Hore
Fórum » Nikon fórum
 

nikon d7000 spúšť

miskokovacik
2019-10-10 22:13:23+02
ahojte, riesim jeden projekt, ide o timelapse slider s pohonom a ovladacim panelom. Fotak je priamo napojeny na pocitac ktory mu odosle signal a fotak cvakne. takto by to malo fungovat. no problem je v tom ze aj ked fotak prepnem na manualny fokus, aj objektiv prepnem na manualny fokus, signal aj tak necvakne. spust ma dve polohy zaostrenie a spust. prve riesneie je take ze kabel ktory ide smerom do fotaku je fokus prepojeny a cvaknutie ide. no nepaci sa mi ze po cely cas je fotak akoby vo fokuse, ze napr nejde pozriet fotku, lebo je prva poloha stale zopnuta. je nejake nastavenie fotaku zeby spust fungavala len ako spust a cvakalo to akoby bez zaostrenia . pride mi to aj trosku divne ked je manual fokus, fotak stale pocita zo zaostrenim cez spust...

dakujem vsetkym za pomoc
 
duroslav
2019-10-10 22:46:09+02
Skús kuknúť totok. Neviem či to priamo vyrieši tvoj problém, ale možno ťa navedie na správnu cestu.

https://lrtimelapse.com/news/intervalometer-hack/
 
miskokovacik
2019-10-11 07:23:15+02
Ďakujem, niesom dobrý v angličtine, ale pochopil som to tak že treba káble zaostrenia spojiť a spúšť pripojiť na signál. Ešte si to skontrolujem, ale myslím že to mám presne tak isto zapojené. Ide mi len o to že fotak je akoby stále vo fokuse, prvá poloha spúšte zapnutá, a obávam sa či to nebude nejaký problém pre fotak pri dlhšom čase fotenia.
 
poqy
2019-10-11 10:12:42+02
Neviem, možno som mimo ale nesnaží sa skôr o meranie expozície v prvej polohe? Možno skúsiť manuálny režim?
 
miskokovacik
2019-10-11 11:54:12+02
Mko režim, M pri ostreni (maly volič na tele pri objektive), M na objektive (prsteň ostrenia prepnuty na Manuál. Aj tak potrebuje akoby to prvé zatlačenie. To sa snažím dopátrať či sa to nedá obísť nejakým nastavením vo fotoaparáte
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-10-11 13:24:44+02
Budes to musiet preformulovat a doplnit, lebo tomu nikto nerozumie. Zacni tym, akym sposobom z pocitaca ovladas fotak. Klasicky tethering cez USB? Alebo nejake nestandardne riesenie?
 
miskokovacik
2019-10-11 14:19:28+02
Tak skúsim ešte raz, dal som si urobiť pomocou arduino systému ovládací “počítač” (ovládač) pre timelapse slider. V ovládači sa dá nastaviť čas a posuv pre krokový motor. Po posunutí vozíka, nastane pauza, a timelapse ovládač odošle signál smerom do fotaku a ten by mal cvaknut. Ide o to že z ovládača idu 2 káble ale fotak je ovládaný tromi (gnd, focus, relase). Teraz to mám urobene tak že Dva káble sú spojené (gnd a focus) a ovládač je napojený na relase a tieto dva spojené. Fotak sa správa tak že je akoby stále zaostrený (prvá poloha spúšte je “stlačená”) a signál cvaka, nedá sa napríklad v pauze pozrieť fotka. Chcem sa teda opýtať či je možné nejak obísť to prvé “stlačenie spúšte”, aby fotak len cvakal signálom z ovládača. Lebo v podstate je všetko v manuále, režim M, ostrenie M, a objektív prepnuty na Manual...
 
duroslav
2019-10-11 17:48:02+02
nemáš tam náhodou nejaký HW problém, že máš tie káble nejako blbo zapojené?
 
miskokovacik
2019-10-12 19:31:19+02
https://lrtimelapse.com/wp-content/uploads/2016/01/modification_nikon.jpg

ďakujem všetkým, ešte raz som sa nad tým pozastavil a pozrel aj priložený odkaz. Ja som mal zle prepojene tie kábliky, a tým pádom som mal stále prvú polohu "stlačenú". Tak ako je to na priloženom obrázku je to správne, teraz je relase+fokus v jednom a gnd v druhom, kedže je všetko v manuálnom režime, prvá poloha je akoby nepotrebná a signál cvakne. ďakujem ešte raz všetkým
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()