliť alebo chlastať, alebo len zájdi k lekárovi. Nie si Ty v poriadku.

https://www.vitalia.cz/katalog/nemoci/paranoia/
 
acton
2018-10-01 12:41:16+02
príspevok od: JohnNewton
Áno môj, a ďalších 12 tiež, a väčšina ľudí čo sem prispievajú držala v ruke iba príbor, fotoaparát nie. Prestaň huliť alebo chlastať, alebo len zájdi k lekárovi. Nie si Ty v poriadku.

https://www.vitalia.cz/katalog/nemoci/paranoia/
tvoje oblubene, prestan hulit, chlastat, nepi tolko, zajdi k lekarovi.... tu uz bolo kolkich nie v poriadku u teba.
 
JohnNewton
2018-10-01 12:58:09+02
príspevok od: acton
tvoje oblubene, prestan hulit, chlastat, nepi tolko, zajdi k lekarovi.... tu uz bolo kolkich nie v poriadku u teba.
Áno moje obľubené, pre ľudí trpiacich predstavu, že potrebujem mať druhé, tretie a štvrté "JA" aby som Ti mohol niečo na rovinu a bez okolkov napísať. Ako vidíš, nepotrebujem...
 
poqy
2018-10-01 19:22:35+02
Nemal narcis skôr na mysli tú sekundu keď sa zrkadlo sklopí zhotoví sa fotka a potom sa vyklopí naspäť pre živý náhľad?(to je sekunda ktorú to trvá bez ohľadu na ostrenie)
 
narcis335
2018-10-02 11:38:47+02
príspevok od: poqy
Nemal narcis skôr na mysli tú sekundu keď sa zrkadlo sklopí zhotoví sa fotka a potom sa vyklopí naspäť pre živý náhľad?(to je sekunda ktorú to trvá bez ohľadu na ostrenie)
to neviem cim je sposobena ta sekunda takze sam neviem co som presne myslel preto som sa spytal cim to je
 
MaxGamut
2018-10-09 12:28:26+02
Profesor Google to potvrdil velmi rychlo. Robi to z velkej casti sklapanie zrkadla, ktore je bohuzial ovela pomalsie, nez uzavierka a dokonca pomalsie, ako ostrenie pomocou detekcie kontrastov...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()