Hore
Fórum » Nikon fórum
 

D7200 - nastavenie intervalového snímania

OM5NU
2020-04-28 17:02:08+02
Vedel mi mi niekto, prosím, polopate vysvetliť ako sa to nastavuje?
Z návodu som jeleň a oveľa múdrejší som nebol ani z Nikonblogu kde to popisujú.
Čo sa myslí pod pojmami "interval" (dajú sa nastaviť hodiny, minúty, sekundy - max. 24 hodín), "počet intervalov" (max. 9999) a "počet snímkov v intervale" (max 9)?
Potreboval by som spraviť to, že si v manuálnom režime nastavím parametre expozície a chcem si zvoliť nejaký počet fotiek na odfotenie, napr 25 (potom ich chcem v postprocese priemerovať). Dá sa to nejako s tým intervalovým snímaním nastaviť?
Neriešim time lapse, potrebujem iba určitý počet fotiek odfotených hneď za sebou bez pauzy (alebo len s minimálnou pauzou) medzi jednotlivými fotkami.
 
brnj
2020-04-28 17:37:29+02
príspevok od: OM5NU
Vedel mi mi niekto, prosím, polopate vysvetliť ako sa to nastavuje?
Z návodu som jeleň a oveľa múdrejší som nebol ani z Nikonblogu kde to popisujú.
Čo sa myslí pod pojmami "interval" (dajú sa nastaviť hodiny, minúty, sekundy - max. 24 hodín), "počet intervalov" (max. 9999) a "počet snímkov v intervale" (max 9)?
Potreboval by som spraviť to, že si v manuálnom režime nastavím parametre expozície a chcem si zvoliť nejaký počet fotiek na odfotenie, napr 25 (potom ich chcem v postprocese priemerovať). Dá sa to nejako s tým intervalovým snímaním nastaviť?
Neriešim time lapse, potrebujem iba určitý počet fotiek odfotených hneď za sebou bez pauzy (alebo len s minimálnou pauzou) medzi jednotlivými fotkami.
Na to sa dápoužit dialková spúšť s aretácioua a na fotáku nastavené na sériové snímania. Používa sa to takto na točenie hviezd.
 
OM5NU
2020-04-28 18:21:44+02
To sériové snímanie poznám, ale tam musíš počítať fotky buď podľa ucha, alebo cca podľa času pri dlhších expozíciách. Lepšie by bolo nastaviť presný počet fotiek a nestarať sa ďalej - iba počkať kým dofotí.
 
Otecadams
2020-04-28 22:11:02+02
príspevok od: OM5NU
Vedel mi mi niekto, prosím, polopate vysvetliť ako sa to nastavuje?
Z návodu som jeleň a oveľa múdrejší som nebol ani z Nikonblogu kde to popisujú.
Čo sa myslí pod pojmami "interval" (dajú sa nastaviť hodiny, minúty, sekundy - max. 24 hodín), "počet intervalov" (max. 9999) a "počet snímkov v intervale" (max 9)?
Potreboval by som spraviť to, že si v manuálnom režime nastavím parametre expozície a chcem si zvoliť nejaký počet fotiek na odfotenie, napr 25 (potom ich chcem v postprocese priemerovať). Dá sa to nejako s tým intervalovým snímaním nastaviť?
Neriešim time lapse, potrebujem iba určitý počet fotiek odfotených hneď za sebou bez pauzy (alebo len s minimálnou pauzou) medzi jednotlivými fotkami.
Interval je práve ten čas medzi fotkami, alebo skupinou fotiek. Takže interval najkratší, aký sa dá, počet intervalov 25 a počet snímkov v intervale 1. Si myslím.
 
OM5NU
2020-05-02 01:07:01+02
príspevok od: Otecadams
Interval je práve ten čas medzi fotkami, alebo skupinou fotiek. Takže interval najkratší, aký sa dá, počet intervalov 25 a počet snímkov v intervale 1. Si myslím.
Toto ako prvé napadlo aj mňa, ale nefunguje to tak.
 
OM5NU
2020-05-02 01:37:22+02
Podarilo sa mi prísť na to, ako to nastaviť aby to dávalo požadovaný výsledok.
- interval treba nastaviť väčší ako je čas expozície (napr. chcem expozíciu 15 s, tak interval musí byť najmenej 16s - ak dám 15 s, tak odfotí menej fotiek ako je nastavené)
- počet intervalov je vlastne v tomto prípade počet snímkov, ktoré chcem odfotiť
- počet snímkov v intervale nastaviť na 1
V takejto konfigurácii to funguje. Nevýhoda je, že si neviem zadať iba počet snímkov, ktoré chcem odfotiť, ale musím zadať aj čas (teda pri zmene času expozície treba zmeniť aj interval). Ale to nie je až taký problém.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()